Наркоманія, алкоголізм та інші залежності виліковні

Залежність

Чи це можливо? Повна відмова від залежності – це не міф. Як і при будь-якій хворобі лікування можливе. Так, шлях до повного одужання довгий і складний, але за підтримки близьких і грамотної терапії повернення до нормального життя гарантоване.

Лікування будь-якої залежності вимагає планового комплексного підходу і направлено на повернення пацієнта до повноцінного здорового життя. По суті, ігроманія і алкоголізм – це теж наркозалежність від згубної звички. Просто наркотиком тут називають інші поняття, але суть залишається незмінною. Навіть саме визначення «наркоманія» рідко застосовується як медичний термін. Найчастіше за міжнародною класифікацією хвороб цю недугу називають «синдромом залежності».

Лікування синдрому залежності – комплекс методів, спрямовані на позбавлення від фізичного та психологічного пристрасті до наркотиків.

Комплекс лікувальних заходів

Добровільна усвідомлена згода на лікування залежності. Це, мабуть, основний наріжний камінь в лікуванні цього захворювання. Тільки усвідомлено, тільки добровільно і не заради дітей, сім’ї, мами. Шлях до одужання пацієнт повинен вибрати сам. Для себе і тільки заради себе, повністю усвідомлюючи свій вибір. Рішення повинно бути холоднокровним, з повним прийняттям відповідальності і не під миттєвим поривом бо «всі від мене цього чекали».

Медикаментозне лікування. Для лікування залежності в сучасному світі розроблено сотні програм. У кожної є свої переваги. У всіх них є єдина мета на початку програми- детоксикація наркомана або виведення із запою алкоголіка з подальшим коригуванням лікування в залежності від симптомів і задавненості захворювання.

Передзвоніть

  Психологічне лікування. Чи не найбільш тривалий і складний компонент терапії, до якого в нашій країні, на жаль, в безкоштовну медицину не приділено належної уваги. Давно доведено, що саме виникнення залежності у людини йде від невлаштованості в житті. Виведення із запою алкоголіка однозначно не гарантує повне одужання. Швидке і легкодоступне «щастя» при контакті з наркотиком – ось секрет виникнення пристрасті у багатьох і позбавляючи цього компонента при лікуванні хворого, ви повинні бути готові заповнити нішу, що утворилася.

  Запорука успіху

  Медикаментозна терапія без психологічної підтримки неефективна. І обидва останні пункти нічого не варті без усвідомленого бажання пацієнта вилікуватися. Терапія тільки ліками не принесе полегшення, а тільки зашкодить або доставить справжні муки пацієнтові.

  Гарантія анонімності
  Екстренна допомога 24/7
  Безкоштовна консультація

  Зняття фізичної залежності досягається досить ефективно. Але з психокорекції все набагато складніше. Тут важливий індивідуальний підхід. Єдиної чарівної пігулки не існує. Людина та її близькі повинні бути готові, що лікування залежності – нешвидкий процес. Робота з психологом може займати роки. Іноді все життя.

  Алгоритм лікування з психологом зводиться до наступних пунктів:

  • Збір інформації для поняття причини, яка призвела до залежності;
  • Прийняття першого пориву, які призвели до захворювання;
   Опрацювання та усвідомлення передумов і проблем;
  • Подальша психологічна підтримка після позбавлення від залежності, якщо це необхідно.

  Сам господар своєї долі

  Лікування залежності, мабуть, одне з небагатьох захворювань, де в лікуванні роль пацієнта і лікаря сходяться в одній особі. Кваліфіковані фахівці і сім’я – це лише люди, здатні забезпечити «зняття ломки»; показати шлях до одужання. Шлях, який пацієнт повинен пройти самостійно.

  Інше з блогу

  Контакти

  вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
  м. Київ, Україна

  Консультація 24/7

   Контакти

   Консультація 24/7

   Месенджери