Як врятуватися від емоційного вигорання?

Синдром емоційного вигорання

Синдром емоційного вигоряння, або як ще його називають – burnout. В цілому, «вигорання» – це не медичний діагноз. Деякі експерти вважають, що вигоряння спровоковано іншими станами: емоційними, фізичними або розумовими виснаженням. Власне, такий дискомфорт може бути викликаний надмірним і тривалим стресом. Це відбувається, коли ви відчуваєте себе пригніченим. Але варто знати, що негативні наслідки поширюватися на всі сфери життя, включаючи вашу роботу, будинок і спілкування з людьми.

Ще років 10 тому про це не говорили взагалі, а може просто вважали якиюсь вигадоної проблемою. Але зараз, ми можемо зіткнутися з цим в кожному колективі. Психологи назвали основною причиною цього синдрому:

 • рутинність, монотонність,
 • перевантажений робочий графік,
 • негативна атмосфера в колективі,
 • робота, пов’язана з постійним спілкуванням з незнайомими людьми,
 • постійна зміна керівництва.

Якщо людина намагається подолати стрес на роботі, то йому можуть загрожувати проблеми з фізичним і психічним здоров’ям. Якщо це ігнорувати, то вигоряння може порушити нормальну функцію в повсякденному житті.

Зворотний дзвінок

  Що стосується роботи, то це має на увазі тривалу і посилену реакцію на робочий стрес, при якій людина втрачає потребу в роботі. Цей синдром може виснажувати вас і вбивати мотивацію. Якщо це тривати занадто довго, то також може негативно вплинути на ваше ставлення до життя. Все може здаватися марною тратою часу. Зрештою, ви можете відчути, що ви не приносите ніякої цінності в своє життя, хоча колись це приносило задоволення.
  Гарантія анонімності
  Екстренна допомога 24/7
  Безкоштовна консультація

  Якщо ви відчули, що щось подібне, фахівці рекомендують:

  • Правильне харчування, спорт и здоровий сон.
  • Спробуйте розслабитися. Вивчіть програми, які можуть допомогти зі стресом, такі як йога або медитація.
  • Відпочинок також може тимчасово вас розслабити. Але тижні відпустки буде замало, щоб зовсім позбутися від цього синдрому.
  • Намагайтеся не дозволяти важкій або невдячної роботи підірвати ваше здоров’я.

  Якщо цей синдром не покидає, і самостійно ви не можете знайти вихід з цього стану, що ж робити? Щоб не посилювати це, варто звернутися за допомогою. Розмова з фахівцем допоможе вам дізнатися, які стратегії вам потрібні, щоб відчувати себе краще.

  Інше з блогу

  Контакти

  вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
  м. Київ, Україна

  Консультація 24/7

   Контакти

   Консультація 24/7

   Месенджери