Мефедрон – дизайнерський наркотик

Лікування від мефедрону

Мефедрон (вуличні назви: меф, мяу, сіль, магія.) – це сильнодіючий ноотропний наркотичний препарат, близький за структурою до амфетаміну, але за дією, що викликає більш високий рівень ейфорії. Він також отримав назву «дизайнерський наркотик» через те, що склад речовини постійно змінюється.

У багатьох країнах мефедрон довгий час поширювався цілком легально, у списку небезпечних наркотичних речовин він з’явився лише у 2003 році, а у 2010 році його заборонили в Україні та країнах Європейського Союзу. Ключовою небезпекою мефедрону є швидке формування залежності, низька якість речовини, небезпечні побічні ефекти та тяжкі наслідки вживання, аж до інвалідизації або смерті.

Ефект від мефедрону

Наркотик мефедрон – це речовина разового вживання, зазвичай, його приймають кілька годин чи днів поспіль. Він моментально підвищує настрій та емпатію – це відбувається через викид у кров гормонів серотоніну та дофаміну. Вже через кілька хвилин після першого вживання наркотику людина відчуває уявну виражену ейфорію.

При повторному прийомі дози ефект мефедрону змінюється – крім додаткового почуття «кайфу» виявляються виражені побічні ефекти у вигляді: ознобу, підвищення температури тіла, потовиділення. Також можливі судомні явища, порушення зорової функції, втрата сну та апетиту. Такі якості наркотику, пов’язані з активізацією витрати енергії організму, і чим більша доза – тим сильніша ця витрата.

Зворотний дзвінок

  Як зрозуміти, що людина вживає мефедрон – ознаки та симптоми

  Незважаючи на те, що існує кілька способів вживання мефедрону: вдихання через ніс, куріння суміші (аналогічно курильних наркотиків спайсам), перорально або ін’єкційно – у всіх випадках ознаки вживання наркотику будуть характерними для мефедронової залежності:

  • Розширені зіниці, блискучі очі, залежному складно зосередиться на чомусь;
  • Пітливість, підвищення температури, гіперемія шкіри, постійне відчуття спраги;
  • Порушення сну, безсоння – після вживання наркоман активний і не хоче спати;
  • Зниження або втрата апетиту може тривати до декількох днів;
  • Погіршення короткочасної пам’яті, різкі зміни теми розмови;
  • М’язові спазми на обличчі, можлива поява божевільного погляду;
  • Виснаження – при вживанні мефедрону відбувається активне фізичне та психічне виснаження організму залежного. Людина швидко худне, набуде постійно втомленого зовнішнього вигляду;
  • Мефедронова ломка – проявляється при тривалому вживанні синтетичного наркотику солей, коли у організмі сформована фізична залежність.

  Одними з перших ознак мефедронової залежності у підлітків та дорослих є: різка зміна кола спілкування, скритність, витрати грошей на щось ефемерне (не показуючи результат покупок близьким) різкі перепади настрою та необґрунтована агресія.

  Передозування мефедроном – що робити?

  Передозування мефедроном не рідкісний випадок для наркологічної клініки «МЕДЛЮКС» у Києві. Але це один із найнебезпечніших станів для залежного, який здатний викликати оборотні чи незворотні наслідки для фізичного та психічного здоров’я, аж до летального результату. Якщо залежний отримав передозування, людям, які перебувають поруч, потрібно виконати наступний алгоритм дій:

  • Викликати швидку невідкладну допомогу;
  • Напоїти залежного молоком або водою у великій кількості;
  • Не давати йому заснути;
  • При блюванні – повернути наркомана набік, щоб він не захлинувся власними блювотними масами.

  Також необхідно відстежувати пульс, дихання та серцебиття до приїзду спеціалістів. У разі зупинки дихання/серцебиття – провести непрямий масаж серця.

  Мефедронова ломка

  Мефедроновий вплив на організм людини призводить до патологічної залежності від речовини. Наркотик стає частиною системних обмінних процесів, тому навіть його короткочасна відсутність в організмі тягне для наркомана нестерпне почуття ломки, яке проявляється: поганим настроєм, апатією, прискореним серцебиттям, сильними болями по всьому тілу і суглобах, що виснажують головними болями, нудотою.

  Відповідаючи, як проявляється ламання від мефедрону, варто відзначити, що воно починається зі слабовиражених симптомів, з поступово наростаючим ефектом. При різкому припиненні вживання наркотику нестерпна ломка може тривати до 30 діб. Зняття ломки найкраще робити у стаціонарі клініки – поклавши хворого на наркологічний стаціонар. Проведення детоксикації від наркотиків, дозволяє усунути ломку за короткий період.

  Гарантія анонімності
  Екстренна допомога 24/7
  Безкоштовна консультація

  Наслідки вживання мефедрону

  Лікування залежності від «мефа» є одним із найскладніших завдань у наркології, тому наслідки у жінок та чоловіків від вживання мефедрону бувають дуже важкими, а в деяких випадках необоротними. Речовина прямо впливає на здоров’я залежного і формує розлади з цілого ряду напрямків.

  Найчастішими наслідками є: порушення роботи ШКТ, діарея, гастрит, запалення органів дихання (легкі бронхи), носові кровотечі, ниркова та печінкова недостатність, виснаження ЦНС, психічні захворювання, ішемія, серцева недостатність тощо. При відсутньому лікуванні залежності з’являється високий ризик передозування та смерті.

  Фізичні наслідки

  Пристрасть до мефедрону супроводжується комплексом негативних фізичних наслідків організму людини. Відразу після прийому спостерігається різке зниження чіткості зору, прискорюється серцевий ритм, спостерігається аритмія, червоніє шкіра обличчя, підвищується загальна температура тіла.

  Поступово (у деяких випадках різко) або при високій дозі мефедрону, легкі фізичні наслідки переростають у більш тяжкі, з’являються: спазми дихання, гострі головні болі та запаморочення, судоми, скрегіт зубами, еректильна дисфункція, біль за грудиною, рухове перезбудження, також можлива втрата свідомості.

  Вплив мефедрону на психіку людини

  Мефедрон має серйозний деструктивний вплив на психіку людини. Цей вплив виразно спостерігається вже після перших прийомів препарату. У залежного може спостерігатися цілий комплекс когнітивних розладів, зокрема:

  • Порушення сну – хворі страждають на безсоння протягом декількох днів і тижнів;
  • Зміни настрою – відбуваються різко і без причини;
  • Суїцидальні думки – переростають у суїцидальні схильності;
  • Панічні атаки без наявності об’єктивних факторів для хвилювання. Тривожність може наростати хвилеподібно;
  • Галюцинації, кошмари, параноїдальне марення.

  Результатом мефедронової залежності може стати повна втрата психічного здоров’я.

  Залежність у підлітків

  Як показує практика, найбільша пристрасть до мефедрону у Києві та інших містах України спостерігається у підлітків. Це пояснюється легкою доступністю мефедрону – реклама наркотику намальована практично на кожному кутку, а щоб замовити чергову дозу, достатньо зробити кілька кліків у телефоні.

  Найчастіше перше вживання мефедрону пов’язане з банальною цікавістю чи бажанням «влитися» в нове коло спілкування. Також у підлітковому середовищі відсутнє критичне ставлення до наркотиків, також немає розуміння, що залежність до «мефу» розвивається вже після першого вживання. Якщо дитина отримала досвід вживання мефедрону – батькам необхідно негайно отримати консультацію нарколога  для визначення подальших дій щодо лікування та реабілітації.

  Лікування залежності від мефедрону

  На жаль, більшість залежних не знає, як кинути вживати мефедрон – зробити це самостійно практично неможливо, а звернутися по допомогу страшно. Але лише професійна наркологічна допомога здатна вирішити цю проблему та повернути залежного до нормального життя.

  Ефективне лікування від мефедрону завжди потребує комплексного підходу, що передбачає: детоксикацію організму пацієнта, медикаментозну терапію, формування стійкої мотивації на повне лікування та тривалу реабілітацію. Дізнатись докладніше про програму лікування можна у наркологічній клініці «МЕДЛЮКС». Також тут можна викликати нарколога додому.

  Інше з блогу

  Контакти

  вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
  м. Київ, Україна

  Консультація 24/7

   Контакти

   Консультація 24/7

   Месенджери