Психіатрична невідкладна допомога

Психіатрична допомога в Києві

Усі хворі з психоневрологічними захворюваннями потребують кваліфікованої медичної допомоги від лікарів психіатрів та психотерапевтів. Ця допомога має бути спрямована на полегшення симптомів, покращення стану та повне лікування патології. Більшість пацієнтів за допомогою близьких або самостійно звертаються до психіатричних клінік Києва та інших міст України, де проходять подальше амбулаторне або стаціонарне лікування.

Іноді хворий потребує екстреної допомоги від бригади профільних спеціалістів. Близькі викликають швидку психіатричну допомогу, відповідають оператору на запитання, вказують адресу перебування хворого, описують особливості стану пацієнта, а за необхідності вживають низку додаткових заходів.

Зміст
Гарантія анонімності
Екстренна допомога 24/7
Безкоштовна консультація

У яких випадках необхідно викликати психіатричну бригаду

Виклик бригади швидкої психіатричної допомоги «МЕДЛЮКС» здійснюють у випадках, коли у людини проявляються гострі форми психічних захворювань. У таких станах хворий не може повноцінно контролювати власні дії та об’єктивно оцінювати навколишній світ. Найпоширенішими причинами виклику швидкої є: загострення шизофренії, депресивні стани, епілепсія, алкогольний делірій (біла гарячка), запій, алкогольний психоз, гостре наркотичне сп’яніння, старечий психоз та ін.

Прояв гострих психічних розладів, за яких необхідно викликати бригаду швидкої психіатричної допомоги в Україні, можна розпізнати за такими ознаками:

 • Галюцинації – можуть бути зорові, слухові чи тактильні;
 • Виявляються у вигляді візуальних образів, звуків, голосу, дотиків і т.д.;
 • Неадекватна поведінка – різкі перепади настрою, ознаки агресії чи агресивні дії, напади люті, безглузда мова, розмови з собою;
 • Дезорієнтація в просторі – хворий не може зрозуміти, де він, може плутати місця, робить спроби втекти від чогось, наприклад, вигаданих переслідувачів (часто супроводжується агресивною поведінкою);
 • Депресивні стани – супроводжуються тяжкою апатією, можливі суїцидальні думки, з’являється бажання нашкодити собі чи оточуючим.

Бригаду лікарів швидкої психіатричної допомоги у Києві та інших містах України необхідно викликати у випадках, коли у хворого спостерігаються перераховані вище ознаки, а також при підозрі на швидкий прояв загострення – це дозволить своєчасно усунути ситуацію, мінімізувати ризики для пацієнта та оточуючих.

Основне завдання невідкладної психіатричної допомоги

Ключовим завданням лікарів бригади швидкої психіатричної допомоги є не лікування захворювання, а усунення гострих станів з метою стабілізації психіки хворого, а також його підготовка до подальшого лікування. Саме лікування починається після комплексного обстеження та постановки діагнозу в умовах клініки.

Якщо пацієнт перебуває у стані алкогольної чи наркотичної інтоксикації, виконується детоксикація від наркотиків та алкоголю – це дозволяє усунути фізичний чинник проблеми. При прояві абстинентного синдрому також проводиться зняття ломки і подальша консультація нарколога для лікування залежності. У важких випадках, детоксикація виконується не вдома, а стаціонарі клініки.

Швидка психіатрична допомога, в першу чергу, спрямована на усунення психічного збудження, здатного призвести до небажаних або небезпечних наслідків, у тому числі спроб суїциду або необґрунтованої агресії щодо інших людей.

До завдань бригади лікарів психіатричної швидкої допомоги МЕДЛЮКС у Києві відносять:

 • Купірування причини симптоматичних проявів гострих психічних станів;
 • Нормалізація психічного та фізіологічного стану хворого;
 • Мінімізація застосування фізичної сили та засобів фіксації пацієнта;
 • Формування терапевтичної схеми лікування та подальшого відновлення хворого.

У деяких випадках, швидка бригада лікарів, надає допомогу пацієнтові ще до встановлення точного діагнозу – це робиться з метою збереження життя хворого та запобігання важким небажаним наслідкам!

Вартість виклику швидкої психіатричної допомоги

 • На дому (Київ)​ 4000 грн.
 • На дому (Київська область)​ 4500 грн.
 • В стаціонарі клініки (Київ)​ 5000 грн.
 • Виїзд бригади швидкої допомоги (Київ)​ - 1,5 години роботи 4600 грн.
 • Виїзд бригади швидкої допомоги (Київська область)​ - 1,5 години роботи 5200 грн.
Автор </br> Брєднєв Іван Володимирович
Автор
Брєднєв Іван Володимирович

Лікар психіатр - нарколог

Контакти

вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
м. Київ, Україна

Консультація 24/7

  Контакти

  Консультація 24/7

  Месенджери