Лікування переїдання

Компульсивне переїдання

Переїдання – розлад прийому їжі, що призводить до появи зайвої ваги.

Переїдання – проблема, яку відчуває практично кожна людина. Воно викликає неприємну важкість у животі, надмірну сонливість і навіть безсоння. Результатом зайвого вживання їжі нерідко стають серйозні проблеми травної системи. Для багатьох, переїдання є буденною нормою, до якої звикаєш і вже не можеш вирватися з цього порочного кола. Єдиним способом позбутися проблеми є своєчасне професійне лікування.

Регулярне переїдання загрожує розтягуванням шлунка, уповільненням його моторики, збільшенням маси тіла і кількості жирової тканини, псує фігуру і стимулює втрату здорової координації.

Зміст

Причини переїдання

Лікування переїданняБільшість людей, які схильні до переїдання мають одну з двох проблем: регулярну і епізодичну. Періодичне переїдання відноситься практично до всіх людей, наприклад, під час святкування тих чи інших свят за столом – воно не загрожує серйозною небезпекою, варто лише трохи себе обмежувати, розуміючи наслідки. У свою чергу, регулярне переїдання – це серйозна проблема, здатна привести не тільки до тяжкості в шлунку, сонливості, але і до різних захворювань шлунково-кишкового тракту, ожиріння, а також патологій, які здатні привести до смерті.

До основних причин переїдання відносять:

 • Знижену чутливість шлунка до змін кількості їжі через здатність розтягуватися. Причиною низької чутливості є прихід почуття ситості лише через 15-20 хвилин після початку вживання їжі;
 • Жага, замаскована під почуття голоду. Організм, який відчуває потребу в надходженні води, викликає у людини відчуття голоду, яке не вдається усунути прийомом їжі навіть у великих кількостях;
 • Психологічні проблеми, викликані різною етіологією, в тому числі: регулярні стресові ситуації, перепади настрою, невпевненість в собі, занижена самооцінка, а також інші психологічні захворювання.

Симптоми переїдання

Симптоматика переїдання є традиційною і може провялятся відразу в декількох формах. При їх виявленні необхідно негайно звернутися до кваліфікованого лікаря:

 • Безконтрольний прийом їжі в більшості побутових ситуацій: сидіння в інтернеті, перегляд ТВ, прослуховування музики, читання книг і т.д .;
 • Різке або планомірне збільшення маси, а також її різкі коливання;
 • Дискомфорт в області шлунково-кишкового тракту, регулярне здуття живота, газоутворення, періодичні болі;
 • Порушення нормального сну (безсоння або надмірна сонливість);
 • Бажання поглинати їжу навіть при відсутності почуття голоду, наприклад, в стресових ситуаціях.

Етапи лікування переїдання в спеціалізованій клініці Києва МЕДЛЮКС

Переїдання є серйозною проблемою, яку необхідно лікувати медикаментозними та психологічними методиками. Як правило, лікування спрямоване на усунення першопричини виникнення переїдання і складається з двох етапів: діагностика і терапія.

Діагностика, грунтується на вивченні історії пацієнта і розумінні його проблем, дозволяє визначити основну причину переїдання: психологічну, фізіологічну;

Гарантія анонімності
Екстренна допомога 24/7
Безкоштовна консультація

Лікування переїдання через фізіологічних проблем проводиться медикаментозно, в той час як лікування переїдання через психологічні фактори, вимагає активної роботи психолога, який проводить лікування психологічними методами.

Вартість лікування переїдання в Києві залежить від складності захворювання і спектра наданих послуг.

Запишіться на прийом в клініку «Медлюкс», і забудьте про переїдання назавжди!

Автор </br> Кручковська Ірина Вікторівна
Автор
Кручковська Ірина Вікторівна

Лікар психіатр вищої категорії, психотерапевт

Контакти

вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
м. Київ, Україна

Консультація 24/7

  Контакти

  Консультація 24/7

  Месенджери