Біла гарячка або алкогольний делірій

Алкогольний марення

Як багато ви знаєте про це захворювання? За цим нешкідливим, а для деяких людей навіть смішною назвою, ховається небезпечний стан. Якщо вчасно не вжити заходів, то можливий смертельний результат!

У цієї хвороби багато імен. Всі вони вам добре знайомі:

Причини виникнення

Так що ж із себе представляє алкогольний психоз?

Причин розвитку абстинентного делірію на думку фахівців кілька. Найчастіше грає роль їх сукупність. На перше місце виходять порушення мозкового метаболізму. Величезне значення займає нейротоксична дія етанолу і пошкодження печінки. Додайте до цього елементарний дефіцит вітамінів, мікроелементів, порушення мікроциркуляції у всіх органах і системах. Фактором ризику розвитку цього стану є також черепно-мозкові травми в минулому, важкі соматичні супутні захворювання, похилий вік.

Ви чітко повинні розуміти, що алкогольний делірій може виникнути тільки у людей, які давно, із завидною регулярністю зловживають алкоголем. Причому, що найприкріше, воно виникає тільки тоді, коли людина з якоїсь причини (найчастіше при дебюті іншого захворювання) перестає випивати. Здавалося б, це чудово. Людина вирішила не пити. Від слова зовсім. Близькі та рідні радіють. Вчорашній п’яниця встав на шлях виправлення. Але ні в якому разі не можна різко припиняти прийом алкоголю тим, хто вживав його систематично. Саме такі люди схильні до ризику розвитку алкогольного психозу. На 2-5 добу після різкої відмови від алкоголю в 10-15% випадків за статистикою (а з мого досвіду в 70-75%) настає такий стан.

Симптоми і ознаки білої гарячки

Зворотний дзвінок

  Прояви цієї хвороби розвиваються поступово. Перші грізні дзвіночки – людина стає дезорієнтованою в часі і просторі. Він надто метушливий, без причини сміється, перебувае як ніби в ейфорії.

  Але якщо на цьому етапі пацієнт не отримає лікування, то через добу-дві після дебюту процесу розгортається повна картина даного симптомокомплексу.

  Хворі з білою гарячкою стають не адекватні, дезорієнтовані, і агресивні. Спостерігається психічне і фізичне збудження. В даний період пацієнти особливо уразливі.

  У зв’язку з порушенням метаболізму загострюються всі хронічні захворювання організму. Порушується сон, апетит. Зростає температура, частішає серцебиття, підвищується кров’яний тиск. Спостерігається тремтіння в руках і ногах. Шкіра у таких людей бліда, з підвищеним потовиділенням. Людина скаржиться на спрагу, слабкість і ломоту у всьому тілі, на нечіткість зору. Після періоду збудження настає апатія. На даному етапі характерні тихий голос, загальмованість і скупість у відповідях, уповільнена реакція на зовнішнє роздратування.

  На заключному етапі розвитку патологічного процесу настає виснаження організму. Всі органи і системи починають відмовляти. Це може привести до необоротних наслідків аж до смертельних випадків.

  Наслідки білої гарячки

  На жаль, дані невблаганно говорять, що навіть в умовах стаціонару і при належному, вчасно розпочатому лікуванні смерть може настати до 5% випадків.

  Дуже часто делірій також є пусковим механізмом розвитку ускладнень з боку інших органів і систем, тим самим ускладнюючи ситуацію.

  • Поразки серця (алкогольна кардіоміопатія);
  • Нирок- нефропатія;
  • Мозку (набряк мозку і нейротоксическое дію етанолу);
  • Легень (часті пневмонії і бронхіти);
  • Печінки (токсичний гепатит з виходом в цироз).

  Особливе місце займає ураження підшлункової залози, що найчастіше безпосередньо пов’язано з вживанням алкоголю. Це призводить до порушення вуглеводного обміну. Найстрашнішим наслідком якого буде цукровий діабет.

  Зміни в органах відбуваються на клітинному рівні і задіють усі системи організму.

  Гарантія анонімності
  Екстренна допомога 24/7
  Безкоштовна консультація

  Лікування

  Лікування проводиться з перших проявів симптомів захворювання. Обов’язково в умовах стаціонару!

  Ні в якому разі не відкладайте звернення в лікарню і не займайтеся самолікуванням. Не ризикуйте. Якщо ви помітите у кого-небудь з близьких перші ознаки цієї хвороби терміново викликайте лікаря. Пам’ятайте, що такі пацієнти небезпечні не тільки для себе, але і для оточуючих.

  Медикаментозна терапія проводиться в лікарні, під цілодобовим наглядом, часто в умовах реанімаційного відділення. Лікування повинно бути комплексним і включати в себе декілька компонентів:

  • Седація (препарати, що знижують збудливість; заспокійливі, снодійні). Седація забезпечує не тільки захист головного мозку, але і знижує збудливість.
  • Крім того лікувальні заходи включають цілу програму, спрямовану на відновлення адекватної життєдіяльності організму, виведення токсинів і продуктів метаболізму, а також протекцію функції всіх органів і систем з корекцією дисбалансу. На тлі лікування поліпшення зазвичай настає на 3-4 добу від початку ппрояву симптомів захворювання.

  Пам’ятайте, що у алкогольного делірію немає специфічних ознак, крім даних, зачерпнутих у пацієнта або його близьких про зловживання алкоголем за кілька днів до виникнення захворювання. Часто необізнані люди приймають за алкогольний психоз інші важкі розлади, не обтяжуючи себе більш пильним обстеженням і збором інформації.

  Навіть в 21 столітті, незважаючи на передові технології і сучасну апаратуру, ця тема зберігає актуальність і не збирається здавати свої позиції. Бережіть своїх близьких. Не хворійте.

  Інше з блогу

  Контакти

  вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
  м. Київ, Україна

  Консультація 24/7

   Контакти

   Консультація 24/7

   Месенджери