Лікування наркоманії в Харкові

Лікування наркоманії в Харкові

Наркоманія – це дуже складна проблема сучасного суспільства, що супроводжується трагедіями в мільйонах сімей Харкова, України та всього світу. Захворювання зачіпає людей всіх поколінь і вікових груп, незалежно від рівня освіти чи соціального статусу. Її головною небезпекою є постійно прогресуюча форма – без своєчасного і правильного лікування, наркоман не здатний самостійно позбавитися від проблеми, що веде до згубних наслідків.

Головним симптомом наркозалежності є неконтрольований потяг до вживання психоактивних речовин. При виявленні перших ознак залежності у вашого близького – негайно звертайтеся по наркологічну допомогу!

Особливості розвитку наркотичної залежності

Ключовою особливістю наркоманії є поетапний розвиток, який супроводжується багатоетапним плином і формуванням ряду синдромів.

Doctor of narcology
Неясов Вадим Валерійович

Нарколог, психотерапевт, психодрама терапевт, гіпнотерапевт. Головний лікар клініки

Розглянемо їх докладніше:

 • Синдром мінливої ​​реактивності – супроводжується поетапним зниженням захисних рефлексів організму. Підвищується частота прийому наркотиків і змінюється сам тип сп’яніння. Згодом вживання наркотику стає постійним;
 • психічна залежність – постійний супутник захворювання. У хворого з’являється стійка непереборна тяга до прийому психоактивних речовин, спостерігається почуття незадоволеності і загальної пригніченості. Саме психічний фактор часто провокує спрагу вживання наркотику. Після прийому, хворий відчуває ейфорію, відчуває почуття уявного благополуччя, задоволеності і бадьорості;
 • Фізична залежність – є останнім етапом розвитку захворювання. Виявляється симптомокомплексом, що супроводжується поступовим підвищенням толерантності організму до вживанованої речовини. Хворому потрібно все більше і більше наркотику, щоб отримати необхідний ефект (кайф). Паралельно прогресує абстинентний синдром.
Факт. Більшість близьких людей наркозалежної людини, незважаючи на загальнодоступність інформації, мало обізнані про захворювання, його перебіг та реальні наслідки. Більше 90% рідних залежного, не готові обговорювати з ним це питання, що ускладнює лікування..
Гарантія анонімності
Екстренна допомога 24/7
Безкоштовна консультація

Ознаки вживання наркотиків

Існує цілий комплекс ознак, які можуть говорити про вживання наркотиків конкретною людиною. Вони можуть змінюватися, в залежності від типу вживаної речовини. Проявлятися можуть як окремі ознаки, так і цілий комплекс. Їх поділяють на окремі групи:

Фізичні ознаки наркоманії

Висока стомлюваність, швидка втрата ваги, хронічні нежить і сухий кашель, нездоровий колір шкіри, інтенсивне звуження-розширення зіниць.

Поведінкові ознаки наркоманії

Самоусунення (втрачається інтерес до раніше цікавлять речей, людей, подій), замкнутість, скритність, регулярне брехня і відхід від прямих запитань, швидкі перепади настрою (від безпричинного збудження, до апатії), нервозність, поява в колі спілкування сумнівних друзів / знайомих.

Психічні ознаки наркотичної залежності

Галюцинації, маячні ідеї, сонливість або безсоння (режим сну і неспання може швидко змінюватися), погіршення пам’яті, дезорієнтація в просторі / часі, зниження уваги.

Соціальні ознаки наркоманії

Погіршення або відсутність особистої гігієни, пропадає інтерес до роботи або навчання, перериваються зв’язку зі звичним колом спілкування і сім’єю, знижується працездатність, з’являються прогули, може порушуватися закон.

Зверніть увагу! У наркоманів з великим стажем, кількість ознак прояви наркотичної залежності поступово збільшується. Найпоказовішим ознакою, є сліди ін’єкцій (введення наркотику) на тілі.

Наркотична залежність не завжди формується після першого вживання речовини. Але в більшості випадків, з’являється психологічна тяга до повторення отриманих при вживанні відчуттів – цей фактор, в переважній більшості випадків, є предопределяющим для повторного вживання.

Фахівці відзначають, що один середньостатистичний наркоман, за своє життя, спонукає до прийому наркотичних засобів близько 13-15 осіб.

Причини наркоманії

Незважаючи на істотний прогрес у сфері наркології, лікарі не можуть назвати точної причини захворювання. Але, існують чинники, здатні вплинути на розвиток залежності. У різних вікових групах людей, вони можуть відрізнятися:
 • Підлітки – сама схильна до ризику група населення. Перший досвід, як правило, приходить з-за прагнення довести близьким та оточуючим свою самостійність або в результаті банального цікавості. Також важливу роль відіграє приклад або тиск з боку старших підлітків;
Факт. Наркологи стверджують, що близько 30% студентів українських та Харківських ВНЗ, схильні до пристрасті до наркотичних речовин «хімічної залежності».

Найважливішим фактором, часто впливає на появу наркотичної залежності у молодого покоління, є недолік турботи і любові з боку близьких (батьків), відсутність довіри і взаєморозуміння з цими людьми. Також, важливою причиною підліткової наркоманії стає природною прагнення молоді до бунтарства, викликаному внутрішнім конфліктом, коли підліток не має впевненості в собі, а також має егоїстичні міркування або робить все на зло рідним.

 • Дорослі – менш схильна до наркоманії група людей. Це прошарок самодостатніх людей, що мають зовсім інші мотиви. Основною причиною є систематичні проблеми, які вимагають певних зусиль і психологічної волі для вирішення. Не всі можуть впоратися з високою психічною або фізичним навантаженням, вибираючи легкі шляхи зняття напруги.

При збігу ряду факторів і обставин, а також з урахуванням індивідуальних особливостей характеру дорослої людини, останній намагається знайти можливості для здобуття психологічного комфорту. Психоактивні речовини дозволяють підмінити реальність, наркотики забезпечують тимчасовий спокій і блаженство. Тому рівень наркоманії серед дорослих людей, істотно підвищується в періоди економічних і соціальних криз, паралельно збільшенню безробіття і зниження рівня освіченості населення.

Психічні наслідки вживання наркотиків

Навіть одноразове вживання психічно активних речовин (наркотиків) може призвести до тяжких наслідків для ппсихічного здоров’я людини, в тому числі необоротним. Тривале вживання, тільки підвищує їх ступінь тяжкості і ймовірність незворотності.

Найпоширенішими наслідками вживання наркотиків є: депресія біполярні розлади, ОКР(обсессивно-компульсивний розлад), шизофренія та інші.

Статистика по наркозалежним в Харкові і Україні

Необхідність активного лікування наркоманів в Харкові і Україні, підтверджується офіційними статистичними даними. Згідно з якими тільки серед ін’єкційних наркоманів, зараження ВІЛ інфекцією знаходиться в межах 42-76% від усіх хворих.

1,7% жителів Харькова, страждає від наркотичної залежності. З проблемою зустрічається кожна третя українська сім’я. Від вживання речовин щорічно в Україні помирає 10-12 тис. людей. Основною причиною смерті стає передозування. За даними МВС, кожний 7 злочин, прямо або побічно пов’язаний з наркотиками.

Близько 8-26% дітей шкільного віку (13-16лет), мали одноразовий або багаторазовий досвід вживання психоактивних речовин.

Станом на 2018 рік, в Україні налічується понад півмільйона наркоманів, 300 тис. з яких – ін’єкційні. 170тис наркоманів вживають на регулярній основі, більше 5 тис. з них діти, які не досягли 18 річного віку.

За статевою ознакою, в 80% випадків, наркоманами стають чоловіки, в 20% – жінки. Близько 75% смертей у світі, мають прямий зв’язок з вживанням опіодів.

Кількість наркозалежних за гендерною ознакою (дані у %)
Факт. Згідно з офіційними даними ВООЗ, Україна займає одне з лідируючих місць в Європі за рівнем поширення наркотичної залежності. Сьогодні в країні налічується понад 1 млн наркоманів. Більш 50 000 в Харкові і Харківській області.

Як змусити наркомана пройти лікування в Харкові

Як показує практика, більшість наркоманів до останнього заперечують наявність у них наркотичної залежності. Вони кажуть, що можуть кинути в будь-який момент, категорично відмовляються навіть від обстеження – це призводить до питання про необхідність примусового лікування наркоманії. Таке лікування завжди складається з двох етапів: психологічного і фізичного впливу. Примусовий етап є виключно вимушеним заходом, спрямованої на усунення фізичної складової захворювання.

На жаль, примусове лікування не дає необхідного ефекту. 95% наркоманів, змушених до лікування, отримують повторний прояв (рецидив)залежності перший рік після курсу лікування. Також лікування на примусовій основі є можливим виключно за рішенням судової інстанції в Україні.

Тільки усвідомлення хворим своєї залежності і її згубність, є першим кроком на шляху до повного виліковування проблеми. Для створення потужної мотивації, фахівці використовують метод психологічної інтервенції, який передбачає кваліфіковане занурення в психологічний простір хворого.

Основним завданням лікаря є позитивні зміни в мисленні людини, які допомагають наркоману зважитися на усвідомлене проходження курсу лікування.

Основним методом являється консультація психіатра. Він приїжджає додому до наркоману, де з залученням близьких хворого проводиться бесіда. Лікар тактовно, направляє залежного до прийняття правильних рішень і появи потужної мотивації.

Спеціалізована наркоклініка «МЕДЛЮКС», надає кваліфіковану цілодобову допомогу в Харкові. У штаті працюють досвідчені психотерапевти, психіатри і наркологи. Клініка має акредитацію, яка підтверджена актуальним списком стандартів надання медичної допомоги.

Особливості лікування наркотичної залежності в Харкові

В харківській клініці «МЕДЛЮКС» використовується перевірена програма лікування наркоманії, яка складається з наступних етапів:
 1. прийом пацієнта – виконується первинна консультація нарколога, яка спрямована на усвідомлення хворим всієї згубності наявної у нього проблеми. Лікар переконує хворого зробити правильні кроки і дати згоду на проведення терапії;
 2. Комплексне обстеження – наркоман проходить повне обстеження, що включає збір анамнезу та інструментально-лабораторні методи. Спеціаліст визначає ступінь розвитку патології, стаж наркомана і наявність супутніх хвороб;
 3. Призначення – на підставі отриманих даних, лікар призначає курс лікування наркоманії. При наявності абстинентного синдрому, проводиться «зняття ломки» – методом комплексної детоксикації. При вживанні хворим наркотиків опиатного ряду, може використовуватися ультрашвидкий опіоїдна детоксикація (УБОД). Процес детоксикації завжди проходить під строгим контролем кваліфікованого фахівця. Тому вартість лікування наркоманії залежить від цілого комплексу чинників.
Виведення продуктів розпаду наркотиків (токсинів) завжди виконується в комплексі з медикаментозною терапією, яка спрямована нормалізацію стану організму і функції внутрішніх органів. Призначаються спеціальні схеми з антигипоксантами, вітамінами і антиоксидантами. У деяких випадках можуть застосовуватися і додаткові методи, такі як: підшивка від наркотиків, плазмаферез, гемодіаліз, гемосорбція, ентеросорбція і ін.
Виїзд на дім і трансфер
Клініка високого рівня
Кваліфіковані фахівці

На перших етапах лікування, лікарю важливо дізнатися причину чому наркоман став вживати речовини – ця інформація визначається лікарем-психіатром в процесі консультацій, на основі розмови і аналізу психоемоційного фону пацієнта.

Після усунення психічної залежності, виконується психологічна реабілітація наркомана. Програма завжди підбирається індивідуально, з огляду на особливості психоемоційного стану пацієнта. У програму може входити трудотерапія і спільний відпочинок з близькими людьми.

У «МЕДЛЮКС» успішно застосовується програма реабілітації созалежних. Вона включає необхідність реабілітації наркомана з активним залученням його рідних і близьких. Всі беруть участь проходять спільний шлях до досягнення мети – повного усунення наркозалежності. Близькі люди бачать і відчувають всі складнощі, через які проходить наркоман, а він відчуває підтримку близьких, відчуває їх любов.

Факт: У 94% випадків, застосування програми співзалежних, дозволяє поліпшити і зміцнити відносини в родині пацієнта. У таких сім’ях зростає взаєморозуміння і взаємоповага, з’являється постійна підтримка один одного.

Найважливішим етапом в підтримці досягнутого ефекту, є постреабілітаційна підтримка. У цей період, пацієнти поступово повертаються до нормального життя, заново вливаються в нормальне суспільство – це один з найбільш важливих і складних етапів комплексного лікування наркоманії. Важливо забезпечити для пацієнта можливість активного особистісного зросту, переоцінки власних цінностей. Часто на цьому етапі, хворий змінює роботу або сферу діяльності.

Лікування наркоманії в Харкові з повною анонімністю

Виконуючи лікування наркоманів в Харкові, ми піклуємося про комфорт і безпеку пацієнта, тому строго дотримуємося конфіденційності даних. Ця норма є неодмінною умовою збереження роботі центру, тому:

 • Справжнє ім’я наркомана ніколи не розголошується, в тому числі не буде відображено в документах;
 • Надається можливість не ставати до державного наркодиспансеру;
 • Лікування не стане проблемою, що заважає реалізувати свої амбіції в професії і життя після хвороби.

Лікування наркоманії в наркологічній клініці «МЕДЛЮКС»

Конфіденційність даних про пацієнта гарантується не тільки внутрішніми правилами клініки «медлюкс» в харкові, але і діючим законодавством україни. Дані можуть бути надані лише правоохоронним органам, в разі отримання відповідного запиту.

В спеціалізованому наркоцентрі «медлюкс» проводиться професійне лікування наркоманів. У штаті працюють тільки дипломовані фахівці, які довели свою кваліфікацію на практиці. Наші переваги:

 • Використовуємо актуальні програми анонімного лікування;
 • Більше 40% працюючих лікарів мають вищу категорію, понад 65% мають стаж в спеціальності від 15 років;
 • Забезпечується цілодобовий моніторинг за станом пацієнта;
 • Підтверджений відсоток стійкої ремісії – від 75%;
 • Щорічно проводимо успішне лікування понад 3500 пацієнтів;
 • Практикуємо гнучку цінову політику, що дозволяє отримувати високу якість лікування за помірну ціну. Вартість озвучується перед початком лікування.
 • Забезпечуються комфортні умови перебування на прийомі і в стаціонарі, а також персональний підхід до кожного пацієнта.

Зворотний дзвінок

  Ціна лікування наркоманії в харкові

  Фахівцями «медлюкс» застосовується кілька ефективних програм лікування, їх тривалість складає 2-30 днів. Обраний метод, а також необхідність лікування супутніх захворювань прямо впливають на термін і вартість лікування наркотичної залежності.

  Ціни на основні етапи лікування вказані в прайс-листі, з яким ви можете ознайомитися нижче.

  Послуга

  Вартість

  Лікування в стаціонарі

  від 4900 грн/доба*

  УБОД (Швидкий детокс)

  від 30000 грн.

  Амбулаторне лікування (детоксикація) від наркотиків

  3000 грн.

  Тест на наркотики в сечі + консультація нарколога

  1200 грн.

  Первинна консультація лікаря нарколога/психіатра до 1 години (під час вступу на стаціонар - безкоштовно!)

  1500 грн.

  Повторна консультація лікаря нарколога/психіатра

  1000 грн.

  (У вартість включено: консультація нарколога/психіатра, медикаменти, харчування, робота всіх фахівців, цілодобове спостереження і догляд, виписка).

  *У вартість не включена комплексна лабораторна діагностика (700 грн.)

  Корисні статті

  Контакти

  вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
  м. Київ, Україна

  Консультація 24/7

   Контакти

   Консультація 24/7

   Месенджери