Covid-19: стрес vs самодисципліна

Covid-19: стрес vs самодисципліна

На сьогоднішній день Covid-19 продовжує залишатися проблемою №1 для соціуму. Ми, люди, поділяємо одні й ті ж радості, печалі або надії. Пандемія нагадала нам, наскільки ми взаємозалежні: те, що відбувається з однією людиною, може незабаром вплинути на багатьох інших (навіть на тих, хто знаходиться на іншому кінці планети). Але ж саме найскладніші випробування допомагають нам зміцніти. Для цього потрібно лише розвивати свої спокій і прозорливість.

У розпал карантину на початку 2020 року малий бізнес «гинув», а вулиці міст були порожніми, багато людей сумнівалися, що їх життя повернеться до нормального, а деякі міркували про похмурий постпандемічний світ. Мало хто вірив в те, що життя коли-небудь стане колишнім.

Однак психологічні дослідження показують, що більшість людей приходить в норму. Яскравий тому приклад – Ухань після блокування. У серпні в китайському місті пройшов масштабний музичний фестиваль в аквапарку, на якому тисячі людей юрмилися пліч-о-пліч на вечірці у відкритого басейну. Не було ніяких захисних масок і вже точно ніякої дистанції. Після закінчення пандемії аналогічні події, швидше за все, відбудуться і в інших частинах світу.

Зворотний дзвінок

  Негативні наслідки життя в умовах пандемії очевидні – психологічний стрес, страх, серйозні глобальні економічні втрати, перевантаженість систем охорони здоров’я. Обсесивно-компульсивний розлад (ОКР) виникає в результаті взаємодії генів і факторів навколишнього середовища. Для людей з генетичною схильністю до деяких форм ОКР (наприклад, нав’язливих ідей забруднення і примусу до чищення) стрес від Covid-19 може спровокувати або посилити ОКР. Деякі з цих людей можуть стати хронічними гермофобами (боязнь мікробів), якщо не отримають необхідного лікування.

  Гарантія анонімності
  Екстренна допомога 24/7
  Безкоштовна консультація

  Знайти вихід з кризи психічного здоров’я фактично неможливо, адже пандемія показує, що контекст нашого особистого і соціального життя, наші фінанси і наше оточення дуже сильно впливають на наше психічне здоров’я. Однак ми впевнені, що можна (і потрібно) самостійно створити умови для гарного психічного здоров’я і запобігти психічним розладам.

  У цей період наші фахівці рекомендують планувати свій день заздалегідь, лягати і прокидатися в один і той же час, займатися спортом і дотримуватися режиму харчування. Адже, так, ми не можемо контролювати природні катаклізми, пандемії та інші події, але ми точно можемо контролювати своє сприйняття світу. І перший етап на шляху до цього – саме самодисципліна.

  Інше з блогу

  Контакти

  вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
  м. Київ, Україна

  Консультація 24/7

   Контакти

   Консультація 24/7

   Месенджери