Лікування галюцинацій

Лікування галюцинацій

Галюцинацією називають образ, що виникає через помилки сприйняття інформації одним або декількома органами почуттів. У процесі формування галюцинацій безпосередню участь бере головний мозок, що проектує неіснуючу картинку, звук або тактильне відчуття в свідомості людини.

Образ, що проектується галюцинацією, є «уявним» і не має нічого спільного з реальністю. Але людина може сприймати галюцинацію як реальна подія, що нерідко призводить до тяжких або навіть трагічним подіям: від травматизму та здійснення кримінальних злочинів, до суїциду або вбивств.

Основні причини галюцинацій

Формування галюцинацій безпосередньо пов’язано з діяльністю головного мозку, в якому з’являються образи, які не відповідають реальним подіям. Найпоширенішою причиною галюцинацій є вживання наркотичних речовин або спиртного.

 • Алкогольне отруєння – сильне алкогольне отруєння призводить до розвитку білої гарячки і появи галюцинацій. У цей період, людина перебуває в гострому психотическом стані і практично не здатна контролювати свої дії. Вона несе великий ризик для оточуючих і власного здоров’я;

Зворотний дзвінок

  • Вживання наркотиків – найпоширеніша причина галюцинацій серед людей різного віку і соціальних груп. Як правило, до появи галюцинацій проводить не сам факт вживання речовин, а їх систематичний вплив на головний мозок, що провокує порушення сприйняття в період ломки (через абстинентний синдром);
  • Генетична схильність – є досить поширеною причиною появи галюцинацій, обумовлених спадковими факторами. Особливо, дана проблема проявляється у людей, що мали в роду шизофреніків.

  Визначити точну причину галюцинацій може тільки профільний лікар, на основі даних первинного огляду, попереднього обстеження, діагностики, а також результатів аналізів. Лікарі категорично не рекомендують ігнорувати проблему – вона сама не вирішиться. Також не варто займатися самолікуванням – це може спровокувати погіршення ситуації.

  Гарантія анонімності
  Екстрена допомога 24/7
  Безкоштовна консультація

  Особливості лікування галюцинацій

  Лікування галюцинацій має проводитися тільки після постановки вірного діагнозу. Воно повинно бути комплексним, і передбачати три основні етапи:

  • Розширену діагностику – спрямовану на виявлення проблеми і точне визначення її характеру. Можуть застосовуватися різні методи і діагностичне обладнання;
  • Терапевтичне лікування – дозволяє усунути першопричини галюцинацій, а також їх наслідків. Може бути медикаментозним, фізіотерапевтичним і т.д.;
  • Реабілітацію – спрямовану на відновлення нормального психічного стану пацієнта і його повернення в звичне соціальне середовище.

  При лікуванні галюцинацій, викликаних вживанням наркотиків або зловживанням спиртними напоями, застосовуються різні наркологічні методи. Процедури проводиться тільки в стаціонарі наркологічної клініки – це дозволяє контролювати фізичний і психічний стан хворого в цілодобовому режимі.

  План лікування завжди включає первинну діагностику пацієнта (збір анамнезу, візуальна оцінка фізичного і психічного стану хворого), детоксикацію організму (виведення залишків алкоголю/наркотичних речовин і токсичних продуктів їх розпаду), медикаментозне лікування (нормалізація роботи внутрішніх органів і систем), а також психічну реабілітацію.

  Інше з блогу

  Контакти

  вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
  м. Київ, Україна

  Консультація 24/7

   Контакти

   Консультація 24/7

   Месенджери