Екстазі (МДМА) – наркотик вечірок

Лікування залежності від єкстазі

Екстазі (МДМА) – один із найпоширеніших наркотиків у світі та Україні, що викликає залежність. За популярністю його можна порівняти з кокаїном і марихуаною. Спочатку МДМА розроблявся як препарат для поліпшення згортання крові, але в результаті був малоефективним і не отримав великої популярності в медичних цілях. Екстазі також випробовували в армії США, як психотропний препарат до тих пір, поки один з піддослідних не загинув від передозування.

Сьогодні екстазі є популярним наркотиком, що за своєю структурою та впливом нагадує метамфетамін і амфетамін, а наслідки можна порівняти з кокаїновою залежністю. Серед споживачів його часто називають «адам», «манді», «молі», «єшки», «круглі», «диско-тістечка» та ін. Найчастіше його продають у вигляді кольорових капсул або таблеток вагою від 200 до 400мг. Найпопулярнішим місцем розповсюдження екстазі є нічні клуби, дискотеки, вечірки та інші місця масового молодіжного відпочинку – від сюди МДМА отримав прізвисько «наркотик вечірок».

Ознаки та симптоми вживання

Вуличний екстазі часто містить домішки препаратів та психоактивних речовин, у тому числі: ефедрину, кетаміну, кокаїну, мефедрону та інших, тому ознаки вживання МДМА можуть дещо відрізнятися. До основних ознак і симптомів відносять:

 • Помутніння свідомості, замішання, хибне почуття близькості з незнайомими людьми;
 • Погіршення пам’яті та концентрації уваги, розфокусування зору, незграбність;
 • Підвищена пітливість, нудота, блювання;
 • Погіршення апетиту, сухість у роті, паніка та напади страху;
 • Різке підвищення тиску, тахікардія, прискорений пульс.

Більше 80% залежних, що систематично вживають наркотик екстазі (МДМА) мають відчуття вираженої слабкості, пригніченості та депресії.

Зворотний дзвінок

  Ефект при вживанні екстазі

  Перший ефект вживання екстазі (МДМА) проявляється через 20-40 хвилин після прийому препарату, а тривалість зберігається до 6-8 годин (у поодиноких випадках, через особливості залежного організму, ефект може зберігатися кілька діб).

  Наркотичний ефект екстазі проявляється: уявним відчуттям щастя та благополуччя, загострюються органи почуттів (колір стає яскравішим, звуки чіткішими), з’являється почуття міжособистісної близькості з абсолютно незнайомими або малознайомими людьми, формується почуття співпереживання. Часто відразу після вживання МДМА залежний чує шум, після якого формуються очікувані наркотичні ефекти. У деяких випадках можливі панічні атаки та підвищена тривожність.

  Симптоми передозування – що робити?

  Серйозною небезпекою наркотику екстазі МДМА є не лише швидке формування залежності, а й тонка грань дозування, яка для кожного організму індивідуальна. Навіть незначне передозування призводить до тяжких наслідків для залежного, аж до сильної інтоксикації організму, впадання в кому чи летального результату.

  Наркологи клініки «МЕДЛЮКС» у Києві фіксуються випадки, коли передозування у людей, які не мали досвіду вживання МДМА, траплялося вже після прийому 1-2 таблеток, тоді як досвідчені наркомани могли вживати більше 5 таблеток без виражених тяжких ускладнень.

  Перша допомога при передозуванні екстазі передбачає наступний алгоритм дій:

  • Виклик екстреної медичної допомоги;
  • Потрібно заспокоїти людину і укласти її в тихому місці;
  • Забезпечте приплив свіжого повітря до приміщення;
  • Намагайтеся промити шлунок;
  • У разі судомних явищ, зафіксуйте залежного у положенні, щоб він не завдав собі травм.
  • У разі блювотних позивів – покладіть його набік;
  • Відстежуйте частоту дихання, пульсу та серцебиття.

  Після приїзду наркологів «МЕДЛЮКС» лікарі приймуть екстрених медичних заходів, проведуть детоксикацію організму від наркотиків і нормалізують стан організму.

  Залежність від МДМА та абстинентний синдром

  Незважаючи на те, що залежність від екстазі виникає довше, ніж залежність від тяжких наркотиків, МДМА недооцінювати не варто. Дуже важливим і сильним фактором, що виникає практично відразу після початку вживання, є психологічна залежність – наркоман бажає знову і знову відчувати приплив уявної ейфорії та позитивних емоцій.

  Самостійно відмовитися від вживання екстазі можна тільки на початкових етапах розвитку залежності. Більше того, найчастіше на вечірках продають не чистий, а змішаний з іншими речовинами МДМА, що значно прискорює розвиток не лише психологічної, а й фізичної залежності. У хворих із фізичною залежністю від екстазі проявляється абстинентний синдром. У цьому випадку самостійно позбавитися проблеми вже не вийде, необхідна обов’язкова консультація нарколога з діагностикою, а також комплексне лікування наркоманії.

  Гарантія анонімності
  Екстренна допомога 24/7
  Безкоштовна консультація

  Наслідки вживання МДМА

  Вживання екстазі, аналогічно до інших наркотичних засобів, несе в собі цілий комплекс негативних наслідків для фізичного та психічного здоров’я організму. Найпоширенішими наслідками є:

  • Різке підвищення температури тіла до 40-42⁰С, гарячкові явища, гіперемія шкірних покривів. При високій температурі можлива денатурація білків, здатна призвести до смерті;
  • Судомні явища;
  • Різке підвищення артеріального тиску може призвести до небезпечних ускладнень, аж до крововиливу в серцевий м’яз або головний мозок (інфаркт, інсульт);
  • Поразка нирок, що сприяє розвитку ниркової недостатності.

  Як швидко виходить екстазі з організму?

  Дія наркотику триває весь період, доки він перебуває у крові. Як правило, ефект наркотику МДМА зберігається протягом 4 годин після прийому. Пік концентрації речовини у крові спостерігається через 2-3 години після прийому. Точний час перебування екстазі в крові залежить від індивідуальних особливостей організму, зокрема:

  • Здоров’я та швидкості метаболізму в печінці;
  • Швидкості клубочкової фільтрації нирками.

  Виконуючи тест на наркотики, фахівці можуть визначити факт вживання МДМА протягом 14-24 годин після вживання за метаболітами в крові. Також час виявлення може змінитися з урахуванням первинної концентрації речовини та кратності прийомів.

  Лікування залежності від МДМА

  Професійне лікування залежності від екстазі у Києві передбачає комплексний підхід. Виїжджає нарколог додому чи залежний прибуває до наркологічної клініки. Лікарі проводять оцінку фізичного та психологічного стану хворого – згідно з даними первинного обстеження приймається рішення про подальшу схему лікування.

  Як правило, застосовується комплексний комбінований метод, що включає: медикаментозне лікування, психологічну роботу (спрямовану на усвідомлення проблеми та формування сталої мотивації до повного лікування), а також реабілітацію з індивідуальними та груповими заняттями.

  Інше з блогу

  Контакти

  вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
  м. Київ, Україна

  Консультація 24/7

   Контакти

   Консультація 24/7

   Месенджери