Роль психіатра в лікуванні залежності

Роль психіатра у лікуванні залежності

Наркоманія – захворювання, що характеризується виникненням і поступовим розвитком нездоланного потягу до вживання патологічних психоактивних речовин – наркотіков. Виражається в появі фізичної і психічної залежності. Пацієнт, що страждає на це захворювання, приймає наркотичні препарати, щоб купірувати постійний психологічний дискомфорт, який виникає у нього при припиненні прийому даної речовини.

Коли на лікування надходить людина з залежністю, необхідно провести повне обстеження. Воно включає в себе ретельний збір анамнезу, після йде етап інструментально-лабораторної діагностики. Паралельно обстежують психічний стан людини, адже в ситуації з алкогольною та наркотичною залежностями шкода завдається не тільки фізичному здоров’ю, при вживанні психоактивних речовин страждає, в першу чергу, психічна складова.

Психіатр – лікар, який вивчає механізми виникнення, розвитку, виявлення і лікування психічних захворювань. Його робота також полягає в прийомі і консультуванні психічно здорових людей і пацієнтів, підборі медикаментозної терапії, огляд, з метою визначення психічного здоров’я та дієздатності.

Передзвоніть

  Психічні розлади при діагнозі залежність:
  • спроби суїциду;
  • напади істерики;
  • депресія;
  • розлад сну;
  • різні фобії, напади панічних атак;
  • марення і галюцинації, параноїдальні ідеї;
  • синдром відміни, так звана «біла гарячка»;
  • різні види психозів.
  Метою лікаря-психіатра є визначити психічний розлад при його наявності. Правильно підібрати медикаментозну терапію і психологічну корекцію. Медикаментозна терапія, в даному випадку, виконує роль симптоматичної підтримки. Її призначають для поліпшення пам’яті, стабілізації ритмів сну і неспання, виведення продуктів розпаду психоактивних речовин. Програма психологічної реабілітації підбирається індивідуально і залежить від типу залежності, стану пацієнта і стажу хвороби.

  Інше з блогу

  Контакти

  вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
  м. Київ, Україна

  Консультація 24/7

   Контакти

   Консультація 24/7

   Месенджери