Про що говорити з психотерапевтом, коли в житті все добре?

Психотерапия

Існує помилкове уявлення, що до психотерапевта приходять тільки хворі й нещасні люди, у яких в житті все погано, але це далеко не так.

Відсутність того, про що говорити, не є ознакою того, що з терапією щось не так. Коли людина перебувати в спокійному стані і стрес вже позаду, тоді можна опрацьовуватися точки зростання, розуміння істинних потреб і шукати способи їх задоволення. Це невід’ємна частина структури терапії.

Сеанси терапії зазвичай призначаються щотижня, а не «в міру необхідності». Це тому, що мова йде не про гасінні пожеж у міру їх виникнення. Йдеться про те, щоб навчитися краще справлятися з «труднощами», розвиваючи більш глибоке розуміння себе, свого життя і свого досвіду.

Психотерапія дає велику кількість задоволення, роблячи життя по-справжньому наповненою

Більшість людей приходять на терапію через кризу або усвідомлення того, що в їх житті існує нестійкий патерн. Спочатку, як правило, є про що поговорити – проблеми, історія, яка дає контекст того, з чим ви маєте справу.

Але якщо вам нема про що сказати, можливо, ви не багато про що думаєте або мало що сталося. Ось кілька речей, які можуть стати перешкодою для звичайного легкого курсу терапії:

Зворотний дзвінок

  • Ви подумки в іншому місці. Бувають такі моменти, коли ми закінчуємо робочий день, зустрічаємося з друзями в невимушеній обстановці, але подумки ми ще на роботі. Так само буває і на сеансі. Потрібно навчитися абстрагуватися від повсякденних проблем.
  • Ви захищаєте себе. Іноді, коли ви багато ділилися, буває важко миритися з цією вразливістю. Може бути, вам ніяково або соромно. Спробуйте сказати терапевта, що з ним важко розмовляти, тому що ви відчуваєте себе дивно через те, що так багато розповіли на попередньому сеансі. Хороший терапевт підтвердить ці почуття і підтримає вас в їх вираженні.
  Гарантія анонімності
  Екстренна допомога 24/7
  Безкоштовна консультація
  • Ви засмучені своїм терапевтом. Перевірте себе. Як ви ставитеся до свого терапевта? На вашому останньому сеансі Вам сказали щось таке, що змусило вас відчути себе засудженим або незрозумілим? Терапія – це відносини, і всі відносини можуть привести до виникнення розбіжностей або неприємних моментів. Якщо ви розумієте, що відчуваєте негативні почуття, скажіть про те, що вас турбує. Якщо ваш терапевт погано справляється з цим, можливо, ви вирішите звернутися за підтримкою в інше місце, але якщо вони проявлять цікавість, вибачаться і визнають, що зробили неправильно, спільна робота над конфліктом може бути дуже корисною.

  Інше з блогу

  Контакти

  вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
  м. Київ, Україна

  Консультація 24/7

   Контакти

   Консультація 24/7

   Месенджери