Залежність від трамадолу

Наслідки вживання трамадолу

Трамадол (гідрохлорид трамадолу) – це аптечний лікарський препарат анальгетик, що відноситься до сильнодіючих знеболюючих засобів опіоїдного ряду, почав застосовуватися в європейських країнах у 1962 році. Він використовується для боротьби з гострими больовими синдромами, спричиненими переломами та важкими ушкодженнями м’яких тканин. Його важливою особливістю є швидке формування сталої трамадольної залежності.

Випускається у різних формах: таблетках, капсулах, краплях, а також ін’єкційних розчинах, тому наркомани можуть вживати препарат у різний спосіб. Продаж дозволено в аптечних мережах України за рецептом. На наркоманському сленгу трамадол називають трам, трамальгін, трамал, трамчик, колеса.

Наркотичний ефект від трамадолу

Трамадол має характерний п’янкий ефект на організм людини практично відразу після ін’єкційного вживання, а також через 20-30 хвилин після перорального прийому таблеток, капсул або крапель. Інтенсивність ефекту залежить від дози спожитої речовини та особливостей організму конкретної людини.

Психотропна речовина викликає короткострокове почуття ейфорії, усуваються больові відчуття, з’являється уявне почуття спокою, дії стають загальмованими, уповільнюється дихання і серцебиття, порушується координація рухів, з’являється почуття прострації, наркоман стає дружнім до оточуючих без видимих ​​ознак.

Зворотний дзвінок

  Як виявляється залежність від трамадолу – ознаки

  При вживанні в терапевтичних цілях з дотриманням дозування залежність від трамадолу не настає. Але при збільшенні дози препарат викликає стійкі зміни психічного та фізичного характеру. Після прийому 7-8 капсул настає виражений наркотичний ефект, хворий відчуває уявну ейфорію, з’являється почуття безтурботності та підвищення настрою – цей ефект може зберігатися недовго, після чого формуються проблеми психічного характеру: безсоння, галюцинації, кошмари, підвищена тривожність, почуття страху.

  Щоб повернути спокій та почуття ейфорії, хворий вживає чергову дозу, а потім ще одну. Після кількох тижнів або місяців прийому формується стійка залежність на психічному та фізичному рівні. Залежність супроводжується такими ознаками як: тремор рук, швидке зниження ваги, агресія в період абстиненції, неадекватні психічні реакції.

  Як трамадол впливає на організм

  Розпізнати ознаки вживання трамадолу складніше, ніж у більшості інших наркоманів – це пояснюється тим, що трамадол менший вплив на опіоїдні рецептори, ніж героїн або опіум. Через це людина, яка сидить на трамадолі, може не викликати підозр у оточуючих, у тому числі близьких людей і родичів.

  Механізм впливу трамадолу на організм полягає у блокуванні опіоїдних рецепторів, які відповідають за передачу нервових больових імпульсів. Завдяки цим властивостям, препарат має прекрасний знеболюючий ефект, транквілізуючу та антидепресивну дію.

  Самостійно позбавитися проблеми практично неможливо, тому хворий потребує консультації психотерапевта і подальшому спеціалізованому лікуванні в наркологічному стаціонарі.

  Наслідки вживання

  Препарат трамадол має багато побічних властивостей, тому не передбачає тривалого застосування. Але наркомани використовують трамадол систематично роками, що призводить до тяжких наслідків для фізичного та психічного здоров’я. При вживанні трамадолу з алкоголем виникає моментальна важка інтоксикація навіть від невеликих доз, вона проявляється високим навантаженням на печінку, як наслідок – жовтяницею, порушенням роботи внутрішніх органів та систем, аж до їхньої повної відмови.

  Також великий вплив трамадолу на психіку людини. Єдиною метою та бажанням у житті залежного стає пошук та вживання чергової дози. У наркомана можуть виявлятися епілептичні напади, недоумство, дезорієнтація, порушуватися сприйняття реальності. За відсутності препарату в крові починаються нестерпні муки – зняти ломку можна вживанням чергової дози або детоксикації від наркотиків.

  Як можна позбутися залежності трамадолу

  Абсолютна більшість наркоманів не в змозі самостійно впоратися зі своєю проблемою, тому потребують лікування трамадольної залежності із залученням професійних наркологів. Лікування наркоманії завжди має бути комплексним, що включає чотири основні етапи рятування:

  • Детоксикація від наркотиків та продуктів їхнього розпаду з організму;
  • Загальнозміцнювальне медикаментозне лікування;
  • Робота з психіатром та психотерапевтом, спрямована на формування стійкої мотивації до повного лікування;
  • Реабілітація та ресоціалізація пацієнта.

  Щоб остаточно позбавитися трамадолової залежності, пацієнт повинен різко відмовитися від вживання наркотику і суворо дотримуватися рекомендацій лікарів.

  Гарантія анонімності
  Екстренна допомога 24/7
  Безкоштовна консультація

  Передозування трамадолу – симптоми та перша допомога

  Передозування трамадолом становить серйозну загрозу для життя залежного, воно супроводжується наступними симптоматичними проявами: блюванням, появою білої піни з рота, втратою свідомості або глибоким сном, утрудненістю ковтання, частим поверхневим диханням, уповільненим серцебиттям, порушенням зору та смаку, судомними явищами, відсутністю реакції на звуки та біль.

  Перша допомога під час передозування трамадолом передбачає наступний алгоритм дій:

  1. Виклик швидкої невідкладної чи профільної наркологічної допомоги;
  2. Пояснити ситуацію диспетчеру, сказати яким наркотиком отруївся залежний;
  3. Не давати наркоману заснути, тормошити та розмовляти з ним;
  4. Забезпечити доступ свіжого повітря до приміщення;
  5. При тяжкому передозуванні покласти залежного на бік, щоб він не захлинувся блювотними масами;
  6. При зупинці серця чи дихання – виконувати непрямий масаж серця та штучне дихання до приїзду бригади чи лікаря нарколога.

  Лікування залежності від трамадолу в Клініці МЕДЛЮКС

  Фахівці клініки МЕДЛЮКС надають комплексні професійні послуги з лікування та реабілітації наркоманів. У клініці створено всі умови для комфортного перебування пацієнтів та ефективного лікування залежності від трамадолу. Наші лікарі мають профільну освіту, а також мають багаторічний успішний досвід роботи з пацієнтами будь-якої складності.

  У процесі лікування залежності від трамадолу застосовуються лише схеми лікування, які доказали високу ефективність практично. Щоб дізнатися більше подробиць та отримати наркологічну допомогу – зверніться до нашого адміністратора будь-яким зручним способом.

  Часто задавані питання

  • Скільки днів триває ломка від Трамадолу?

  Тривалість ломки завжди індивідуальна. Термін залежить від стажу наркомана та фізіологічних особливостей його організму. Середній термін ломки варіюється в межах 5-28 діб після вживання препарату. Ломка супроводжується нестерпними муками.

  • Скільки часу трамадол виходить із організму?

  Термін виведення трамадолу із крові залежного індивідуальний. Він залежить від маси тіла та дози прийнятої речовини. Найчастіше повне виведення займає 3 доби після вживання. Але у наркоманів із великим стажем цей процес може тривати до 6-10 днів.

  • Чи можна померти від трамадолу?

  Якщо трамадол застосовується короткочасно у невеликих дозах при терапевтичному лікуванні, він безпечний. Але при трамадолової наркоманії доза значно підвищується. У такому випадку препарат має сильний токсичний вплив на організм, що може призвести до смерті. Смерть передозування трамадолом є дуже поширеним явищем.

  • Чи можна позбавитися трамадольної залежності в домашніх умовах?

  Випадки самостійного лікування відомі, особливо на початкових стадіях вживання. Але переважна більшість залежних не здатна самостійно кинути. Вони потребують професійного лікування з подальшою реабілітацією. Необхідно розуміти, що наркоманія – це не шкідлива звичка, а тяжка хвороба.

  • Скільки триває лікування від трамадолу?

  Лікування трамадольної наркоманії – це складний багатоетапний процес, що займає тривалий час. Детоксикація проводиться протягом 1 дня. Медикаментозне лікування займає до 3-10 діб у стаціонарі клініки. Реабілітація вимагатиме від 3 місяців до 1 року.

  Інше з блогу

  Контакти

  вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
  м. Київ, Україна

  Консультація 24/7

   Контакти

   Консультація 24/7

   Месенджери