Що потрібно знати про соціофобію?

Симптоми соціофобії

Ви дуже боїтеся, що вас будуть засуджувати? Ви сором’язливі в повсякденному соціальному оточенні? Ви боїтеся знайомитися з новими людьми?

Якщо Ви відчуваєте таке відчуття протягом півроку і ці почуття заважають Вам виконувати повсякденні справи, такі як розмови на роботі, нові знайомства, можливо, у вас соціальний тривожний розлад.

Соціальний тривожний розлад – це тривалий і всепоглинаючий страх соціальних ситуацій. Цей страх може вплинути на роботу, навчання та інші повсякденні справи або утруднити завести нові знайомства. Але соціофобія не повинна заважати Вам розкрити свій потенціал.

Насправді, цей розлад дуже поширений в суспільстві. Зазвичай жінки страждають цим більше, ніж чоловіки. На початку 1960-го року з’явився термін «соціальна фобія». Тоді вчені вважали, що цей розлад зустрічається дуже рідко. Однак Національний інститут психічного здоров’я повідомляє, що 12,1% людей в США в якийсь момент свого життя відчувають тривожність.

Зазвичай це починається в підлітковому віці. Деяким людям стає краще в міру дорослішання. Для багатьох це не проходить саме по собі.

Зворотний дзвінок

  Симптоми соціофобії:

  • рум’янець;
  • піт;
  • тремтіння;
  • прискорене серцебиття;
  • відчуття нудоти.

  Ви можете відчувати соціофобію, якщо:

  • турбуватися про буденні справи: зустрічі з незнайомими людьми, початок розмови, робота або покупки;
  • уникати або сильно турбуватися про заходи: вечірки, вечеря в компанії;
  • завжди турбуватися про те, що Вам здається неприємним: наприклад, почервоніння, потовиділення або здастися некомпетентним;
  • важко робити щось, коли інші дивляться: Вам може здаватися, що за вами весь час спостерігають і засуджують;
  • боятися критики: уникати зорового контакту.

  Якщо Ви побачили, що у вашого друга є ці симптоми, то кращий спосіб допомогти йому – це підтримати, а не засуджувати його.

  Приклади

  Типи ситуацій, що провокують тривогу, можуть сильно відрізнятися в залежності від людини. Ось кілька прикладів того, як може виглядати соціальна тривога:

  • Ви заходите в кафе і бачите, як ваші друзі шепочуться і сміються. Ви боїтеся, що вони сміються над вами. Навіть коли вони стверджують, що це не так, ви продовжуєте турбуватися.
  • Ви хочете поставити вчителю питання, але не можете, тому що боїтеся, що це здасться дурним.
  • Ви боїтеся читати вголос, тому що можете вимовити щось не так або пропустити слово.

  Що Ви відчуваєте, і що бачать інші

  Якщо у вас соціофобія то ви, ймовірно, думаєте, що ваша тривога очевидна для всіх. Але насправді, тривожний вигляд – це ще одна річ, якої бояться люди з соціальної тривожністю. Але інші можуть цього не впізнати. Це тому, що багато симптомів тривоги проявляються під поверхнею.

  У вас можуть бути панічні думки і деякі фізичні симптоми неспокою, такі як прискорене серцебиття або розлад шлунка, але інші люди, ймовірно, не помітять цього. Більш помітні ознаки, такі як почервоніння.

  Гарантія анонімності
  Екстренна допомога 24/7
  Безкоштовна консультація

  Чому “уникнути занепокоєнь” не працює

  Одна з речей, яку люди вчаться робити, коли вони стурбовані, – це уникати речей, які їх хвилюють. Пропускати вечірки, школу, громадські заходи. Хоча це може допомогти заспокоїти ваше занепокоєння в короткостроковій перспективі.

  Але експерти попереджають, що сховатися від вашого занепокоєння дійсно тільки посилює його.

  Ще одна небезпечна річ в уникненні страхів полягає в тому, що це може стати звичкою, через що Ви можете виявити, що все більше і більше віддаляється. Це посилить Ваше занепокоєння, і інші люди не зрозуміють, чому ви йдете. Це може змусити Вас відчути себе ще більш самотнім.

  Соціальна фобія – це реакція страху на щось, що насправді не небезпечно, хоча тіло і розум реагують так, як ніби небезпека реальна. Це означає, що люди з цим розладом дійсно відчувають фізичні відчуття страху, такі як прискорене серцебиття і прискорене дихання. Вони більш чутливі до страху, що вони будуть збентежені, будуть виглядати нерозумно, зроблять помилку або будуть засуджені, розкритиковані або посміються. Це змушує їх уникати подібних ситуацій.

  Чому так важливо звертатися за допомогою

  Соціальна тривожність може перешкодити вам робити те, що ви хочете, і відгородити Вас від людей, з якими Ви хотіли б дружити. Це також може підвищити ймовірність депресії. Просити про допомогу може бути складно, але це дійсно важливо.

  Соціофобія не повинна контролювати Ваше життя. На щастя, це розлад піддається лікуванню. Терапевти/психотерапевти можуть коректно скласти план лікування, щоб допомогти людям впоратися з цим. Лікування може допомогти вам подолати симптоми.

  Інше з блогу

  Контакти

  вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
  м. Київ, Україна

  Консультація 24/7

   Контакти

   Консультація 24/7

   Месенджери