Синдром неспокійного розуму: як перестати турбуватися 24/7

Як перестати турбуватися

Як мені спалося минулої ночі? Здається, ми задаємо собі це питання щодня. Воно й не дивно! Це може бентежити і втомлювати, коли все, що нам потрібно, – це заспокійливий бальзам для сну, щоб позбутися від стресу, пережитого днем.

Але прикро, коли ми лягаємо спати, наш мозок просто не відключається. Як це не парадоксально, але іноді, ніж більш напружені наші дні, тим складніше заспокоїти мозок для сну вночі.

Якщо Ви ставитеся до цього, Ви, звичайно, не самотні. Більше 30% людей страждають від безсоння.
Синдром неспокійного розуму – це стан, спонукає постійно думати без відпочинку, найчастіше вночі, коли людина повинна спати.

Цей синдром може початися в будь-якому віці і зазвичай погіршується з роками (якщо вчасно не звернутися до фахівця). Внаслідок чого, може порушитися сон, що безумовно заважає повсякденному житті.
Люди зазвичай описують симптоми як неприємні думки в своїй голові, які вони не можуть контролювати або зупинити.

Причини

Часто причина невідома. Дослідники підозрюють, що цей стан може бути викликано декількома явищами.

 • Спадковість;

Іноді це передається в родині, особливо якщо захворювання починається до 40 років.

Зворотний дзвінок

  Люди, які борються з цим синдромом, часто скаржаться на вічну тривогу і занепокоєння. Їхнє мислення зосереджено на неминучі, майбутні або невідомі обставини, пов’язані з їх відносинами, здоров’ям та іншими подібними проблемами.

  • Гнів, гіркота або злість.

  Для деяких синдром відноситься в першу чергу до подій в минулому, які були неприємними, небажаними і, можливо, неконтрольованими.

  Чим більше людина намагається боротися з синдромом, тим легше йому ставати. Розум розвиває звичку, коли людина переходить в «нейтралітет».

  Якщо у Вас систематично проявляється синдром неспокійного розуму, то Ви можете спробувати описані нижче методи. Але варто розуміти, що їх буде недостатньо для вирішення вашої проблеми з безсонням.

  Для решти з нас, у кого іноді виникають проблеми з відключенням свого розуму в кінці дня, давайте спробуємо цю техніку:

  • перенесіть свої давні думки в мозку на папір;

  Суть в тому, щоб записувати свої думки, щоб ваш мозок був впевнений, що ви нічого не забудете.

  • слухайте аудіокниги або подкаст;

  Якщо ваш мозок наполягає на тому, щоб розповідати історії прямо зараз, ви можете дозволити собі це і відволіктися від докучливих думок, розповівши йому іншу історію.

  • симптоми зменшуються з розвагами.

  Наприклад: перегляд фільму, соціальні мережі, відеоігри, музика, аудіокниги та читання. Однак деякі стверджують, що розваги зовсім не допомагають.

  Гарантія анонімності
  Екстренна допомога 24/7
  Безкоштовна консультація

  Іноді симптоми складно пояснити. Зазвичай вони коливаються за ступенем тяжкості. Іноді симптоми зникають на якийсь час, а потім повертаються. Цей стан спектра, при якому деякі люди відчувають лише незначне роздратування, а у інших спостерігається серйозне порушення сну і погіршення якості життя.

  По-перше, жодна людина не припиняє міркувати. Питання не в тому, думає людина чи ні, питання в тому, чи приємний процес мислення. Деякі люди підносять побажання: «Я просто хочу перестати думати». «Я просто хочу, щоб мій мозок зупинився». «Я просто хочу відпочити». Ці твердження в контексті зрозумілі. Ця людина має на увазі: «Я просто хотів би перестати думати про неприємні речі». Неприємність розумового процесу викликає безсоння, ще більший дискомфорт і підвищене занепокоєння. У міру того, як ці речі збільшуються, недолік сну ще більше ускладнює проблему, оскільки вона переходить від одного дня до наступного.

  По-друге, мислення – це процес, що допомагає вирішувати проблеми, зменшувати занепокоєння і отримувати задоволення від відпочинку.

  Якщо Вас «переслідує» синдром неспокійного розуму на тривалий період життя, а елементарні методи, такі як медитація, лаванда, зелений чай і інше – не допомагають. В такому випадку, варто поговорити зі своїм лікарем, який навчений лікувати безсоння за допомогою методів, заснованих на доказах.

  Інше з блогу

  Контакти

  вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
  м. Київ, Україна

  Консультація 24/7

   Контакти

   Консультація 24/7

   Месенджери