Як зберегти психічне здоров’я

Психічне здоров'я

Психічне здоров’я – це найважливіший показник, що впливає на загальний стан здоров’я людини. Згідно з чинним статутом ООН, до психічному здоров’я відноситься соціальне, фізичне і душевне благополуччя, яке залежить від наявності фізичних патологій або інших хвороб.

Таким чином, психічне здоров’я, є загальним елементом добробуту людини, де останній має можливість ефективно працювати, реалізувати себе в соціумі і протистояти повсякденним стресам. Сьогодні здоров’я психіки кожного індивідуума є ключовим елементом в сфері соціального життя для всього світового співтовариства.

Нормальне здоров’я психіки, відіграє ключову роль в призмі персональної та колективної здатності інтелектуально розвинених організмів контактувати один з одним, по засобам спілкування і мислення – це дозволяє людям отримувати задоволення і комфорт від власного життя. Також воно прямо впливає на можливість ефективної роботи і заробітку для власного проживання. Виходить, що нормалізація психічного здоров’я людей, сприймається індивідуумами позитивно, з розумінням, що цей фактор має життєво важливе значення для всього соціуму.

Ключові детермінанти здоров’я психіки

 • Здоров’я психіки, характеризується безліччю показників, не тільки відсутніми психічними патологіями;

Зворотний дзвінок

  • Вважається ключовим елементом здоров’я індивідуума, без якого не може бути загального здоров’я;
  • Відноситься до комплексу факторів існуючого соціуму: соціальні, біологічні та економічні;
  • На нормалізацію загального здоров’я психіки людини спрямовані спеціальні між секторальні галузеві стратегії в сфері громадської охорони здоров’я.

  Що впливає на психічне здоров’я людини

  Існує цілий комплекс параметрів і факторів (детермінантів) які прямо або побічно впливають на психічний стан людини. Вони визначаються виключно в конкретний період часу біологічними, соціальними та психологічними показниками.

  Таким чином, систематичний соціальний/економічний тиск є важливим фактором ризику, який прямо впливає на здоров’я психіки індивідуума. Яскравим прикладом є повсюдне сексуальне насильство та інші психічні впливи в даному контексті.

  Важливими детермінантами, які надають негативний вплив на психічне здоров’я, є стрімкіми соціальними змінами, порушення прав людини, стресові ситуації (важкий стрес) на робочому місці, шкідливі звички, соціальне засудження тих чи інших вчинків. При цьому, існують і індивідуальні (особистісні) для кожної людини фактори, які прямо впливають на вразливість психіки перед тими чи іншими проблемами, що виникають.

  Як зміцнити і захистити психічне здоров’я

  Процес зміцнення психічного здоров’я та лікування депресій досить складний і багатогранний. Він повинен включати в себе цілий комплекс факторів по створенню оптимального оточення для людини, спрямованого на формування та підтримку нормального здоров’я психіки. У цьому середовищі повинна бути атмосфера захисту і поваги культурних, громадянських, економічних і соціальних прав людини. В протилежному випадку, домогтися високого показника психологічного здоров’я практично неможливо.

  Політика держав, повинна проводитися з урахуванням необхідності зміцнення психологічного здоров’я своїх громадян. До даного процесу необхідно залучати не тільки систему охорони здоров’я, а й більшість масових секторів економіки і соціальної сфери, які займають важливе місце в житті громадян: працевлаштування, будівництво, громадський і особистий транспорт, освіту, соціальне забезпечення та екологія.

  У перелік важливих заходів, що забезпечують зміцнення і захист здоров’я психіки людини включені:

  • Створення сприятливих соціально-економічних умов для самореалізації та захисту жінок, в тому числі: підвищення якості освіти та доступ до можливостей кредитування;
  • Комплексний захист інтересів дітей молодшого та середнього віку – діти повинні знаходиться в комфортній, що відповідає сучасним запитам обстановці. Малюки повинні отримувати всебічний захист від ряду несприятливих факторів, мати повноцінну психологічну та соціальну підтримку, спрямовану на прагнення дитини до саморозвитку;
  Гарантія анонімності
  Екстренна допомога 24/7
  Безкоштовна консультація
  • Впровадження програм в загальноосвітніх школах, коледжах, інститутах, спрямованих на підтримку «зелених» змін в екології;
  • Розвиток профільної медицини – психіатричних клінік;
  • Впровадження компаній і законів, спрямованих на усунення фактора дискримінації людей за різними ознаками, в тому числі з психічними захворюваннями, наприклад, шизофренію;
  • Турбота і соціальна адаптація людей похилого віку – створення спеціалізованих центрів для літніх людей, впровадження ініціатив з організації знайомств серед самотніх;
  • Забезпечення заходів з профілактики стресових станів на робочих місцях, особливо в сферах з високим психологічним навантаженням;
  • Зниження рівня бідності, повне усунення поняття бідності (коли людині не вистачає коштів на їжу для себе і своєї сім’ї);
  • Створення комфортних умов для проживання;
  • Створення та реалізація правової бази, щодо захисту осіб з психічними патологіями;
  • Захист національних меншин, мігрантів та інших верств населення, які постраждали в наслідок бойових дій, дискримінації за національною ознакою, стихійних лих і т.д.

  Психічне здоров’я – підтримка і лікування

  Державні програми, спрямовані на підтримку та лікування психіки населення, повинні забезпечувати нормалізацію ключових факторів, що впливають на це саме здоров’я населення, в тому числі неврозів. Особливу увагу варто приділяти людям, які вже мають ті чи інші патології психіки, вони повинні отримувати якісну всебічну медичну допомогу від лікаря психіатра.

  Завдяки активному вивченню питань психічного здоров’я населення, вченим за допомогою психотерапевтів, вдалося істотно поліпшити розуміння необхідних заходів, які варто приймати для оздоровлення психічного здоров’я людей. Виразними є показники психічного здоров’я в економічно розвинених країнах.

  Прикладами ефективних дій держав є:

  • Обмеження, що забезпечують зниження рівня споживання спиртних напоїв (додаткове оподаткування у вигляді акцизів);
  • Психотерапевтичне лікування депресії. Призначення антидепресантів показує високу ефективність при розвитку депресії середньої і високої тяжкості;
  • Психосоціальна підтримка і призначення антипсихотичних засобів під час лікування психозів.

  Також існує цілий комплекс високоефективних заходів, які можна використовувати для профілактики неврозів, суїцидів, лікування деменції, біполярного розладу, наркотичних і алкогольних залежностей (в тому числі, що розвиваються після вживання психоактивних препаратів), дитячих психічних розладів. Ці заходи детально розписані в рамках програми рекомендацій ВООЗ, в сфері усунення проблем психічного здоров’я населення землі.

  Інше з блогу

  Контакти

  вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
  м. Київ, Україна

  Консультація 24/7

   Контакти

   Консультація 24/7

   Месенджери