Алкогольне отруєння перша допомога, лікування

Алкогольне отруєння

Алкогольне отруєння – це інтоксикація організму етиловим спиртом і продуктами його розпаду. Воно може викликати ряд важких наслідків для організму, аж до часткової або повної втрати функцій внутрішніх органів, нервової системи і летального результату. Як правило, викликається хронічним вживанням спиртних напоїв (при запійному стані) або разовим вживанням великої дози алкоголю.

Згідно зі статистикою, більше 65% випадків отруєння в світі, пов’язане з інтоксикацією етиловим спиртом – це говорить про небезпеку зловживання і масштабності проблеми, яка зачіпає 2-х людей з 3-х отруївшихся.

Алкогольне отруєння: особливості та стадії сп’яніння

Більшість людей вживає спиртні напої під час свят або інших заходів, без шкоди власному здоров’ю – помірні дози не несуть прямої загрози для роботи внутрішніх органів і систем. Але перевищення рекомендованих норм споживання несе в собі серйозний ризик розвитку інтоксикації, з усіма наслідками, що випливають.

Стадії алкогольного сп’яніння:

 • Легке сп’яніння – спостерігається у людей, які випили невелику кількість спиртного. Рівень концентрації алкоголю в крові не перевищує 1,5%;
 • Середнє сп’яніння – проявляється у людей, які вжили чималу кількість алкоголю. Рівень концентрації спирту в крові становить 1,6% – 2,7%;

Передзвоніть

  • Важке отруєння (алкогольна інтоксикація) – є третьою стадією сп’яніння. Відбувається при збільшенні концентрації алкоголю в крові вище 2,7%. Несе в собі істотну загрозу для нормальної роботи органів і систем організму. У важких випадках, може призвести до порушення функцій життєво важливих органів.

  Якщо у вас або вашого близького з’явилися перші ознаки алкогольного отруєння – не варто зволікати, зверніться в наркологічну клініку за допомогою! Лікарі визначать характер і масштаб проблеми, а також зроблять необхідні заходи, спрямовані на мінімізацію збитку здоров’ю людини і збереження його життя.

  Симптоми алкогольного отруєння

  Алкогольна інтоксикація, як і інші типи отруєнь, викликає специфічну симптоматику, по якій можна визначити наявність проблеми ще на ранніх етапах її розвитку. До класичних симптомів отруєння алкоголем відносять:

  • Гіперемія шкірних покривів – проявляється почервонінням в області обличчя;
  • Порушення мозкової діяльності – сплутаність і нерозбірливість мови, з’являються нехарактерні для людини думки, підвищується або знижується загальна активність;
  • Порушення роботи вестибулярного апарату – людина може втрачати орієнтацію в часі і просторі, хода набуває нетиповий характер, можливі спотикання і падіння;
  • Диспептичні розлади – нудота, переростає в блювоту, підвищена сонливість, можливо нетримання сечі і діарея;
  • Втрата свідомості – людина перестає реагувати на больові, слухові, зорові подразники;
  • Пригнічення життєво важливих функцій – порушується функція серцево-судинної, дихальної та нервової системи. У хворого спостерігається неритмічне дихання, можлива задишка, знижується артеріальний тиск, проглядається ниткоподібний пульс та інші симптоми гострого порушення життєво важливий функцій організму.
  Гарантія анонімності
  Екстренна допомога 24/7
  Безкоштовна консультація

  Перша допомога і лікування алкогольного отруєння

  Перша допомога при алкогольному травленні передбачає виконання кількох основних маніпуляцій:

  • Покладіть людини на бік – це запобіжить можливому захлинання блювотними масами;
  • Викликайте швидку допомогу – повідомте лікарям, що у людини гостре отруєння спиртним.

  Приїхавши на місце, лікарі наркологи проводять первинну діагностику пацієнта, оцінюють його поточний фізичний і психічний стан, а також визначають ступінь відправлення. Для прискорення виведення залишків алкоголю з шлунка, проводиться установка назо-гастрального зонда, через який промивається шлунок.

  Завершальним етапом лікування алкогольного отруєння є комплексна детоксикація і медикаментозна терапія, спрямована на виведення токсичних речовин з крові пацієнта, нормалізацію роботи внутрішніх органів / систем організму, а також зниження загальних негативних наслідків отруєння.

  Інше з блогу

  Контакти

  вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
  м. Київ, Україна

  Консультація 24/7

   Контакти

   Консультація 24/7

   Месенджери