Лікування залежності від ЛСД

Лікування залежності від ЛСД

Вживання ЛСД – одне із найпоширеніших видів наркоманії у світі. Наркотик отримав масову популярність наприкінці 1980-х, в Україну та країни СНД прийшов на початку 1990-х років, практично одразу став затребуваним у молодіжному середовищі, особливо серед підлітків, студентів та школярів.

Особливістю LSD є те, що від речовини немає фізичної залежності, але при регулярному вживанні формується стійка психічна залежність. Без чергової дози людина відчуває гострий дискомфорт, а навколишній світ стає сірим і нудним. В Україні та більшості країн світу препарат відноситься до категорії заборонених психотропних речовин, його не можна легально купити у Києві чи інших містах країни, тому поширення відбувається нелегально у розважальних закладах та інших «злачних» місцях.

ЛСД – що це таке?

LSD (діетиламід D-лізергінової кислоти) – відноситься до наркотиків напівсинтетичного походження. Вперше синтезований відомим швейцарським ученим Альбертом Хофманом у 1938 році. Але психотропний ефект кислоти відкрився не відразу, а випадково в ході проведення експерименту, коли Хофман працював із речовиною голими руками і вона ввібралася через подушечки пальців. Отриманий психотропний ефект викликав запаморочення та необґрунтовану тривожність.

Осмисливши причину того, що відбувається, Хофман вирішив виконати ще один екскремент через 3 дні. Щоб перевірити дію ЛСД, він прийняв дозу кислоти, а отриманий від неї ефект був настільки сильним, що почалися галюцинації, також він не зміг виразно вимовити навіть просту пропозицію. Вченому здавалося, що він дуже повільно їде вулицею на велосипеді, сама вулиця стала нагадувати творіння Сальвадора Далі, а меблі в будинку одержимі демонами. Це дослідження вченого було вписано в історію як День велосипеда.

Зворотний дзвінок

  Наркотик ЛСД на сленгу називають: кислота, кисляк, лимон, колеса, Хофман, марки, лізер, Ліза, папір, Люся.

  У яких формах існує ЛСД

  LSD дуже сильна психоделічна речовина, дозування якої при вживанні має бути дуже маленьким, в іншому випадку, це загрожує передозуванням ЛСД з усіма наслідками, аж до летального результату. Для зручності прийому кислота випускається в наступних формах:

  • Кубики желе або цукру – просочуються розчином із певною концентрацією речовини. Для споживання достатньо покласти кубик цукру в рот і розсмоктати його;
  • Марки – найпоширеніша форма наркотику. Речовиною просочується аркуш паперу із зображеннями різних фруктів, ягідок, звірків тощо. Потім він нарізається на багато дрібних шматочків, схожих на поштові марки квадратної, трикутної або круглої форми. При вживанні марка кладеться в рот на язик і розсмоктується;
  • Краплі – наркотик поширюється у рідкій формі у флакончиках з піпеткою. Для вживання достатньо додати краплю ЛСД у напій, каву чи чай. Такий розчин легко замаскувати під лікарські препарати, наприклад, краплі очні.

  Лікарі МЕДЛЮКС відзначають, враховуючи кустарне виробництво LSD у Києві та Україні, концентрація діючої речовини може сильно відрізнятися від партії до партії, що також може змінювати ефект ЛСД після вживання. Через це нерідкі передозування, які супроводжуються гострими галюцинаціями та іншими побічними ефектами, а також несуть пряму загрозу життю наркомана.

  Ознаки та симптоми вживання

  Після надходження кислоти в організм перші ознаки вживання ЛСД починають проявлятися вже через кілька хвилин, а ефект зберігається протягом 6-12 годин. Це означає, що якщо залежний вживає речовину в клубі або на вечірці ввечері, отриманий ефект зберігається вже після завершення гулянь. Вираженими симптомами вживання LSD є:

  • Зниження або втрата апетиту;
  • Відсутня або загальмована реакція зіниць на зміну інтенсивності світла;
  • Нескладне або невиразне мовлення, різкі зміни тем розмови;
  • Слухові та зорові галюцинації;
  • Підвищена пітливість та малопомітний тремор кінцівок.

  Під дією кислоти наркоман відчуває приплив сил, ейфорію, у нього покращується настрій і з’являється почуття необмеженої радості (попри наявність проблем у реальному житті).

  Побічні ефекти від LSD та наслідки вживання

  Ключовим побічним ефектом кислоти є негативна дія на психіку людини. Ці ефекти та наслідки можуть виявлятися вже після разового вживання ЛСД. Під залежною кислотою занурюється в прикордонний стан, який знаходиться між реальністю та ілюзією – він дуже небезпечний і може підштовхнути до здійснення необдуманих дій, що часто призводять до інвалідності або летального результату.

  Навіть нетривале вживання LSD здатне спровокувати пробудження латентних психічних проблем, а тривалий прийом кислоти часто супроводжується важкими психічними порушеннями.

  До інших наслідків вживання ЛСД відносять: втрату апетиту, безсоння, панічні атаки, зниження чи втрату усвідомленості дій, перезбудження, агресивність, роздвоєння особи, спроби суїциду. Щоб уникнути чи мінімізувати негативні наслідки, необхідно своєчасно виявити проблему, отримати консультацію лікаря нарколога для подальшого лікування та реабілітації.

  Гарантія анонімності
  Екстренна допомога 24/7
  Безкоштовна консультація

  Як ЛСД впливає на організм

  Механізм впливу кислоти на організм ще повністю не вивчений, проте зрозумілий принцип. ЛСД за своєю структурою схожий на ключові нейромедіатори мозку, що відповідають за вироблення гормонів: норадреналіну, адреналіну, серотоніну і дофаміну. При надходженні ЛСД в кров, відбувається «заміщення» нейромедіаторів – речовина «обманює» рецептори, що приймають, і надає на них специфічний вплив.

  Результатом «обману» стає викид у кров підвищеного рівня гормонів серотоніну (відповідає за почуття щастя), дофаміну (викликає почуття задоволеності), а також адреналіну та норадреналіну (стимуляторів фізичної та мозкової активності). Ця комбінація гормонів у крові викликає почуття ейфорії та інші ефекти вживання, що формують психічну залежність стійкого типу.

  Психічний вплив лізергінової кислоти (ЛСД)

  Дія лізергінової кислоти (ЛСД) на психіку може бути дуже різноманітною, тому складно піддається точнії систематизації. Ефект впливу може відрізнятися залежно від віку, статі, характеру, особливостей психіки конкретної людини, а також навколишнього оточення в конкретний момент.

  Під дією LSD наркоман може не усвідомлювати своїх дій, наслідком його впливу нерідко стають серйозні фізичні травми та психічні захворювання: гострий психоз, галюцинації, флешбеки, синдром Аліси в країні чудес та суїцидальні нахили. Зазнаючи приплив сил і енергії, а також при появі невразливості, люди під ЛСД часто потрапляють в аварії, можуть просто «вийти у вікно», покладаючись на необґрунтовані суперздатності. Чим раніше хворий потрапить до наркологічного стаціонару та пройде реабілітацію наркозалежних, тим більше шансів мінімізувати шкоду його психіці.

  Залежність від ЛСД та абстинентний синдром

  На відміну від наркотиків опіоїдного ряду або алкоголізму, після припинення вживання ЛСД у людини не формується абстинентний синдром і не з’являється ламання у класичному розумінні. Але у випадку, коли людина приймає рішення відмовитися від наркотику або коли вона не може дістати чергову дозу, формується комплекс симптоматичних проявів, що нагадують деякі елементи абстинентного синдрому, в тому числі: тривожність, агресивність, нервозність, гостре бажання повернути уявний комфорт і ейфорію.

  Враховуючи двоїсту природу психоделіка, питання про те, чи є ЛСД повноцінним наркотиком, залишається дискусійним. Однак схема лікування наркозалежних, що вживають LSD та інші наркотичні речовини, є дуже схожою.

  Передозування ЛСД

  Передозування діетиламідом D-лізергінової кислоти негативно впливає на фізичне та психічне здоров’я людини. Першою ознакою передозування є сильне розширення зіниць із втратою меж райдужних оболонок. Крім цього, у наркомана виявляються такі симптоми:

  • Гарячка, підвищення температури тіла;
  • Збільшення артеріального тиску;
  • Панічні атаки, виникає тваринний страх;
  • Сильні тривалі галюцинації;
  • Гострий головний біль;
  • М’язові спазми, судомні явища;
  • Почастішання пульсу та прискорення дихання.

  У важких випадках, у наркомана йде піна з рота, підвищується ризик захлинання блювотними масами. Є високий ризик смерті. Смертельною дозою в людини є лише 0,014г ЛСД.

  Лікування залежності від ЛСД у клініці МЕДЛЮКС

  Лікування залежності від ЛСД у Києві в клініці МЕДЛЮКС починається з прибуття хворого до стаціонару або викликом нарколога додому. Основним завданням терапії є усунення психологічної залежності пацієнта від прийому наркотичної речовини. І тому використовуються психотерапевтичні методики.

  Також особлива увага приділяється усуненню наслідків вживання кислоти. Досвідчені ЛСД наркомани мають зруйновану психіку, страждають від стійких маячних та галюцинаторних синдромів. Для усунення наслідків застосовується комплексна медикаментозна терапія, що включає транквілізатори, нейролептики та антидепресанти. Схема лікування пацієнтів у МЕДЛЮКС завжди індивідуальна і залежить від особливостей організму конкретної людини, а також стадії залежності.

  Інше з блогу

  Контакти

  вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
  м. Київ, Україна

  Консультація 24/7

   Контакти

   Консультація 24/7

   Месенджери