Озонотерапія

Озонотерапія

Озонотерапія

Озонотерапія застосовуеться для лікування різних захворювань, поліпшення здоров’я і підвищення імунітету, застосовуються медикаментозні, хірургічні та фізіотерапевтичні методи, що забезпечуе комплексний позитивний вплив на всі органи і системи організму.

Що таке озонотерапія?

Озонотерапія відноситься до класичних фізіотерапевтичних методів, що дозволяє підтримувати загальне фізичне здоров’я, підвищувати рівень імунітету, а також лікувати цілий ряд захворювань. Метод відомий понад півстоліття, але в Україні широкого поширення набув тільки в середині 80-х років. Він заснований на застосуванні озону (унікальної трьохатомної форми кисню), який після проникнення в організм людини формує озоніди і пероксиди (біоактивні речовини), що володіють цілим комплексом позитивних властивостей.

Ефект озонотерапії лежить на поліпшенні кровотоку в капілярах, а значить, поліпшення доставки кисню в клітини організму.

Способи застосування озонотерапії

 • Введення озонованого фізіологічного розчину внутрішньовенно. Така суміш нестабільна і розпадається на протязі 30 хвилин, тому озоно-кисневу суміш з фізіологічним розчином змішують безпосередньо перед внутрішньовенною процедурою.
 • Підшкірні ін’єкції озонотерапії найчастіше застосовують в косметології при лікуванні розтяжок, зменшення целюліту і розсмоктування жирових відкладень. Такі сеанси озонотерапії для обличчя також добре зарекомендували себе при терапії вугрової висипки (нормалізація роботи сальних залоз і антисептичний ефект). За рахунок омолодження клітин і поліпшення її мікроциркуляції відбувається розгладження зморшок.
 • Крім того, уколи озонотерапії використовуються при лікуванні суглобів, коли озонової сумішшю обколюють зону ураження.
 • Сеанси інгаляцій озоно-кисневою сумішшю застосовують при лікуванні захворювань дихальних шляхів і ЛОР-патологій.
 • Велика аутогемотерапія – метод лікування озоном, при якому кров пацієнта безпосередньо змішується з озонової сумішшю. Склад суміші підбирається індивідуально під кожного пацієнта в залежності від патології і його особливостей. При цій процедурі в клініці озонотерапії у пацієнта робиться забір 50-100 мл. венозної крові, останню озонують і внутрішньовенно повільно, крапельно вводять пацієнтові. Таке лікування має на увазі кілька процедур. Курс озонотерапії в Києві включає 6-8 сеансів.
 • Озонові коктейлі. Озоно-кисневі коктейлі застосовують при захворюваннях ротової порожнини і шлунково-кишкового тракту.
Також існуе безліч різновидів зовнішньої озонотерапії. Це озонові клізми, озонове полоскання і зрошення ротової порожнини, озонові вагінальні ванночки, аплікації та інше.

Позитивні властивості озонотерапії:

 • Сприяє активізації кисневого обміну в тканинах, покращує метаболізм і мікроциркуляцію крові в органах;
 • Підвищує інтенсивність регенеративних процесів, прискорює загоєння ран, подряпин, а також сприяє відновленню уражених внутрішніх органів;
 • Підвищує больовий поріг, тим самим надає знеболюючий ефект; Надає антисептичну, бактерицидну дію, має противірусний ефект стимулюючи імунну систему і підвищуючи супротив організму до інфекції;
 • Купірує запальні процеси, доведено знижує їх інтенсивність;
 • Покращує метаболізм в клітинах, сприяє обмінним процесам, каталізує розпад жирової тканини, підвищує тонус і еластичність м’язових тканин.
 • Використання озонотерапії для схуднення полягає в її жироспалювальному, розсмоктуючому ефекті;
 • Надає омолоджуючий ефект, сприяючи регенерації шкіри і колагену з еластином в шкірному покриві, сприяє розгладженню зморшок, допомагає в боротьбі з розтяжками;
 • Застосування озонотерапії для волосся: стимуляції регенерації і метаболізму волосяних цибулин, перешкоджає випаданню волосся і появу лупи;
 • Допомагає виводити з організму вільні радикали, солі важких металів.
Завдяки вищевказаним властивостям, озонотерапію застосовують в якості профілактичної і лікувальної процедури в різних областях сучасної медицини і косметології. Вона дає можливість проводити швидке купірування патологічних процесів, відновлювати і покращувати імунітет, боротися з інтоксикацією, в тому числі при наркологічному лікуванні.

Чи є шкода від озонотерапії

У проведених дослідженнях немає достовірних даних про пряму шкоду озонотерапії, але є кілька нюансів.

Ефект озонотерапії заснований на поліпшенні мікроциркуляції тканини на клітинному рівні і стимуляції імунної системи. На жаль, при наявності онкологічного захворювання поліпшення доставки кисню і поліпшення регенеративних процесів буде і в осередку ураження. Людям які хворіють на цукровий діабет при застосуванні озонотерапії потрібно враховувати рівень глюкози в крові, так як при озонуванні поліпшується утилізація глюкози, що може привести до зниження її рівня в крові. Ось чому так важливо проходити лікування озоном тільки у кваліфікованих фахівців, які на першій консультації визначать ваші показання та протипоказання.

YAsinskij-Andrej-Bogdanovich-vrach-psihiatr-narkolog-1-1-1007x1024
Андрій Богданович Ясінський

Лікар невідкладних станів, психіатр-нарколог, озонотерапевт. Завідувач відділенням

Показання до проведення озонотерапії

Як і інші фізіотерапевтичні процедури, які надають прямий вплив на тканини, органи і системи – лікування озоном має свої показання до проведення процедури, в тому числі:

 • Захворювання дихальної системи: бронхіальна астма, туберкульоз легенів, бронхіти;
 • Хвороби шлунково-кишкового тракту: виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, різні види гастритів і коліти, хронічні гепатити;
  Різні інфекційно-запальні процеси, пов’язані із зовнішніми факторами і травмами;
 • Захворювання сечостатевої системи у чоловіків і жінок. Це простатит, цистит, пієлонефрит, уретрит;
 • Показанням для проведення лікування є відновний і реабілітаційний період при захворюваннях серцево-судинної системи: ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарда в анамнезі, артеріальна гіпертензія;
 • Відновлювальний і реабілітаційний період при захворюваннях центральної і периферичної нервової системи: різні види інсультів, мігрені, неврози, полінейропатії, хвороба Альцгеймера, дисциркуляторна енцефалопатія.
 • Використовується при лікуванні безсоння, тривожних станів;
 • У комплексній програмі дезінтоксикаційної терапії, в тому числі при алкогольній та наркотичній залежності, при отруєнні чадним газом, харчове отруєння;
 • Лікування опіків різного ступеня тяжкості, трофічних виразок при цукровому діабеті і атеросклерозі судин;
 • Захворювання шкіри: нейродерміти, псоріаз, екзема, піодермія, різні види лишаю, вугрової хвороби, фурункульоз, лікування алопеції, стрий (розтяжок), ліподистрофії (целюліту), рубців і шрамів;
 • Озонотерапія суглобів застосовується при захворюваннях опорно-рухового апарату: артрозах і артритах, синовітах, при реабілітації після переломів;
 • Комплексне лікування цукрового діабету та його ускладнень.

Незважаючи на те, що у даного виду терапії величезний спектр застосування і широкий спектр показань, перед сеансом потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем, так як у даного виду терапії є і протипоказання.

Гарантія анонімності
Екстренна допомога 24/7
Безкоштовна консультація

Протипоказання до проведення озонотерапії

При професійному підході до застосування озону, він не здатний завдати шкоди здоров’ю людини. Однак, як і у всякого виду лікування, існують протипоказання. Процедуру озонотерапії не рекомендується проводити в ряді таких випадків:

 • Індивідуальна непереносимість озону є абсолютним протипоказанням для даної процедури;
 • Некоригованний гіпертиреоз;
 • Гострий період будь-якого хронічного захворювання. Перш, ніж почати лікування, слід купірувати загострення;
 • Геморагічний інсульт або гострий інфаркт міокарда менше 6 місяців тому є протипоказанням для проведення озонотерапії;
 • Захворювання кровотворної системи і крові, гемофілії і проблеми зі згортання крові, кровотечі будь-якої етіології;
 • Епілепсія і судомний синдром, високий внутрішньочерепний тиск;
 • Гострі психози в період загострення будь-якої етіології;
 • Онкологічні захворювання.

Передзвоніть

  Озонотерапія – сучасний фізіотерапевтичний метод, який в руках висококваліфікованих фахівців нашого центру в Києві дозволяє швидко і якісно поліпшити стан здоров’я людини і загальний фізичний стан.

  Вартість озонотерапії – ціна в Києві

  Вартість курсу озонотерапії в Києві буде залежати від декількох факторів: галузі впливу, тривалості сеансів, бажаного результату і кількості сеансів. У нашій клініці існує гнучка система знижок і пакетних пропозицій.

  Більше інформації ви можете дізнатися за телефоном у нашого оператора.

  Корисні статті

  Контакти

  вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
  м. Київ, Україна

  Консультація 24/7

   Контакти

   Консультація 24/7

   Месенджери