Якими хворобами хворіють наркозалежні

Чим хворіють наркомани

Вживання наркотиків ніколи не проходить безслідно. Наркоманія це важке захворювання, що зачіпає всі органи і системи організму. Природа цієї хвороби ускладнюється наявністю психічної залежності, частку якої часто недооцінюють.

Таким чином, хвороби, викликані наркотиками умовно можна розділити на дві групи: фізичні захворювання та захворювання психічного типу. Відповідно, для досягнення бажаного результату лікування наркозалежних має включати терапію обох.

Соматичні захворювання

Так називають фізичні хвороби медичному мовою. Це захворювання, викликані фактороми, вживання самого наркотику і хвороби, які наркоман отримує через недотримання правил асептики.

Наркотичні речовини пошкоджують всі органи і системи. Особливо згубний вплив наркотик завдає нервовій системі. Відбуваються незворотні зміни на клітинному рівні, загибель нервових клітин і порушення міжнейронних зв’язків, змінюється психіка пацієнта.

Як відомо, головний мозок регулює функцію всього організму. У наркоманів відбуваються гормональні збої, страждає «зворотний зв’язок» в ланцюжку «нервова система – функція органу».

Зворотний дзвінок

  Одну з провідних ролей відіграє те, що при наявності непереборної тяги пацієнта до наркотиків, залежна людина не дотримується стерильністі при внутрішньовенному введенні речовин.

  Це веде до наявності цілого ряду інфекційних ускладнень, які дуже часто призводять до смерті:

  • Гепатит В, С;
  • ВІЛ який переходить в СНІД;
  • Різні види інфекції та їх наслідки.

  Гепатит В і С небезпечні самі по собі. Вони ведуть до печінкової недостатності. У певному відсотку випадків гепатит закінчується цирозом або раком печінки. Обидва ці захворювання смертельні.

  У наркозалежного, як правило, і так знижений імунітет, а кінцева стадія ВІЛ інфекції – СНІД веде до того, що банальна застуда може призвести до незворотних наслідків.

  Разом з нестерильного голкою в організм наркомана може потрапити будь-яка інфекція. Іноді вона дрімає роками. Навіть підшивка від наркотиків не гарантує відсутність інфекційних ускладнень, якщо мікроби потрапили в організм раніше, ніж пацієнт встав на шлях зцілення.

  Ускладнення, пов’язані з інфекцією залежать від того, де вона проявиться. Якщо кров рознесе мікробів по всьому організму – буде зараження крові. Сепсис. Якщо в венозному руслі- буде тромбофлебіт. У м’яких тканинах – абсцес. Якщо потрапить на клапани серця – ендокардит, який призведе до важкої серцево-судинної недостатності. Список можна продовжувати до нескінченності.

  Кожне з цих захворювань окремо може призвести до смерті. На жаль, у наркозалежних людей найчастіше є цілий «букет» ускладнень. І це, по-справжньому, страшна статистика.

  Гарантія анонімності
  Екстренна допомога 24/7
  Безкоштовна консультація

  Психологічний компонент хвороби

  Залежність руйнує особистість людини, викликає деградацію. Весь світ наркомана звужується до вістря голки шприца з наркотиком. Ця речовина служить ніби містком між світом наркомана і оточуючими. Змушує відчувати себе ніким і нічим без наркотику. Дослідження довели, що психічна залежність зберігається набагато довше фізичної. Тобто, навіть після повного очищення організму від наркотичної речовини, пацієнт знаходиться ще тільки на шляху до одужання.

  Реабілітація наркоманів повинна здійснюватися з першого дня початку лікування. На жаль, в нашій країні психологічна допомога навіть на рівні стаціонару не завжди виявляється в достатньому обсязі.

  Головна складність лікування психічної залежності в тому, що у різних пацієнтів вона протікає по-різному і причини у такої залежності відрізняються. Немає загальноприйнятих законів розвитку, термінів і стадій. Тут все суто індивідуально. Відповідно, і підхід до лікування психічної залежності повинен бути специфічним і комплексним. І тут величезна роль належить близьким наркозалежного і націленістю на одужання з достатньою мотивацією самого пацієнта.

  За сучасною статистикою після лікування від залежності тільки 5% пацієнтів проходять реабілітацію, а ефективність лікування без цього компонента показує тільки 3-4% пролікованих наркоманів. Це страшні цифри.

  Щорічно в Україні від наркоманії та пов’язаних з нею ускладнень вмирають близько 120 тисяч чоловік. Середній вік смерті наркомана 25-30 років.

  Підбиття підсумків

  Давно не новина, що наркоманія – важке захворювання, що веде до багатьох ускладнень. Але позбавлення від залежності хоч і є тривалим і складним процесом, цілком реально. Грамотна безперервна спадкоємна програма лікування і реабілітації з психологічною допомогою і постійним наглядом фахівців і корекцією, якщо це необхідно, і з негайною допомогою при зриві – це запорука успішного і повного одужання.

  Інше з блогу

  Контакти

  вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
  м. Київ, Україна

  Консультація 24/7

   Контакти

   Консультація 24/7

   Месенджери