Мовчати не можна говорити. А де поставите кому ви?

Звернутися до психолога - проявити слабкість?

Звернутися до психолога – проявити слабкість?

Людина може самостійно боротися з депресією, панічними атаками, біполярним розладом та іншими психологічними проблемами, але подолати – ні. Несвоєчасне звернення до фахівця може призвести до тяжких наслідків. Але, як показує статистика, тільки 45% людей з проблемами психічного здоров’я звертаються за допомогою.

Так історично склалося на всьому пострадянському просторі, що люди вважають походи до «мозгоправу» чимось непристойним. Адже за часів СРСР культура практичної психології була абсолютно не розвинена.

Але давайте порівняємо: чому похід до стоматолога вважається нормою, а похід до психолога – ні? Деякі пояснюють це тим, що «платити гроші за те, щоб з тобою поговорили – безглуздо». Але ми переконані, що безглуздо – це не могти самостійно розібратися зі своїми внутрішніми проблемами і мовчати про це.

На Заході ніхто не соромиться звертатися за допомогою до фахівця. У багатьох є свій сімейний психолог і це вважається нормою. Відзначимо, що Україна поступово наближається до європейської практики.

Діджіталізація сучасного світу дозволила великій кількості психологів і психотерапевтів, які ведуть свої канали в соціальних мережах, записувати відеоролики і знімати прямі ефіри з семінарів, де люди на велику аудиторію говорять про наболіле і не соромляться ставити питання про особисте, тим самим показуючи суспільству, що не варто боятися своєї проблеми. Адже у багатьох людей можуть бути схожі труднощі.

Зворотний дзвінок

  Психотерапія, бесіда або розмовна терапія (не залежно від найменування) може принести користь людям, які борються з емоційними труднощами, життєвими проблемами і питаннями психічного здоров’я.

  Ми дуже часто чуємо фразу «багато думати шкідливо». Наша психічна структура дуже тонка, і будь-які розумові процеси зачіпають наш мозок. Таким чином, постійні стреси загрожують збільшенням рівня кортизолу, який здатний вбити клітини мозку, що відповідають за формування довгострокової пам’яті і емоцій.

  Гарантія анонімності
  Екстренна допомога 24/7
  Безкоштовна консультація

  І ось завдання психолога – розібрати всі деструктивні моменти, про які, найчастіше, сама людина не здогадується. Ті моменти, які точно не вважають друзі або близькі.

  Якщо ви відчуваєте себе пригніченим і не справляєтеся самостійно з усіма життєвими ситуаціями, якщо навіть найменша побутова проблема вибиває вас із колії, – то саме час звернутися до психолога, який допоможе вам вирішити проблему, а не втікати від неї в спортзал, до друзів або на шопінг.

  Інше з блогу

  Контакти

  вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
  м. Київ, Україна

  Консультація 24/7

   Контакти

   Консультація 24/7

   Месенджери