Гаджети та психічне здоров’я підлітків

Гаджети та підлітки

Важко зрозуміти, де проходить грань між безпечним, корисним і надмірним використанням технологій. Деякі побоюються, що ця «одержимість» може бути шкідливою, особливо для психічного здоров’я тінейджерів. І таке побоювання цілком виправдано, адже іноді здається, що підлітки безперервно використовують гаджети на протязі всього дня!

Американські психологи стверджують, що сьогоднішні підлітки можуть опинитися на межі кризи психічного здоров’я. Вони розповідають, що у тих, хто проводить багато часу за екранами, виникає апатія до навколишнього світу, часті перепади настрою або агресія.

Іноді здається, що життя молоді обертається навколо їх телефонів. Цю картину можна спостерігати в громадському транспорті, в кафе чи магазині. Залежних молодих людей часто називають «цифровими аборигенами».

У школярів, які активно користуються соціальними мережами, збільшується ризик виникнення депресії на 27%. Психіка дітей і підлітків нестабільна і знаходиться на стадії становлення, тому дуже важливо намагатися уберегти їх від негативних впливів в мережі. У той час як ті, хто займається спортом, відвідує різні гуртки або вчить домашнє завдання, значно скорочують свій ризик. Дитяча депресія – поширене і важке захворювання, яке негативно впливає на поведінку дитини.

Зворотний дзвінок

  Надмірне використання девайсів не розвиває інтелект дітей. Деякі експерти припускають, що сьогоднішні покоління росте повільніше. Через гаджетів дитина не розвиває логіку, фантазію і уяву, а концентрація уваги йде на спад. До того ж, у підлітків виникають проблеми з живим спілкуванням. Вони вже звикли до віртуальних «емодзі». Діти не хочуть висловлювати свою думку, ділитися своїми почуттями, переживаннями.

  Оскільки весь світ продовжує боротися з пандемією Covid-19, а дистанційне навчання залишається в силі, мільйони дітей не відвідують навчальні заклади, а спілкуються з ровесниками онлайн.

  Але в той же час, в технологіях є інь і янь, які важко збалансувати як батькам, так і педагогам. Наприклад, при використанні телефону поліпшуються когнітивні навички – це здатність обробляти інформацію, міркувати, аналізувати ситуацію.

  Гарантія анонімності
  Екстренна допомога 24/7
  Безкоштовна консультація

  Ми впевнені, що в усьому важливий баланс. В умовах сучасного світу неможливо (і навіть неправильно) бути зреченним від цифрових технологій. Вони одночасно можуть як розвивати здібності підлітка, так і деструктувати. Тому, батькам важливо ретельно стежити за поведінковими особливостями своєї дитини, і, в разі необхідності, звернутися до фахівця разом з підлітком.

  Інше з блогу

  Контакти

  вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
  м. Київ, Україна

  Консультація 24/7

   Контакти

   Консультація 24/7

   Месенджери