Лікування наркоманії в Одесі

Лікування наркоманії в Одесі

Наркоманія – дуже складне захворювання, що супроводжується активною патологічної спрагою залежного до прийому психоактивних речовин (наркотиків). Це захворювання отримало дуже широке поширення не тільки в Одесі і Україні, а й в усьому світі. За офіційними даними ВООЗ, понад 75% смертей прямо або побічно пов’язані з вживанням наркотичних засобів.

Наркотична залежність відноситься до хронічних захворювань, до неї схильні люди всіх статей, віку і соціальних груп. Якщо ваш близький став наркоманом, негайно звертайтеся по наркологічну допомогу – це допоможе зберегти життя і повернути його до нормального життя.

Етапи розвитку наркозалежності

Наркоманія супроводжується поступовим розвитком в кілька фаз з формуванням ряду синдромів. Від стадії розвитку захворювання прямо залежить призначається схема, а також вартість лікування.

Doctor of narcology
Неясов Вадим Валерійович

Нарколог, психотерапевт, психодрама терапевт, гіпнотерапевт. Головний лікар клініки

Розглянемо їх докладніше:

 • СМР (Синдром мінливої ​​реактивності) – характерний поступовою втратою природних захисних рефлексів організму. Наркоман збільшує періодичність вживання наркотиків (до постійної основи), також змінюється характер наркотичного сп’яніння;
 • Психічна залежність – є постійним супутником наркозалежності. Характеризується постійним бажанням вживати психоактивні речовини. При відсутності наркотику в крові, хворий відчуває незадоволеність і пригніченість. Відразу після вживання речовини, у наркомана з’являється почуття ейфорії і мнимого щастя, він відчуває бадьорість і позитивні емоції, рівно до тих пір, поки зберігається необхідна концентрація наркотику в організмі;
 • Фізична залежність – проявляється цілим комплексом симптомів, головним з яких є підвищена толерантність організму до наркотику. Наркоману з кожним разом потрібна велика доза для досягнення ефекту, що нерідко призводить до передозування і летальних випадків.

Факт. Сьогодні інформація про небезпеку наркоманії доступна кожному, але більше 90% близьких до наркозалежного людей, не готові прямо обговорювати з ним цю проблему. Основною причиною такого ставлення є мала поінформованість мешканців Одеси та України, які не надають цій проблемі істотного значення.

Гарантія анонімності
Екстренна допомога 24/7
Безкоштовна консультація

Ознаки та симптоми наркоманії: як розпізнати наркомана

Симптоми вживання наркотиків, прямо залежать від різних причин, в тому числі: типу психоактивної речовини, тривалості стажу вживання і фізіологічних особливостей організму конкретної людини. У наркології симптоми наркоманії поділяють на чотири основні групи:

 1. Психічні прояви – галюцинації, маячні ідеї, дезорієнтація в часі і просторі, безсоння або патологічна сонливість (можуть швидко і непередбачувано змінюватися), погіршення пам’яті і концентрації уваги, спотворене сприйняття реальності;
 2. Соціальні прояви – різка зміна кола спілкування (без об’єктивних причин), втрата інтересу до роботи або навчання, протиправні дії, неохайність і ігнорування норм гігієни, прогули роботи / навчання, погіршення працездатності;
 3. Поведінкові прояви – переховування телефонних дзвінків, поява нових сумнівних знайомих, різкі втечі з дому без пояснення причини, неприродна метушливість, безпідставне порушення, апатія, брехня близьким людям у відповідях на питання, втрата інтересу до раніше цікавих занять / людям;
 4. Фізичні прояви – неприродне звуження / розширення зіниць, стрімке схуднення, хронічні нежить і сухий кашель, нездоровий колір шкіри, швидка стомлюваність.

Самим вираженим показником, який може говорити про те, що людина є наркозалежним – сліди уколів на тілі. Враховуйте, чим більше стаж вживання психоактивних речовин – тим більше виражені ознаки.

Залежність не завжди формується після першого вживання психоактивної речовини, але жага знову отримати примарне почуття блаженства і ейфорії, психологічно підштовхує хворого до повторного і подальшого вживання.

Зверніть увагу! За своє життя, середньостатистичний наркоман в Одесі, спонукає до прийому наркотиків близько 13-15 осіб. Більшість отримують залежність і живуть не довго.

Фактори і причини наркоманії

Існує цілий комплекс причин і факторів, здатних спровокувати розвиток наркотичної залежності у людини. Наркологи розподіляють ці причини на дві основні категорії, за віковими групами наркозалежних:
 • Підлітки – сама схильна група людей. Головною причиною розвитку наркотичної залежність у підлітків є банальна цікавість і бажання продемонструвати оточуючим власну самостійність. Багато підлітків відмовляються від загальноприйнятих соціальних цінностей, приймаючи приклад своїх старших друзів.
Факт. Практикуючі наркологи вважають, що близько 30% студентів елітних Одеських ВНЗ, мають «хімічну залежність». Це говорить про те, що досить високий матеріальний і соціальний становище не оберігає від даного захворювання.

Дуже важливим фактором, що провокує підлітків вживати наркотики, є брак уваги, турботи і любові з боку їх батьків. Дитина в період дорослішання і набуття самостійності вимагає бути почутим і зрозумілим близькими людьми.

Іншою причиною є бажання підлітка висловити протест, сформований своїм внутрішнім конфліктом – підліток робить цей крок через власного егоїзму або на зло рідним. Варто враховувати, що наркотична залежність – це колективна проблема, яка моментально поширюється в сумнівних компаніях.

 • Дорослі – менш схильна до наркоманії група людей. У них переважають зовсім інші мотиви. Наявність ряду обставин, а також особливості характеру конкретних людей спонукає їх до вживання психоактивних речовин. В першу чергу, це пов’язано з неможливістю витримати високі фізичні і психологічні навантаження.

Вживання наркотиків, дозволяє «зануритися в наркотичні марення», дорослі отримують уявний спокій і блаженство. В період дії речовини стрес і турботи залишаються на другому плані. Істотний підйом наркоманії серед дорослих спостерігається в періоди економічних криз або соціальних потрясінь, коли на людей обрушуються матеріальні і моральні виклики.

Психологічні наслідки вживання наркотиків

Прийом психоактивних речовин несе серйозну загрозу не тільки фізичному, але і психічному здоров’ю наркомана. Навіть одноразове вживання наркотиків може привести до появи оборотних або необоротних наслідків.

Тяжкість наслідків залежить від типу вживаного наркотику, дози, фізичних особливостей організму і тривалості стажу вживання. Чим вище стаж – тим більше ризик отримання необоротних наслідків, таких як: біполярні розладиневрози, шизофренія, обсесивно-компульсивний розлад (ОКР) и депресія.

Статистика наркоманії в Одесі та Україні

За офіційними даними МОЗ України в країні близько 500 тисяч активних наркозалежних, 300 тисяч, з яких «сидять на голці». Кількість ВІЛ позитивних ін’єкційних наркоманів, знаходиться в межах 42-76%. Дана проблема стосується кожної 10 одеської сім’ї.

Наркоманія в Україні має виражену статеву схильність. У процентному співвідношенні, залежністю страждає 80% чоловіків і 20% жінок. Близько 8-26% школярів у віці 13-16 років мали досвід вживання наркотиків.

Кількість наркозалежних за гендерною ознакою (дані у %)

Як змусити наркомана пройти лікування

Практично всі залежні не визнають свою проблему і не погоджуються на лікування наркозалежності. Піднімається близькими питання о примусове лікування наркоманії, часто малоефективний – він дозволяє усунути тільки фізичну сторону проблеми, тому в 95% випадків, спостерігається рецидив вже в перший рік після проходження курсу. Примусове лікування сьогодні є можливим виключно за рішенням суду, що істотно ускладнює дану процедуру.

Єдиним правильним кроком до ефективної терапії є психологічне переосмислення наркоманом своєї проблеми. Важливо, щоб він отримав правильну мотивацію, якої можна досягти методом психологічної інтервенції.

Даний метод, передбачає дуже тісну психологічну роботу фахівця з хворим. Лікар проникає в особистий простір наркомана і впроваджує позитивні зміни в його мислення – це допомагає залежному прийняти вірне рішення і пройти лікування.

Ключовим елементом методу є грамотна консультація психіатра, в процесі якої виконується дуже тонка зміна мислення людини на отримання позитивної відповіді до подальшої терапії.

Застосовуваний метод психологічної інтервенції вимагає від лікаря виключно комплексного підходу. Навіть незначний фактор, може викликати рецидив. Такі фахівці працюють в спеціалізованій наркоклініці «МЕДЛЮКС». центр має акредитацію медичного закладу Міністерства охорони здоров’я України.

Психіатрична клініка в місті Одеса, надає послуги в режимі 24/7, працює з пацієнтами будь-якої складності, в тому числі, які знаходяться у важкому стані. У штаті працюють досвідчені і кваліфіковані психотерапевти, наркологи і психіатри.

Лікування наркоманії в Одесі: основні етапи

Професійне лікування наркоманії передбачає тільки комплексний поетапний підхід, що включає:
 • Прийом і консультацію нарколога –на цьому етапі лікар застосовує метод психологічної інтервенції з метою донести до хворого інформацію про складність ситуації, в якій знаходиться останній. Спеціаліст переконує наркомана пройти лікування. На даному етапі може знадобитися залучення близьких пацієнта – лікар і рідні повинні бути одностайні в бажанні допомогти наркоману;
 • Комплексну діагностику – найважливіший етап лікування наркотичної залежності. Він дозволяє лікарю визначити складність захворювання, стаж наркомана, а також чи є супутні захворювання. В процесі діагностики проводитися консультації і застосовуються лабораторно-інструментальні методи;
 • Призначення схеми лікування – виконується на підставі даних, отриманих під час діагностичного обстеження. При наявності абстинентного синдрому, виконується «зняття ломки» шляхом повної детоксикації організму. У разі вживання хворим опіоїдів, може призначатисяУБОД (Ультрашвидкий опіоїдна детоксикація).
Основою комплексної детоксикації є медикаментозна терапія, спрямована на нормалізацію роботи життєво важливих органів і систем організму. Застосовуються спеціальні багатокомпонентні схеми, що враховують фізіологічні особливості конкретного пацієнта. Вони містять різні препарати, в тому числі: антигіпоксантів, вітамінні комплекси і антиоксиданти.
Виїзд на дім і трансфер
Клініка високого рівня
Кваліфіковані фахівці

Якщо спостерігається порушення роботи внутрішніх органів або в якості їх підтримки, може проводитися паралельне симптоматичне лікування серцево-судинної, печінкової або ниркової недостатності. До інших методів, що застосовуються в процесі лікування наркоманії відносять: гемодіаліз, гемосорбцію, плазмаферез і ентеросорбцію.

Після комплексної детоксикації організму, виконується підшивка від наркотиків – це потужний фізичний бар’єр, часто грає ключову роль в критичні моменти.

 • Консультація психіатра – найважливіший етап, який передбачає надання психологічної допомоги наркоману. Лікарю важливо дізнатися, що стало першопричиною вживання психоактивних речовин. Також фахівець аналізує поточний психоемоційний стан хворого;
 • Реабилітація – найтриваліший і складний етап лікування наркотичної залежності. Програма реабілітації завжди підбирається індивідуально, з урахуванням цілого комплексу параметрів, в тому числі переваг хворого і його близьких. В процесі реабілітації можуть застосовуватися особисті консультації або групові заняття. Основою служить трудотерапія, лікувальна фізкультура, а також спільний відпочинок з близькими людьми або пацієнтами з аналогічними проблемами. У цей період наркозалежні також відвідують різні культурні заходи або виставки.

У наркологічному центрі «МЕДЛЮКС» активно застосовується програма співзалежних. Вона полягає в необхідності проходження деяких етапів реабілітації не тільки наркоманом, але і його близькими людьми – це дозволяє рідним відчути всі складнощі, через які проходить хворий, а також спільно радіти спільним досягненням. У цей період, залежний відчуває дуже важливу для нього любов рідних людей і розуміння необхідності повного лікування.

Факт: Люди, що брали участь в програмі співзалежних, в 94% випадків, відзначають істотні поліпшення відносин в сім’ї, поява взаємоповаги і зміцнення прихильності. Але також всі респонденти відзначають, що даний шлях є нелегким для всіх учасників програми.
 • Постреабілітаціонной підтримка – завершальний етап лікування наркоманії. На цьому етапі, пацієнти повільно, але впевнено починають свій шлях в здорове суспільство. Найчастіше цей шлях супроводжується глобальними змінами: від комплексної переоцінки цінностей і особистого зростання, до повної зміни роду діяльності і місця роботи.

Пройти анонімне лікування наркотичної залежності в Одесі

Ми розуміємо важливість анонімного лікування наркоманіі в сучасному суспільстві і наслідки розкриття лікарської таємниці для пацієнта. Тому анонімність лікування є одним з ключових правил набори клініки «МЕДЛЮКС». Наші пацієнти можуть розраховувати, що:
 • Їх ім’я не поширюється в документах;
 • Лікування не стане перетинкою для подальшого успішного життя і побудови кар’єри;
 • Отримають можливість не ставати на облік в державний наркодиспансер.
Крім статуту наркоклініки «МЕДЛЮКС», анонімність гарантовано чинним законодавством України. Реальні дані про пацієнта надаються тільки відповідним органам, за офіційною процедурою запиту.

Переваги лікування наркоманії в «МЕДЛЮКС»

Пацієнти нашої клініки отримують цілий комплекс переваг, недоступних в більшості медустанов Одеси:

 • Гнучка цінова політика – конкурентна вартість послуг (обгрунтований ціни);
 • Персональний підхід і моніторинг стану хворого в режимі 24/7;
 • Кваліфіковані лікарі – більш 40% лікарів мають вищу категорію, у 65% фахівців профільний досвід більше 15 років;
 • Показник успішної ремісії – більш 75%;
 • Лікарі постійно підвищують свою кваліфікацію на актуальних міжнародних конференціях;
 • Створені максимально комфортні умови для перебування та лікування пацієнтів.

Зверніться по допомогу до фахівців «МЕДЛЮКС», і отримаєте кваліфіковану допомогу за помірну вартість.

Зворотний дзвінок

  Яка ціна лікування наркотичної залежності в Одесі

  У нашому наркологічному центрі застосовується кілька високоефективних методів лікування наркозалежних. Тривалість лікування може становити 2-7 днів. Застосовувана програма лікування і її вартість завжди підбирається індивідуально, з урахуванням цілого комплексу чинників. Ви можете приїхати в наш наркологічний центр самостійно або скористатися послугою трансферу пацієнта в супроводі лікаря-нарколога. З детальним прайс-листом на актуальні послуги ви можете ознайомитися нижче або зв’язавшись з нашим адміністратором!

  Послуга

  Вартість

  Лікування в стаціонарі

  від 4900 грн/доба*

  УБОД (Швидкий детокс)

  від 30000 грн.

  Амбулаторне лікування (детоксикація) від наркотиків

  3000 грн.

  Тест на наркотики в сечі + консультація нарколога

  1200 грн.

  Первинна консультація лікаря нарколога/психіатра до 1 години (під час вступу на стаціонар - безкоштовно!)

  1500 грн.

  Повторна консультація лікаря нарколога/психіатра

  1000 грн.

  (У вартість включено: консультація нарколога/психіатра, медикаменти, харчування, робота всіх фахівців, цілодобове спостереження і догляд, виписка).

  *У вартість не включена комплексна лабораторна діагностика (700 грн.)

  Корисні статті

  Контакти

  вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
  м. Київ, Україна

  Консультація 24/7

   Контакти

   Консультація 24/7

   Месенджери