Алкогольний психоз: симптоми, лікування

Що таке алкогольний психоз

Алкогольний психоз – це гостре порушення мозкової діяльності, викликане систематичним тривалим вживанням спиртного. Як правило, є результатом затяжного алкоголізму або гострих алкогольних інтоксикацій. Залежно від індивідуальних особливостей організму хворого, клінічна картина може істотно відрізнятися, що ускладнює діагностику.

Якщо ваш близький зловживає спиртними напоями і у нього з’явилися перші ознаки алкогольного психозу – негайно зверніться до наркологічної клініки за допомогою. Лікарі зможуть своєчасно діагностувати проблему і забезпечать правильне лікування, яке здатне повернути людину до нормального життя з тверезою свідомістю!

Причини алкогольного психозу

Ключовою причиною розвитку алкогольного психозу є генетична схильність, в рідкісних випадках – соціальне середовище і побутові умови в яких проживає алкоголік. Так чи інакше, психоз розвивається на тлі неконтрольованого вживання алкогольних напоїв, які порушують нормальну роботу внутрішніх органів і систем (як правило, процес розвитку патології займає 3-5 років).

В останні роки, наркологи відзначають суттєве омолодження захворювання. Психоз все частіше проявляється у молодих людей, які починають вживання алкогольних напоїв в підлітковому і юнацькому віці. У молодому віці нервова система ще не повністю сформована, що призводить до порушень її розвитку під впливом спиртного.

Симптоми алкогольного психозу

Зворотний дзвінок

  Алкогольний психоз може викликати широкий спектр різноманітних симптоматичних проявів. Вони можуть відрізнятися, і залежать від індивідуальних особливостей конкретного пацієнта. Але існує ряд універсальних ознак, які спостерігаються у більшості хворих.

  Класичні ознаки і симптоми алкогольного психозу

  • Підвищена роздратованість і агресивна поведінка – проявляється без об’єктивних на це причин. Хворого можуть дратувати елементарні речі і слова, в тому числі від близьких людей;
  • Порушення сну – хворому важко засипати. Його може мучити безсоння тривалістю кілька днів або тижнів поспіль;
  • Різкі зміни настрою – цілком життєрадісна людина моментально стає сумною і навпаки (без наявності об’єктивних причин);
  • Підвищена тривожність – навколишні люди стають для хворого підозрілими, його можуть лякати незначні звуки/шарудіння. Можливі істеричні припадки на тлі необгрунтованої тривоги;
  • Галюцинації – хворий може приймати галюцинації за реальність, що несе небезпеку для нього самого і оточуючих;
  • Часткова втрата пам’яті – проявляється на тлі вживання надмірної кількості спиртних напоїв. В пам’яті можуть випадати певні моменти або цілі відрізки.

  Зверніть увагу! Симптоматичний прояв психозу є індивідуальним, тому в кожному окремому випадку може істотно відрізнятися!

  Гарантія анонімності
  Екстренна допомога 24/7
  Безкоштовна консультація

  Як лікують алкогольний психоз

  Лікування алкогольного психозу є комплексним і завжди виконується в умовах стаціонару наркологічної клініки. Класичний метод лікування передбачає виконання наступних етапів:

  • Первинний прийом – оцінка поточного фізичного і психічного стану, встановлення вірного діагнозу;
  • Комплексна детоксикація організму – забезпечує виведення залишків алкоголю і токсичних продуктів його розпаду з організму;
  • Психотерапія та медикаментозна терапія – передбачає застосування широкого спектра психотропних засобів, ноотропів, транквілізаторів, нейролептиків і т.д.;
  • Підтримуюча терапія – призначаються препарати, які нормалізують і підтримують роботу життєво важливих органів і систем організму;
  • Фізіотерапевтичні процедури – ЛФК (лікувальна фізкультура), масажі, застосування фізіотерапевтичних медичних приладів.

  Вибір оптимального методу лікування алкогольного психозу завжди визначає лікар, на основі даних первинного огляду, діагностики та результатів аналізів!

  Інше з блогу

  Контакти

  вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
  м. Київ, Україна

  Консультація 24/7

   Контакти

   Консультація 24/7

   Месенджери