Героїнова залежність

Признаки вживання героїну

Героїн (діацетилморфін) – напівсинтетичне аналгетична наркотична речовина опіоїдного ряду, є одним із найнебезпечніших наркотиків сучасності, викликає сильну фізичну та психічну залежності вже після першого вживання. Був розроблений в 1874 році, як більш безпечна заміна морфіну, але після випробувань виявилося, що героїн сильніший і небезпечніший за морфін, а героїнова ломка викликає нестерпні страждання.

Офіційно в Україні героїн заборонено для продажу та вживання, його неможливо купити у Києві та інших містах країни. Але контрабанда з Афганістану та інших країн-виробників процвітає. На жаль, героїнова наркоманія є однією з найпоширеніших у світі, також вона складно піддається лікуванню. Серед наркоманів, героїн отримав такі сленгові прізвиська: герич, герасим, ейч, гера, гарик, ліки, гертруда, нудний, забійний, хліб, великий, чорний, коричневий та деякі інші.

Перші ознаки вживання героїну

Існує цілий комплекс ознак, що дозволяють підозрювати людину у вживанні опію. Їх специфіка може відрізнятися залежно від індивідуальних особливостей організму людини, а також способу вживання: ковтання, вдихання, куріння або уколів. У більшості випадків визначити наявність залежності від героїну можна за такими ознаками:

 • Різке покращення настрою, підвищена збудженість, запальність, швидкі перепади настрою;
 • Знижується апетит, людина починає швидко худнути;
 • З’являються сліди від ін’єкцій на руках або залишки світлого порошку біля ніздрів;
 • Прискорення дихання стає частим і поверхневим;
 • З’являється сухість у роті, залежне постійне почуття спраги;
 • Почервоніння шкіри обличчя, в різних ділянках з’являється короткочасне свербіння;
 • Звужуються зіниці, видно почервоніння навколо очей;
 • На обличчі формується вираз легкої задуми;
 • У хворого з’являється гостра потреба у грошах, без пояснення причин. Залежний може піти на крадіжку, у тому числі близьких людей;
 • При тривалій відсутності наркотику в крові, з’являється героїнова ломка.

Зворотний дзвінок

  Як виявляється залежність від героїну

  Систематичне вживання героїну супроводжується активною стимуляцією опіоїдних рецепторів – це призводить до швидкого покращення настрою, появи відчуття уявної легкості та ейфорії. Залежність від героїну проявляється одночасно у двох напрямах: фізіологічному і психоемоційному. Після перших прийомів формується стійка залежність, а за відсутності речовини у крові, хворий відчуває ломку від героїну.

  Фізіологічні прояви супроводжуються порушенням координації рухів, проблемами із зором, нерозбірливістю та сплутаністю мови, запамороченням, печінням в очах, проблемами з дефекацією та сечовипусканням, а також ломкою.

  Психоемоційні прояви пов’язані з порушенням роботи опіоїдних рецепторів – ці порушення призводять до неправильної роботи ЦНС, що супроводжується: маревними розладами, різкими безпричинними перепадами настрою, страшними для наркомана галюцинаціями та сплутаністю свідомості, у тому числі в періоди тверезості, коли наркотичне сп’яніння героїном минуло.

  Дія героїну на організм

  Після надходження героїну в організм відбувається його біотрансформація в метаболіти морфіну, що надають прямий стимулюючий вплив на опіоїдні рецептори. Вже за кілька хвилин після прийому героїну, наркоман відчуває уявне почуття кайфу та безтурботності. Вплив речовини на рецептори призводить до поступової втрати чутливості – організм бажає знову і знову відчувати ейфорію, поступово підвищуючи дозу героїну задля досягнення необхідного ефекту.

  Дія героїну на організм є поступовою: у печінці він перетворюється на морфін, потім долає гематоенцефалічний бар’єр і потрапляє в мозок, де стимулює опіоїдні рецептори. При розпаді героїну виробляється велика кількість гамма-аміномасляної кислоти, яка умиротворює вплив на ЦНС.

  Як швидко розвивається героїнова залежність

  Залежність від героїну, аналогічно більшості інших залежностей, має три основні стадії розвитку: початкову, проміжну та завершальну. Розглянемо докладніше:

  • Початкова стадія героїнової залежності має виражену симптоматику. У хворого з’являється непереборне бажання вживати чергову дозу наркотику, також формується гострий психологічний дискомфорт із-за відсутності речовини у крові. Дана стадія є найсприятливішою для ефективного лікування героїнової залежності та подальшої реабілітації наркозалежного;
  • Проміжна стадія героїнової залежності – формується через два-три тижні після початкової. В організмі виробляється толерантність до героїну та з’являється гостра фізична залежність – з кожним разом для досягнення бажаного ефекту потрібна збільшена доза. Відбувається психологічна руйнація особистості. Потрібна негайна консультація нарколога з подальшим використанням схеми лікування від героїну;
  • Завершальна стадія героїнової залежності – найскладніша, що важко піддається лікуванню. Хворий повністю втрачає контроль над собою, єдиним бажанням та сенсом життя стає вживання чергової дози героїну. На цій стадії нерідкі випадки передозування наркотиками з летальним кінцем.
  Гарантія анонімності
  Екстренна допомога 24/7
  Безкоштовна консультація

  У чому небезпека героїну?

  Героїн – це наркотична речовина, що викликає однаково сильну залежність на психічному та фізичному рівні. У наркомана вже після перших вживань виключається бажання, а також зникає сила волі для лікування наркоманії в спеціалізованому центрі.

  Фахівці МЕДЛЮКС відзначають, що за відсутності героїну в крові навіть нетривалий час, у хворого з’являється ломка, її інтенсивність поступово наростає, до нестерпних мук. Якщо не провести своєчасне зняття ломки детоксикацією або не вжити чергової дози, є високий ризик смерті. Також поступове підвищення толерантності організму до наркотику вимагає постійного збільшення разової дози героїну – це нерідко призводить до передозувань з тяжкими наслідками.

  Наслідки вживання героїну

  На відміну від інших видів наркотиків, героїн викликає дуже швидке звикання, буквально з першого вживання. На перших етапах прийому виявляються такі наслідки як: безпричинне занепокоєння, підвищена нервозність, порушення дихання (супроводжується відчуттям нестачі повітря), помутніння свідомості, зниження розумових процесів, порушення роботи ШКТ.

  При тривалому вживанні наркомана очікують тяжкі наслідки, у тому числі: порушення роботи імунної системи, захворювання дихальних шляхів, судомні явища (аж до паралічу), фізичне виснаження організму, втрата пам’яті, гострі психічні порушення, аж до коми, серцево-судинні патології. і т.д. Найважчим наслідком є ​​смерть.

  Героїнова ломка

  Перші симптоми героїнової ломки починають виявлятися через 8-12 годин після прийому наркотику. У хворого наростає занепокоєння, пропадає апетит та сон. На другий день спостерігається виражений озноб, рясна слинотеча, з’являється біль у шиї та спині. Потім настають судомні явища, біль у грудній порожнині, зростає жар. Залежний може занепадати. Обличчя набуває землянистого відтінку. Страждання посилюються до нестерпних рівнів та тривають 5-15 діб.

  Для зняття героїнової ломки, застосовується метод УБОД (ультрабистрой опіоїдної детоксикації). Він передбачає застосування медикаментів антагоністів опіоїдів – налоксону або налтрексону, а також супутню терапію, спрямовану на полегшення стану. Процедура триває 5-6 годин після надходження пацієнта.

  Лікування залежності від героїну

  В Україні та інших країнах світу, героїновий наркоман самостійно позбавитись залежності не в стані. Йому потрібен лише професійний комплексний підхід, що включає психотерапію, медикаментозне лікування наркоманії та подальшу реабілітацію.

  Лікування залежності від героїну у Києві в клініці МЕДЛЮКС включає цілий комплекс заходів, у тому числі:

  • Отримання усвідомленої добровільної згоди хворого на лікування;
  • Повну детоксикацію організму від наркотику та шкідливих продуктів його розпаду;
  • Медикаментозне лікування та відновлення нормальної функції життєво важливих органів та систем;
  • Реабілітацію за різними методиками, спрямованими на усунення деструктивних думок та формування переконання на тверезість;
  • Ресоціалізацію, що дозволяє повернути людину до нормального життя, де є рідні та близькі люди, робота, хороше коло спілкування, але немає наркотиків.

  Інше з блогу

  Контакти

  вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
  м. Київ, Україна

  Консультація 24/7

   Контакти

   Консультація 24/7

   Месенджери