Агресивна поведінка

Лікування агресії

Агресія, за цим словом стійко закріпилося негативне значення, і відразу виникають асоціації бійок, конфліктів, скандалів та інше. Однак, на жаль пацифістів, агресія як у людини, так і в живій природі в цілому, не є атрибутом якогось зла, а є еволюційним механізмом, природною властивістю живого.

Тоді чому для нас, сучасних людей агресія і «погано» це синоніми? Відповідь проста, з появою соціуму запити середовища проживання докорінно змінилися, а природа залишила нам всі властивості придбані в ході еволюції, які, хоч раз були корисні для людини у виживанні, на пам’ять, так би мовити про неоліті. Агресія, як раз, одне з них. Тут варто зауважити, що агресія у людей, дещо відрізняється від всього живого – тільки людям властива внутрішньовидова агресія як масове явище, у інших ссавців вона обмежена на інстинктивному рівні.

І так, хоча агресія і природна властивість живого, її контроль і придушення розумом обов’язкова умова знаходження в суспільстві. На щастя більшість проявів агресії входить в сферу діяльності правоохоронних органів і не має відношення до психіатрії.

Зворотний дзвінок

  Однак агресія це частий і найбільш небезпечний прояв ряду психічних порушень, і вимагає надання допомоги лікарями, а не виховних або каральних заходів.

  Лікування агресії

  Будучи проявом хвороби, а не самою хворобою агресія вимагає виявлення хворобливих причин її викликають, і лікування спрямованих на них.
  Агресія супроводжує спектр різних порушень від особистісних розладів, до психотичних станів, коли агресія обумовлена галюцинаціями, або маячними уявленням.

  Гарантія анонімності
  Екстренна допомога 24/7
  Безкоштовна консультація

  Тому загальних правил допомоги при агресії не може бути, однак неприпустимо терпіти агресію, або виправдовувати її. Залежно від обставин потрібно відразу звертатися за допомогою, у випадках фізичної агресії ніколи не варто соромитися спочатку звернутися за допомогою до співробітників поліції.

  Інше з блогу

  Контакти

  вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
  м. Київ, Україна

  Консультація 24/7

   Контакти

   Консультація 24/7

   Месенджери