Лікування залежності від Бутирату

Лікування залежності від Бутирату

Оксибутират натрію (бутират, бутік, бут, буратино, ковпачок) – лікарський препарат синтетичного походження, що має виражену ноотропну дію, викликає залежність. В основі бутирату лежить натрієва сіль гамма-оксимасляної кислоти, за своєю дією схожа на ГАМК (Гамма-аміномасляна кислота). Вплив на організм відбувається за схожим принципом з енергетичними напоями, що активно стимулюють головний мозок та нервову систему.

У первинному вигляді бутират має порошкоподібний форму жовтуватого або білого кольору, що добре розчиняється у воді. Але як наркотик він поширюється вже в рідкому вигляді, придатному для ін’єкційного введення або перорального вживання. У немедичних дозах наркотик провокує швидке сп’яніння, викликає звикання, а при тривалому вживанні розвивається сильна психологічна та фізична залежність, з якою самостійно впоратися практично неможливо.

Симптоми та ознаки вживання бутирату

Враховуючи механізм впливу бутирата на організм людини, симптоматичні прояви бувають двох типів: фізіологічні та психоемоційні. За характером прояву симптоматика схожа на стани, характерні для вживання алкоголю або лірики.

Вживання бутирату відносно невеликих дозах, не викликає виражених фізіологічних проявів, що знижує ймовірність виявлення залежності іншими людьми. Найчастіше визначити факт вживання на ранніх стадіях залежності вдається лише після здачі тесту на наркотики.

При вживанні середніх та великих доз бутирату, з’являються більш виражені ознаки та симптоми прийому речовини: асоціальна поведінка, необґрунтована гіперактивність, нетипові для людини рухи. Також можливі різкі емоційні зміни: радість та дружелюбність змінюються злістю, агресією та навпаки.

Систематичне вживання бутирата веде до поступового підвищення толерантності – це означає, що з кожним прийомом хворому необхідно більше речовини для досягнення бажаного ефекту, що нерідко призводить до передозування. Вона супроводжується майже повною втратою контролю над власними діями чи втратою свідомості. У досвідчених наркоманів помітне зниження ейфорії.

Близькі наркомана можуть помітити й інші різкі зміни у поведінці залежного: з’являється скритність, відбувається різка зміна у колі друзів, з’являються сумнівні знайомі, людина витрачає гроші, але не говорить на що, використовує у побуті різні пакетики, флакончики.

Зворотний дзвінок

  Скільки триває ефект від прийому

  Бутират викликає наркотичне сп’яніння організму вже за 10-15 хвилин після вживання. У цей час відбувається сильний стимулюючий вплив на головний мозок, тому людина відчуває приплив уявної ейфорії, різко змінює свою поведінку і намагається відірватися, отримати максимум задоволення.

  Ефект від прийому бутирата зберігається всього 2-2,5 години після вживання, тому для підтримки ефекту необхідний досить часто прийом речовини – це прямий шлях до залежності. Сам препарат викликає сильну адикцію – це означає, що наркоман практично не може протистояти своєму потягу до чергового вживання, а лікування від цієї згубної залежності буде тривалим і складним.

  Стадії сп’яніння бутиратом

  Аналогічно більшості інших видів наркотиків, сп’яніння бутиратом відбувається у три основні стадії. Характер прояву на кожній із стадій залежить від кількості вжитої речовини та індивідуальних особливостей організму людини:

  1. Легка стадія – проявляється після прийому 1 – 1,5 мл бутирату. Характеризується легкими запамороченнями, уявним приємним почуттям ейфорії, піднесеним настроєм та підвищеною мозковою активністю;
  2. Середня стадія відбувається після вживання більше 1,5 мл бутирату. Характеризується сильними запамороченнями, почуттям нудоти, блюванням, дезорієнтацією у просторі. У хворого проявляється неадекватна, практично контрольована поведінка. Як правило, наркоману хочеться нестримних веселощів, сильно підвищується лібідо. Колишні життєві цінності та принципи йдуть на другий план;
  3. Тяжка стадія – проявляється у разі вживання високих чи критичних доз бутирату. Наркоман фактично втрачає контроль за своїми процесами, не відчуває меж дозволенного. Найчастіше «відключається» на 6 і більше годин, може втрачати свідомість.

  Розвиток залежності

  Залежність від бутирата розвивається у три основні стадії: психічна, підвищення толерантності та фізична. Розглянемо докладніше:

  • Психічна залежність – чергове вживання відбувається через бажання знову відчути ефект ейфорії або уникнути проблем. Людина постійно перебуває у думках про бутират, а також має бажання знову вжити;
  • Підвищення толерантності – для досягнення необхідного ефекту, залежному потрібна все більша доза, що нерідко призводить до передозування. На цьому етапі вже потрібна негайна реабілітація наркозалежного;
  • Фізична – супроводжується сильною залежністю. Людина не може нормально почуватися без наявності бутирата в крові. Відбувається швидка деградація розумових здібностей та особистості. Вживання речовини стає сенсом життя, а колишні цінності не мають значення. Лікування наркоманії на цій стадії є дуже тяжким і не завжди ефективним.
  Гарантія анонімності
  Екстренна допомога 24/7
  Безкоштовна консультація

  Передозування бутиратом – що робити?

  Виражена токсична дія бутирата на організм починається при прийомі 2,5 і більше грамів речовини. У разі передозування хворому необхідно надати негайну медичну допомогу. Якщо він знепритомнів – покладіть його набік, з метою запобігання асфіксії блювотними масами.

  Алгоритм дій при отруєнні бутиратом:

  1. Виклик швидкої невідкладної допомоги;
  2. Не давайте людині заснути;
  3. Намагайтеся промити шлунок (якщо наркотик вживався перорально);
  4. Слідкуйте за частотою дихання та серцевих скорочень.

  Після приїзду швидкої,  наркологи клініки МЕДЛЮКС виконають негайну детоксикацію організму від наркотиків – це дозволить знизити токсичну дію бутирата на організм залежного та усунути ризик летального результату.

  Наслідки вживання бутирату – чим небезпечний?

  Систематичний прийом бутирата веде до цілого комплексу несприятливих для здоров’я та життя наслідків, у тому числі:

  • Розвивається стійка залежність, позбавитися якої самостійно дуже важко, необхідно застосовувати складне медикаментозне лікування наркозалежного;
  • Різко знижується концентрація електролітів у плазмі, що призводить до гіпоглікемії;
  • Порушується робота внутрішніх органів та систем людини, особливо страждають нирки, дихальна і серцево-судинна системи;
   Погіршується робота мозку, знижуються когнітивні функції. На останніх стадіях відбувається повна деградація особи залежної людини.

  Відсутність своєчасної наркологічної допомоги бутиратному наркоману часто призводить до смерті.

  Вплив наркотику на психіку

  Враховуючи виражену психотропну властивість, бутират має прямий негативний вплив на психіку людини. За механізмом впливу він нагадує комбінацію “екстазі” з алкоголем, але з вищим рівнем небезпеки.

  Вплив на психіку призводить до таких наслідків як: сплутаність свідомості, неадекватна поведінка, галюцинації, ілюзії, патологічне мислення, неприйняття соціальних норм, прагнення невиправданого ризику, суїцидальні нахили і прагнення, спотворене сприйняття: світла, звуку, тактильних відчуттів, тощо.

  Лікування залежності від бутирату

  Лікування залежності від бутирату в Києві в наркологічній клінікі МЕДЛЮКС – це складний процес, що вимагає багатогранного підходу. Найчастіше включає наступні етапи:

  • Комплексну детоксикацію організму хворого від наркотику та продуктів розпаду бутирату;
  • Психологічну роботу, спрямовану прийняття хворим власної проблеми та формування сталої мотивації на повне одужання;
  • Медикаментозну терапію, з метою нормалізації роботи життєво важливих органів та систем;
  • Реабілітацію та ресоціалізацію – допомога наркоману у поверненні до нормального способу життя, де є позитивні емоції та прагнення, але немає залежності від бутирата.

  Така проблема як залежність від бутирату вимагає відповідального медичного підходу. Тільки в умовах наркологічної клініки, залежний від бутирату, може отримати необхідну допомогу!

  Інше з блогу

  Контакти

  вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
  м. Київ, Україна

  Консультація 24/7

   Контакти

   Консультація 24/7

   Месенджери