Абьюз – ознаки образливих відносин

Зловживання у відносинах

Абьюз – це коли хтось завдає нам шкоди або призводить нас до страждань. Воно може приймати різні форми, від неповаги до заподіяння кому-небудь фізичної або морального болю. Це може бути член сім’ї, друг або партнер, котрому ми довіряємо. Також, це форма психологічного або фізичного насильства.

Жорстоке поводження в парі – це модель поведінки, так званого, абьюзера. Він часто проявляє насильство до слабких і беззахисних, намагаючись натиснути на самооцінку людини. Однак, якщо людина пару разів підвищила на Вас голос, грубо висловилася – це ще не означає, що він абьюзер. Можливо, у нього був просто поганий день.

Риса, яка відрізняє агресорів, полягає в тому, що їх токсичні дії систематичні, і вони можуть змінювати абьюзивне і дбайливе поводження. Також і модель жорстокості може бути абсолютно різною, не схожою на попередню. Але не завжди жертва може зрозуміти, що знаходиться в жорстоких відносинах.

Наприклад, якщо вас надмірно контролюють, маніпулюють або ваш партнер загрожує заподіяти вам шкоди, то він це робить з основною метою задоволення порожніх емоційних потреб.

Зворотний дзвінок

  «Може бути, це моя вина?». Ви можете почати думати, що винні в жорстокому поводженні партнера. Кривдник може виправдати свою поведінку, сказавши щось на кшталт: «Цього б не сталося, якби ви не …». Істина в тому, що незалежно від того, що ви робите, образлива поведінка іншої людини не є вашою помилкою.

  Якщо ви піддаєтеся такому зверненню, це може збивати з пантелику, особливо якщо це ваші, наприклад, перші стосунки. Можливо, ви не знаєте, чого очікувати далі. Абьюзери часто намагаються вплинути на ваше уявлення про те, що реально, щоб змусити вас зніяковіти або навіть змусити вас сходити з розуму. (Це також відомо як “газлайтинг“.) Однак за статистикою, якщо хтось колись проявить насильство, він, швидше за все, зробить це знову.

  Гарантія анонімності
  Екстренна допомога 24/7
  Безкоштовна консультація

  Вивчіть деякі ключові ознаки, на які варто звернути увагу. Люди, які зазнали насильства, часто думають, що це їх власна вина і що вони якимось чином «заслуговують» насильства. Якщо ви піддалися емоційному насильству, важливо знати, що ви ніколи не винні в тому, як жорстоко людина поводиться з вами. Ви не зробили нічого, щоб викликати це.

  Інше з блогу

  Контакти

  вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
  м. Київ, Україна

  Консультація 24/7

   Контакти

   Консультація 24/7

   Месенджери