Лікування наркоманії в Дніпрі

Лікування наркоманії в Дніпрі

Наркоманія – складне захворювання, що супроводжується неприроднім потягом хворого до вживання наркотиків. Сьогодні проблема набула масового поширення не тільки в Дніпрі і Україні, а й в усьому світі. Більше 75% смертей, прямо або побічно пов’язані з вживанням психоактивних речовин. Ключовою складністю наркоманії є схильність проблеми всіх людей, незалежно від статі, вікової групи, освіти і соціального статусу. Захворювання має хронічну прогресуючу форму, що не дозволяє наркоману, самостійно відмовитися від згубної залежності.

Особливості розвитку наркотичної залежності

Розвиток наркотичної залежності має поступальний характер, що включає в себе фазну течію з формуванням ряду виражених синдромів, прямо впливають на необхідність прийняття тих чи інших кроків у подальшому лікуванні:
Doctor of narcology
Неясов Вадим Валерійович

Нарколог, психотерапевт, психодрама терапевт, гіпнотерапевт. Головний лікар клініки

 • Синдром мінливої ​​реактивності – супроводжується поступовою втратою захисних рефлексів організму, зміною частоти прийому наркотику, а також переходом на регулярне вживання ;
 • Психічна залежність – найпоширеніша і складна фаза, супроводжується поступовою втратою захисних рефлексів організму, зміною частоти прийому наркотику, а також переходом на регулярне вживання і складна фаза, що супроводжується формуванням сильної і постійної тяги до прийому психоактивних речовин. У хворого спостерігається систематично пригнічений настрій, з’являється відчуття гострої незадоволеності під час відсутності наркотику в організмі. Даний синдром є головною причиною, що підштовхує наркомана до постійного вживання. Після прийому психоактивної речовини, наркозалежний відчуває штучну ейфорію, благополуччя, підвищується бадьорість – ці відчуття зберігаються в період дії речовини;
 • Фізична залежність – виражена цілим комплексом симптоматичних проявів, головним з яких є повільне підвищення толерантності організму до наркотику (з кожним прийомом, наркозалежному потрібно все більше, для досягнення бажаного ефекту), а також посилення синдрому абстиненції.
Факт. Близько 90% опитаних людей, які близькі до наркоману, сьогодні не готові обговорювати наявну проблему з хворим. Також, вони мало обізнані про реальні загрози і наслідки, до яких може привести наркотична залежність.
Гарантія анонімності
Екстренна допомога 24/7
Безкоштовна консультація

Симптоми і ознаки наркоманії: як визначити наркозалежного

Аналогічно іншим захворюванням, наркоманія має ряд виражених симптоматичних проявів і ознак, за якими можна визначити, чи вживає людина наркотики. Всі симптоми і ознаки, поділяють на 4 основні категорії:

 1. Фізичні – хронічний кашель і нежить, швидка втрата ваги і стомлюваність, нездоровий колір шкіри, нестандартні розміри зіниць (збільшені / суджені);
 2. Поведінкові – уникнення прямих відповідей на поставлені запитання про проблему, швидкі перепади настрою, апатія, порушення без явної причини, метушливість, втрата інтересу до раніше цікавили занять / людям, нетипові знайомства, самоусунення з суспільного життя;
 3. Соціальні – порушення закону, втрата зацікавленості в навчанні або роботі, систематичні прогули, неохайність, погіршення працездатності, припинення спілкування зі своїм колом людей, в тому числі близьких;
 4. Психічні – сонливість або безсоння (Можуть активно змінюватися), погіршення пам’яті, дезорієнтація в часі і просторі, зниження концентрації уваги, неприродні реакції на те, що відбувається навколо, непередбачувані відповідні реакції на будь-які зовнішні впливи і т.д.

Важливою особливістю наркотичної залежності, є посилення ознак паралельно стажу вживання наркотиків. Також, очевидною ознакою, є поява на тілі типових слідів введення препаратів (ін’єкцій).

Фахівці підрахували, що середньостатистичний наркоман в Дніпрі, за своє життя, спонукає до вживання наркотиків близько 13-15 осіб.

Чому з’являється залежність від наркотиків

Єдиної точної причини, що викликає наркозалежність сьогодні не виявлено. Але фахівці відзначають ряд чинників, здатних спровокувати розвиток залежності у різних вікових груп населення:
 • Підлітки – найбільш схильні до наркоманії. Ключовою причиною розвитку проблеми служить банальна цікавість, а також бажання продемонструвати оточенню власну самостійність. У підлітковому віці, юнаки і дівчата вибирають власний шлях, по якому вони увійдуть у доросле життя – це час бунтарства і заперечення. Значна частина школярів і студентів починає вживати наркотики за прикладом більш дорослих товаришів.
Факт. Згідно зі спостереженнями практикуючих наркологів, в Дніпрі біля 30% молодих людей у ​​ВУЗах, схильні до «хімічної залежності» (пристрасті до прийому наркотиків).
Ще однією причиною підліткової наркоманії, є гостра нестача турботи та любові з боку близьких, в першу чергу батьків – це провокує втрату соціальних зв’язків, що ускладнює життя в підлітковому віці. Потрібно пам’ятати, що наркоманія є колективною проблемою – більшість підлітків, які потрапляють в неблагополучні компанії, переймають досвід своїх товаришів. Новачки починають приймати наркотики практично відразу.
 • Дорослі люди –менш схильна до категорія людей. До неї відносять вже заможних людей, які мають зовсім інші мотиви, які спонукають їх до наркоманії.
Основною причиною наркоманії у дорослих, є фізична і моральна слабкість. Під натиском проблем, що вимагають відповідальності і своєчасно прийнятих рішень, дорослий воліє знайти засіб швидкого і ефективного розслаблення – наркотики. Кількість дорослих наркоманів істотно збільшується в періоди економічних потрясінь. Вартість наркотиків для даної групи не є обмежувальним бар’єром.

Статистика наркоманії в Дніпрі та Україні

Наркоманія в Україні та Дніпрі має чітку гендерну схильність. Наркоманами з постійним стажем по співвідношенню підлог є: чоловіки – 80% випадків, жінки – 20% випадків. Найнебезпечнішою категорією з високою смертністю є ін’єкційні наркомани – 42-76% з них заражені ВІЛ інфекціями. В Україні понад 1,7% населення страждають від наркотичної залежності – це говорить про максимально гострої проблеми в суспільстві. Сьогодні кожна 10 сім’я вже зіткнулася з наркоманією.

Близько 10-12 тисяч чоловік щорічно вмирає від наркотиків, найпоширенішою причиною смерті є передозування.

Згідно з офіційною статистикою Міністерства охорони здоров’я України, 8-26% дітей шкільного віку мали мінімум одноразовий досвід вживання психоактивних речовин.

Офіційно зареєстрованих наркоманів в Україні – 500 тис. У Дніпрі – 60 000. ін’єкційних наркоманів – близько 300 тисяч. Наркоманія торкнулася 170 тисяч дітей у віці до 18 років.

Кількість наркозалежних за гендерною ознакою (дані у %)
Факт. Сьогодні Україна займає одне з перших в Європі місць по розповсюдженню наркотиків. За даними міжнародних організацій, кількість постійних наркоманів – не менше 1 млн.

Психічні наслідки вживання наркотиків

Вживання психоактивних речовин призводить до серйозних психічних порушень, які можуть мати оборотні і необоротні наслідки. Тяжкість наслідків часто пропорційна стажу вживання і типу наркотику, тому своєчасне лікування наркозалежності, дозволити позбутися проблеми з мінімальним збитком здоров’ю. До найпоширеніших наслідків вживання наркотиків відносять: неврозидепресіюОКР (обсесивно-компульсивний розлад), біполярні розлади и шизофренію.

Особливості мотивації наркомана на лікування

Одним з найскладніших етапів лікування залежності в Дніпрі, є психологічна робота з наркоманами. Більшість з них категорично не бажають визнавати свої проблеми, тому родичі часто піднімають розмова примусового лікування наркоманії. Практика показує, таке лікування рідко дає необхідний ефект. У 95% випадків, наркозалежний повторює вживання в перший рік після курсу лікування. Дана міра показує високу ефективність тільки в боротьбі з фізичним аспектом залежності. Також, даний тип лікування, без згоди хворого, можливий тільки за рішенням суду, що суттєво ускладнює процедуру.

Важливим кроком до проведення успішної терапії є комплексна психологічна робота. У нашій клініці практикується метод психологічної інтервенції, спрямований на тісну психологічну роботу на «внутрішій території» хворого – він допомагає наркоману усвідомити всю згубність наявної проблеми і виробити мотивацію на подальше успішне лікування.

Основою методу є побудова грамотного діалогу з пацієнтом – консультація психіатра, де ключовим завданням вважається позитивні зміни в мисленні наркомана. До розмови можуть залучатися рідні і близькі пацієнта. Дуже важливо, щоб процедура виконувалася кваліфікованим фахівцем, адже навіть найменша деталь, може викликати рецидив.

Наркоклініка «МЕДЛЮКС» в місті Дніпро має ліцензію та повноцінну акредитацію МОЗ України. Послуги надаються в цілодобовому режимі, в тому числі хворим, які знаходяться в критичному стані. У штаті працюють досвідчені і кваліфіковані фахівці: наркологи, психологи, психотерапевти и психіатри. Також є сучасне діагностичне обладнання.

Як виконують лікування наркозалежних в Дніпрі

В процесі лікування наркоманії, фахівці клініки «МЕДЛЮКС» використовують комплексну програму, що складається з декількох етапів. Залежно від стану пацієнта, стажу залежності та інших обставин, кількість і перелік етапів можуть коригуватися:
 1. психологічна робота – спрямована на усвідомлення наркоманом своєї проблеми і її згубність. В основі етапу лежить консультація нарколога (В рамках застосування методу психологічної інтервенції). Основне завдання – отримання згоди хворого на подальшу терапію;
 2. Комплексне обстеження – діагностичний етап, спрямований на визначення складності патології, стажу наркомана і наявності супутніх захворювань. Виконується збір анамнезу, інструментальна і лабораторна діагностика;
 3. призначення курсу – виконується лікарем, після комплексного аналізу отриманих даних від анамнезу та діагностичного обстеження. В обов’язковому порядку, лікар призначає підтримуючу терапію, що дозволяє усунути абстинентний синдром (зняти ломку).
При лікуванні наркоманії, проводиться комплексна детоксикація організму (при вживанні опіоїдів – може призначатися УБОД (ультрашвидкий опіоїдна детоксикація). Основою методу, є медикаментозна терапія, що включає застосування схем з різними компонентами: антигипоксантами, вітамінами і антиоксидантами. Важливо забезпечити захист і відновлення функції життєво важливих систем і внутрішніх органів. Може проводитися попереднє або паралельне симптоматичне лікування супутніх захворювань. Важливим етапом лікування є підшивка від наркотиків – дозволяє створити потужний психологічний і фізичний бар’єр, який працює в критичні моменти.
Виїзд на дім і трансфер
Клініка високого рівня
Кваліфіковані фахівці

Також надається психологічна допомога, що дозволяє хворому стабілізувати психологічний стан, а лікарю – визначити першопричину, що спонукала до вживання наркотиків.

Завершальним етапом лікування наркотичної залежності, є реабілітація наркомана. На цьому етапі пацієнт повертається в нормальне соціальне життя без наркотиків. Можуть призначатися індивідуальні та групові сеанси, залучатися близькі і рідні. Найважливішим елементом реабілітації наркозалежних є трудотерапія, спорт і культурні заходи.

У наркологічному центрі «МЕДЛЮКС» застосовується програма співзалежних,яка заснована на тісній взаємодії пацієнта з його близькими. Вони разом проходять всі етапи лікування, а також відчувають складності, з якими стикається наркоман. Присутність та підтримка дуже важлива для пацієнта – в найважчі моменти він відчуває любов і співчуття з боку рідних.

Факт: Результатом участі в програмі співзалежних, є формування тісних довірчих відносин і взаємоповага в сім’ї пацієнта. Всі учасники відзначають, що позбутися від залежності не легко, але набагато простіше це зробити разом.
Постреабілітаціонной підтримка не менш важлива ніж процес лікування наркоманії. Вона дозволяє людині не звернути з вірного шляху, поступово повертаючись до нормального здорового суспільства. Даний етап є одним з найскладніших у всьому процесі лікування наркозалежності та вимагає постійного контролю з боку близьких і лікаря. Вінцем постреабілітаціонной підтримки стає правильна переоцінка існуючих в житті наркомана цінностей.

«МЕДЛЮКС» – Анонімне лікування наркотичної залежності в Дніпрі

Спеціалізований наркологічний центр «МЕДЛЮКС» пропонує вигідні умови лікування наркоманії в Дніпрі зі строгим збереженням конфіденційності. В процесі лікування ми:
 • Забезпечуємо повну конфіденційність даних про пацієнта – його реальне ім’я не фігурує навіть у документах;
 • Пропонуємо оптимальну вартість послуг – ціна конкурентна на ринку при високій якості обслуговування;
 • Надаємо можливість не ставати на облік в державний наркодиспансер.
Крім внутрішнього статуту клініки, анонімність гарантується чинним законодавством України. Дані можуть бути надані третім особам тільки після відповідного запиту з боку МВС..

Переваги лікування наркозалежності в клініці «МЕДЛЮКС»

«МЕДЛЮКС» надає пацієнтові цілий комплекс переваг:

 1. Тільки кваліфіковані фахівці – більше 40% лікарів мають вищу категорію, у 60% – стаж більше 15 років в професії;
 2. У минулому році, пройшли ефективне лікування понад 3500 пацієнтів;
 3. Високий показник успішної ремісії – більш 75%;
 4. Доступна вартість послуг – ціни комфортні для більшості пацієнтів;
 5. Відмінні умови перебування, тільки персональний підхід;
 6. Наші лікарі регулярно беруть участь в актуальних конференціях і семінарах, постійно підвищують свій рівень кваліфікації.

Звернувшись в «МЕДЛЮКС», ви можете бути впевнені в професійному підході і якісному лікуванні!

Зворотний дзвінок

  Яка ціна лікування наркоманії в Дніпрі

  У нашому центрі застосовується кілька високоефективних програм лікування наркозалежних пацієнтів (термін лікування варіюється в межах 2-7 днів). Тривалість програми визначається лікарем, виходячи з даних первинного огляду і діагностичного обстеження. Ви можете приїхати в наш наркологічний центр самостійно або скористатися послугою трансферу пацієнта в супроводі лікаря-нарколога.

  З детальним ціноутворенням ви можете ознайомитися в прайс-листі, який розташований нижче.

  Послуга

  Вартість

  Лікування в стаціонарі

  від 4900 грн/доба*

  УБОД (Швидкий детокс)

  від 30000 грн.

  Амбулаторне лікування (детоксикація) від наркотиків

  3000 грн.

  Тест на наркотики в сечі + консультація нарколога

  1200 грн.

  Первинна консультація лікаря нарколога/психіатра до 1 години (під час вступу на стаціонар - безкоштовно!)

  1500 грн.

  Повторна консультація лікаря нарколога/психіатра

  1000 грн.

  (У вартість включено: консультація нарколога/психіатра, медикаменти, харчування, робота всіх фахівців, цілодобове спостереження і догляд, виписка).

  *У вартість не включена комплексна лабораторна діагностика (700 грн.)

  Корисні статті

  Контакти

  вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
  м. Київ, Україна

  Консультація 24/7

   Контакти

   Консультація 24/7

   Месенджери