Лікування алкоголізму

Алкоголізм - лікування та допомога
Що таке алкоголізм? У великому енциклопедичному словнику сказано, що алкоголізм – хронічне захворювання, обумовлене систематичним вживанням спиртних напоїв. Виражається в фізичної і психічної залежності від алкоголю, психічної і соціальної деградацією, патологією внутрішніх органів, обміну речовин, центральної і периферичної нервової системи.
Зміст

Поширені причини алкоголізму

Вживання спиртних напоїв – тотальне явище. За результатами опитувань людей від 27-55 років в Україні в 2019 році виявлено, що основними причинами алкоголізму і появи залежності є соціальні та психологічні:

 • вплив оточення;
 • спосіб впоратися зі стресом;
 • замкнутість, низька самооцінка;
 • данина моді;
 • доступність спиртних напоїв;
 • невисокий рівень життя і безробіття.

Крім перерахованого доведено, що велику роль у виникненні патологічного пияцтва, алкоголізму та залежності відіграє спадковість. Це особливо актуально, коли алкоголь вживають вагітні (пасивний алкоголізм).

Отже, лікування пияцтва і алкоголізму повинне бути спрямоване на виправлення ставлення суспільства в цілому на проблему. А саме:

 • вирішенням соціальних проблем;
 • інформаційна та освітня програма (школи, університети і т.д.);
 • доступна і кваліфікована психологічна допомога.
The treatment of alcoholism
Ростислав Дубинченко

Лікар невідкладних станів, психіатр-нарколог. Директор клініки

Як зрозуміти, що алкоголізм – це вже захворювання?

Про алкоголізм, як про хворобу і залежність варто задуматися, якщо у близької людини, що вживає алкоголь є клініка сукупності певних ознак:

 • немає адекватного сприйняття кількості випитого, заперечення самого діагнозу алкоголізм або патологічне пияцтво;
 • страждає від постійного безсоння;
 • з’являються суїцидальні думки;
 • поводиться дратівливо і агресивно без видимих причин;
 • відчуває страх, тривогу;
 • з’являються галюцинації;
 • алкогольні психози;
 • наявність ретроградної амнезії;
 • тривале, безперервне вживання спиртних напоїв.
Гарантія анонімності
Екстренна допомога 24/7
Безкоштовна консультація

В цілому, про діагноз алкогольна залежність говорять, коли втрачається контроль над кількістю випитого, збільшується толерантність, поступово руйнуються всі сфери життя людини (фізична, психологічна, духовна і соціальна).

Алкогольна залежність в статистиці

За даними ВООЗ в Україні кожна людина випиває близько 8,6 літрів алкоголю у вигляді чистого етилового спирту на рік (з урахуванням на кожну душу населення України). Причому на перше місце в розвитку алкоголізму виходять два найпопулярніших напою: горілка і пиво.

За рейтингом країн СНД, які вживають алкоголь, від найбільш питущою країни за спаданням.

Україна повільно, але вірно опускається в цьому зловісному списку за вживанням алкоголю. В останні 5 років намічається позитивна динаміка серед дорослого населення, які страждають на алкоголізм, але серед дітей ситуація плачевна.

Україна займає перше місце по дитячому пияцтву та алкоголізму. За анонімним опитуванням в 2018 році 61% школярів вживали алкоголь два або більше разів і лише 3,9% не пробували алкоголь жодного разу. 41% дітей у віці від 14 до 18 років регулярно п’ють спиртні напої. 1% в цьому віці робить це щодня. Лідирує серед «улюблених» напоїв дітей пиво. Пояснюється це просто – в Україні одна з найнижчих цін на цей вид алкоголю в Європі.

Ще з статистики алкоголізму: 80% алкозалежних – чоловіки, 20% – жіночий алкоголізм. 96% алкоголіків – молоде працездатне населення від 15 до 35 років.

Улюбленим алкоголем в Україні багато років залишається пиво, його на першому місці називають 71% опитаних. Причина все та ж – відносна доступність в ціні. На другому місці горілка. Її в якості улюбленого напою назвали 19% опитаних. Вино на першому місці називають 8,5%, і 1,5% респондентів вибрали “інше”.

Дані представлені в % співвідношенні

Незважаючи на те, що більшість українців, як улюбленого напою вибрали пиво, 56% населення регулярно вживають міцні (більше 40%) спиртні напої. В останнє десятиліття частка вживання горілки відчутно зростає і за даними ВООЗ в західних регіонах України горілку вживають більше і частіше. Вино регулярно п’ють 62% українців.

Чи можливе лікування алкоголіка без його відома?

У пацієнта при діагнозі алкоголізм або патологічне пияцтво виникає залежність двох видів: фізична і психологічна. Всі методи, засновані на лікуванні алкозалежних без відома пацієнта можна звести до одного – це додавання потай від людини з діагнозом пияцтво препаратів, що викликають негативну реакцію на прийом етанолу. Це може вилікувати тільки фізичну залежність.

Безперечно, метод допоможе, але результат буде тимчасовим. При лікуванні алкоголізму, як виду захворювання, дуже важлива психологічна налаштованість алкоголіка на позитивний результат, а даний вид лікування його не передбачає. Цей спосіб добре застосуємо в комбінації на першому етапі лікування алкоголізму, коли здійснюється виведення із запою. Це дуже важливо, коли вибирається метод і клініка лікування алкоголізму в Києві.

Метод інтервенції або як переконати лікуватися

Інтервенція при лікуванні алкоголізму – первинна професійна допомога алкозалежних, яка полягає в кваліфікованому проникненні в психологічний простір пацієнта, з метою переконання його пройти лікування алкоголізму добровільно. Найчастіше цей крок визначає подальший результат, адже від того, наскільки налагоджений психологічний контакт, наскільки сильне і мотивоване бажання алкоголіка на лікування залежить програма лікування алкоголізму і успіх. Тому дуже важливим є вибір клініки. Наркологічний центр лікування алкоголізму “МЕДЛЮКС” надає професійну кваліфіковану медичну допомогу при лікуванні алкогольної залежності.

Клініко-психологічна інтервенція в нашій клініці в Києві характеризується:

 1. Вибір ефективного методу лікування залежності. Один з найважливіших етапів. Узгоджується з пацієнтом і його близькими.
 2. Реалізація цього методу, включає лікування, профілактику алкоголізму і в певних, індивідуальних випадках реабілітацію. У клініці “МЕДЛЮКС” на кожному етапі лікування алкоголізму дотримується чітка спадкоємність. Дуже важливо, щоб людина, яка проходить курс лікування, цілодобово перебував під наглядом медичного персоналу, а також в разі необхідності отримував своєчасну психологічну допомогу і підтримку.
 3. Головною мотивацією і досягненням в процесі лікування алкоголізму є повне позбавлення від залежності, усвідомленої відмови від вживання спиртного. Розуміння в необхідності профілактик рецидиву, що включають в себе періодичні консультації психіатра, нарколога і психотерапевта.
 4. Фундаментальною доказовою базою є наші фахівці: лікарі анестезіологи, наркологи і психіатри із середнім профільним стажем роботи 10 років, висококваліфіковані психологи і психотерапевти. Кількість звернень до клініки понад 2000 за рік.
 5. Закріплення результату у вигляді збереження зворотнього зв’язку після проходження курсу лікування алкоголізму в нашій клініці в Києві.

Інтервенція при лікуванні алкоголізму може бути спрямована на індивідуальні та найбільш необхідні в корекції проблеми людини. Починаючи з повноцінного відновлення фізіологічного здоров’я, психо-емоційного стану і закінчуючи налагодженням взаємин з рідними і близькими, які були порушені через зловживання алкоголю.

Правильний підхід і етапи лікування від пияцтва

Існує багато різних методів лікування залежності від алкоголю, починаючи з 60-х років минулого століття, після визнання алкоголізму хворобою. Багато з них мало ефективні або морально застаріли, змінюється світ, «молодіють» і змінюються хронічні і супутні захворювання. Виявляються різні, психіатричні етіології.

Анонімна консультація нарколога в нашій клініці, починається з встановлення довірчих відносин в рамках лікар-пацієнт. На цьому етапі формується мотивація на лікування, визнання проблеми. Наступним важливим етапом є детальне вивчення виниклої проблеми (кількість і тип випитого спиртного, тимчасові чинники), збір анамнезу (фізичне і психо-емоційний стан пацієнта).

На цьому етапі можлива взаємодія не тільки з наркологом, але і з психіатром, терапевтом, кардіологом. Після згоди пацієнта на лікування від алкоголізму і підібраного індивідуального методу, в обов’язковому порядку призначається ряд лабораторних досліджень (вартість пакета 700 гривень) в деяких випадках УЗД, КТ.

Він складається з декількох ступенів:

 • Усунення фізичної залежності або іншими словами виведення із запою передбачає стабілізацію фізичного стану пацієнта, після гострого алкогольного отруєння, сп’яніння або сильного похмільного синдрому. Виконується курсом дезінтоксикаційної терапії – очищення від алкоголю і відновлення всіх життєвих функцій організму. Виконується після консультації або за призначенням лікаря психіатра-нарколога.

Зворотний дзвінок

  • Реабілітація алкозалежної людини (усунення психологічної залежності і корекція психічного стану) включає в себе проходження курсу психологічної допомоги, в процесі якого формується стійка мотивація на повну відмову від вживання алкогольних напоїв. Відновлюються принципи, цінності, соціальні взаємини. Вирішуються психологічні та психіатричні проблеми. Формуються установки і з’являється вміння повноцінно жити без спиртного. Реабілітація проходить в одному з наших центрів психологічної допомоги “Рехаб-Центр”. Тривалість перебування залежить від стадії захворювання, періоду розвитку хвороби, соціальної деградації, супутнього вживання наркотиків, медичних препаратів і психічних розладів. Рекомендований базовий курс становить 3 місяці, але процес цей індивідуальний і може варіюватися від 1 до 12 місяців. Після проходження етапу дезінтоксикації і переходу на етап реабілітації, фахівці акредитованої клініки «МЕДЛЮКС» – наркологи, психіатри і психотерапевти супроводжують пацієнта на етапі психологічної допомоги і тісно взаємодіють з психологами, керівниками відділень, арт терапевтами, коуч і йога тренерами, масажистами і консультантами по хімічній залежності (термін «тверезості» яких не менше 3 років), підтримують зв’язок з рідними та близькими.
  • На етапі психологічної допомоги – постреабілітаціонна підтримка індивідуально пропонується пройти сеанс кодування або підшивання від алкоголізму. Це ефективна процедура є додатковим мотиваційним і стримуючим фактором від алкогольної залежності. На завершальному етапі курсу реабілітації рекомендується дотримуватися таких правил: регулярні консультації у психолога, заняття спортом, грамотно розподіляти свій час і сили, підтримувати зв’язок з керівником центру, в разі рецидиву (зриву) не затягувати з випивкою, а відразу ж повідомити близьким або свого лікаря нарколога про проблему.

  Медикаментозне лікування алкогольної залежності

  Медикаментозна терапія алкоголізму та патологічного пияцтва можлива на всіх етапах. Максимально часто вона застосовується при алкоголізмі для зняття абстинентного синдрому. Після проведення клініко-лабораторних досліджень і оцінки алкогольного ураження всіх органів і систем призначається індивідуально.

  Медикаменти використовують або для купірування явищ абстиненції, або вироблення негативного рефлексу на алкоголь. Групи препаратів для лікування алкогольної залежності:

  • Дезінтоксикаційні розчини, електроліти (калій, магній, натрій, кальцій), гепатотропні і кардіотропну препарати, вітаміни (В1, В6, В12, С, РР), антиоксиданти, антигіпоксантів, діуретики, метаболічні та ноотропні препарати.
  • Психотропні препарати: нормотімікі (згладжують коливання настрою), коректори поведінки, антипсихотичні (пригнічують прояви психозу і психомоторне збудження), анксіолітики (протитривожні, заспокійливі), снодійні, антидепресанти.
  • Аверсивні препарати (що різко підвищують чутливість організму до спиртних напоїв і викликають ряд вкрай неприємних симптомів), блокатори опіоїдних рецепторів (зменшують кількість вживаного алкоголю і задоволення від алкоголю).

  Чи можливо лікування алкогольної залежності в домашніх умовах?

  Алкоголізм – це важке захворювання. Вилікувати це захворювання не так просто. Певні етапи лікування можливо проходити вдома і отримувати допомогу під наглядом фахівця, але для цього до лікування необхідний огляд лікаря і оцінки ризику домашнього лікування. Величезне значення має згода алкозалежного пацієнта на лікування залежності та комфортні умови перебування хворого.

  Лікування алкоголізму в домашніх умовах несе в собі як позитивні, так і негативні сторони. Звичні умови, коло близьких людей, домашня розслаблена обстановка – позитивна сторона. Якщо у алкоголіка є потужна мотивація і тверда рішучість побороти пияцтво і залежність, то все відмінно. Пацієнти з вольовим характером і силою волі досить спокійно пройдуть курс лікування алкоголізму вдома, але необхідна постійний зворотній зв’язок з фахівцями та виконання ряду умов, головна з яких добровільна повна відмова від вживання алкоголю.

  +38 (067) 426 04 04

  Безкоштовна консультація
  Телефонуйте нам 24/7

  Якщо алкогольна інтоксикація зачепила всі органи і системи, і на перший план виходить поліорганна патологія, то потрібне стаціонарне лікування алкоголізму і кваліфікована допомога в спеціалізованому центрі!

  Клініка лікування алкозалежних в Києві – “МЕДЛЮКС”

  Алкогольна залежність – біч сучасного суспільства. За статистикою в рік в Україні помирає понад 700000 людей від алкогольної кардіоміопатії. Ось тому важливо вчасно почати лікування у досвідчених фахівців. Клініка “МЕДЛЮКС” – клініка лікування алкоголізму, вона знаходиться в місті Київ і цілодобово надає допомогу пацієнтам, які потребують лікування будь-якого виду залежності. Спеціаліст нашого медичного центру приїде у зручний для вас час, проведе невідкладну оцінку тяжкості захворювання і первинну діагностику алкозалежного пацієнта. Надасть, при необхідності, першу невідкладну допомогу. Разом з близькими алкозалежної людини складе план подальших дій для реалізації програми лікування.

  За згодою пацієнта до співпраці наш центр в Києві запропонує на вибір спеціальні 7 програм лікування алкоголізму, які, за нашим досвідом, найбільш ефективні не тільки в досягненні первинного лікування, але і показали себе з позитивного боку в довгостроковій перспективі відсутності рецидивів алкоголізму.

  Виїзд на дім і трансфер
  Клініка високого рівня
  Кваліфіковані фахівці

  Вартість лікування алкоголізму – ціна в Києві

  • Консультація лікаря нарколога 1200 грн.
  • Амбулаторне лікування 3000 грн.
  • Лікування в стаціонарі від 5000 грн.
  • Кодування, підшивка від 7000 грн.
  • Виведення із запою на дому 4000 грн.

  Часто близькі залежного пацієнта шукають результат лікування алкоголізму, який називається «швидко, недорого і якісно» в одному флаконі. На жаль, як і будь-яка хвороба, алкоголізм вимагає комплексного і детального підходу. Така тактика не буває дешевою. Швидкість важлива тільки на першому етапі діагностики та лікування алкогольної залежності. Спеціалізована клініка “МЕДЛЮКС” враховує побажання пацієнта. Ми здійснюємо як просто виїзд нарколога додому в місті Київ, з наданням окремої спеціалізованої послуги центру, так і реалізацію всієї індивідуальної програми лікування алкоголізму в Києві.

  Вартість лікування алкоголізму залежить від обсягу наданої допомоги. Якщо ви хочете тільки викликати фахівця клініки для первинної консультації, ціна буде одна. Якщо ваша близька людина потребує допомоги, буде проходити всю програму лікування алкоголізму в нашій клініці, то ціна буде обрана індивідуально.

  Як будь-яке хронічне захворювання, алкогольна залежність вимагає постійного контролю з боку алкозалежного пацієнта і його близьких. На сьогоднішній день жодна клініка не дасть 100% гарантії лікування від цієї згубної звички в майбутньому, але фахівці нашого центру зроблять для цього все можливе.

  Автор </br> Неясов Вадим Валерійович
  Автор
  Неясов Вадим Валерійович

  Нарколог, психотерапевт, психодрама терапевт, гіпнотерапевт, головний лікар клініки

  Послуги

  Корисні статті

  Контакти

  вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
  м. Київ, Україна

  Консультація 24/7

   Контакти

   Консультація 24/7

   Месенджери