Передозування наркотиками

Передозування наркотиків

Сам термін «передозування наркотиками» в даному випадку, не зовсім коректний. Коли говорять про передозування, мається на увазі, що є якась терапевтична доза, а у випадку з наркотичними речовинами її не існує. Так що ж мають на увазі під терміном передозування наркотиками?

При потраплянні в організм занадто великої дози препарату за короткий час виникають гострі життєво небезпечні наслідки, які й прийнято називати передозуванням.

Ознаки та симптоми передозування наркотиками

Передозування трапляється найчастіше з кількох причин:

  • Якщо була тривала перерва після прийому останньої дози і організм встиг трохи адаптуватися до відсутності «дози»;
  • Коли другу порцію наркотику наркозалежний вводить не розрахувавши, для зняття ломки, «навздогін» після першої;
  • «Неякісний» і неперевірений наркотик;
  • Взаємодія наркотичних речовин один з одним або з алкоголем;
  • Навмисне перевищення дози (спроба суїциду).

Зворотний дзвінок

    Передозування частіше відбувається при внутрішньовенному введенні наркотику через швидке, майже миттєве, підвищення вмісту речовини в крові.

    Залежно від видів наркотику реакція організму різна. Героїн та інші опіати з алкоголем, загальмовують багато функцій організму.

    Це може привести до пригнічення свідомості та дихання. Стимулятори, навпаки, розганяють серце так, що може статися серцевий напад або гіпертонічний криз.

    До опіоїдних наркотичних речовин відносяться:

    Речовини, що отримуються з опійного маку, або його синтетичні аналоги. Морфін, героїн, трамадол, оксикодон, метадон та їм подібні.

    До психостимуляторів відносять:

    Кокаїн, метамфетамін, амфетамін, галюциногени і психоделічні препарати (ЛСД-25, екстазі, мескалін, псилоцибін, летючі розчинники).

    Ознаки передозування опіоїдами:

    • Слабке дихання аж до його зупинки;
    • Неритмічне дихання або хрипи при диханні;
    • Слабкий пульс або його відсутність;
    • Відсутність свідомості;
    • Синюшність або блідість шкіри;
    • Піна з рота;
    • Блювота.

    Опіоїди є основною причиною смертності від передозування серед наркозалежних. Впливаючи на центральну нервову систему, пригнічують її функції. Найчастіша причина при смерті при передозуванні опіоїдами – зупинка дихання через пригнічення дихального центру в головному мозку.

    Ознаки передозування психостимуляторами:

    • Прискорене серцебиття;
    • Потемніння в очах;
    • Тремтіння в кінцівках;
    • Нудота і блювання;
    • Головний біль і шум у вухах;
    • Інтенсивне потовиділення;
    • Тривога, безпричинний страх;
    • Біль в грудях;
    • Почервоніння шкірних покривів.

    Все це на певному етапі може змінитися приступом судом з втратою свідомості, зупинкою дихання або серцевим нападом із зупинкою серця.

    Гарантія анонімності
    Екстренна допомога 24/7
    Безкоштовна консультація

    Що робити при передозуванні наркотиками – перша допомога

    При перших ознаках передозування обов’язково телефонуйте в швидку, детально опишіть ситуацію. Якщо вас запитають про передозування, скажіть правду. Лікування наркозалежних в даній ситуації має здійснюватися тільки спеціалістами. Одночасно намагайтесь оцінити ситуацію. Якщо людина без свідомості, постарайтеся розбудити його, привести до тями. Якщо немає реакції, покладіть людини на спину зі злегка піднятим головним кінцем. Переконайтеся в наявності ритмічного дихання і пульсу на сонній артерії на шиї. Якщо у потерпілого виникла блювота, щоб він не захлинувся, поверніть голову набік і постарайтеся м’яко зафіксувати її в цьому положенні. При відсутності дихання потрібно зробити штучне дихання.

    Зберігайте спокій і після прибуття лікарів постарайтеся максимально точно викласти подію. Якщо знаєте, перерахуйте речовини, які приймав потерпілий.

    Пам’ятайте, що найважливіше вчасно розпізнати передозування. Тому що в даній ситуації важлива кожна секунда і ціна при цьому людське життя.

    Наслідки передозування наркотиками

    На жаль, медична статистика не знає жалю. 8000 чоловік щорічно вмирають від передозування тільки в Україні.

    Але навіть якщо людина вижила після, передозування не проходить безслідно для всього організму. Страждають і необоротно руйнуються всі клітини: нирок, печінки, серця і головного мозку. Людина, по суті, стає глибоким інвалідом. І добре, якщо після цього наркозалежний знову не повернеться до згубної звички.

    Дуже важливо щоб після події людина усвідомила, якої небезпеки він піддався. Тільки усвідомлений вибір самого пацієнта відмови від наркотиків є запорукою успіху. Тому в комплексну програму лікування обов’язково повинна входити консультація психіатра з призначенням подальшої програми реабілітації.

    Все наркозалежні рано чи пізно прийдуть до передозування. На жаль, це неминуче.

    Кожна людина, яка починає приймати наркотики, думає, що це його мине і така ситуація з ним не станеться, але цифри говорять зворотне. Тому якщо ви помітили у близької людини небезпечні симптоми наркоманії, не зволікайте. Поговоріть з наркозалежним, запропонуйте допомогу. Адже, швидше за все, ви рятуєте йому життя.

    Інше з блогу

    Контакти

    вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
    м. Київ, Україна

    Консультація 24/7

      Контакти

      Консультація 24/7

      Месенджери