Що таке снюс і чим небезпечний?

Що таке снюс і чим небезпечний?

Снюс — це різновид бездимного тютюнового виробу, що вперше з’явився у Швеції близько чотирьохсот років тому. Він швидко набув популярності на батьківщині, потім у Норвегії, більшості країн Європейського Союзу та США. Через шкідливий вплив на організм, за рекомендацією ВООЗ, снюс був заборонений у більшості розвинених країн. Але в Україні він залишається легальною речовиною – снюс можна купити в роздрібних точках Києва та інших містах країни.

Продається в дозованих пакетиках або розсипом, для вживання достатньо розмістити пакетик з речовиною між губою та ясною – це робить вживання практично непомітним для оточуючих, навіть при близькому спілкуванні. За механізмом дії, а також наслідками для здоров’я снюс є наркотичною речовиною – він здатний викликати залежність, а вживання є більш шкідливим, ніж куріння тютюну.

Склад та види снюсу

Має багатокомпонентний склад. Крім подрібненого тютюнового листа, що містить велику дозу нікотину, в суміш також входять допоміжні речовини: вода (для зволоження та легкого розсмоктування), ароматизатори та харчові добавки (для поліпшення смакових якостей суміші), сіль або інші консерванти (для тривалого збереження якостей).

У продажу снюс зустрічається двох видів: порційний та розсипний. Зовні він виглядає як неоднорідна густа каша білого або коричневого кольору:

 • Порційний – реалізується у перфорованих паперових пакетиках різного дозування по 0,3-2 грами. Більшість снюсів пакують за трьома дозами (міні – 0,3-0,4г, стандарт – 0,8-1г і великий – 1,5-2г.) Людина вибирає дозування відповідно до поточних «потреб» організму для досягнення бажаного ефекту;
 • Розсипний – продається у картонних упаковках на вагу. Як правило, даному варіанту віддають перевагу досвідчені споживачі, це дозволяє їм підбирати індивідуальне дозування.

Ефект від снюсу, як діє

Механізм впливу снюсу аналогічний курінню сигарет і сигар – він заснований на вступі до організму наркотичної речовини нікотину. Незважаючи на те, що в снюсі міститься підвищена концентрація нікотину, ніж у тютюні для куріння, в організм людини надходить така кількість, що при курінні тютюну.

Ефект від снюсу супроводжується припливом сил, підвищенням бадьорості та покращенням настрою. Також може спостерігатися прискорене серцебиття, звуження судин та підвищення тиску. При зниженні концентрації нікотину в крові з’являється відчуття занепаду сил, можливий головний біль і нудота.

Зворотний дзвінок

  Через півгодини після вживання в кров надходить близько 15 нг/мл, потім доза збільшується до 30нг/мл. На відміну від куріння, при прийомі снюсу в організм не потрапляють шкідливі речовини через дим – це створює уявне відчуття безпеки, адже виробниками він позиціонується як менш шкідливий, ніж курильний тютюн.

  Чи є снюс наркотиком?

  Незважаючи на те, що концентрація в смоктальному тютюні значно вища, ніж у курильному, снюси не змінюють свідомість людини і не належать до заборонених в Україні наркотичних речовин – їх можна купити в Києві та інших містах, аналогічно звичайним сигаретам. Але фахівці клініки МЕДЛЮКС стверджують, що незважаючи на легальність, вживання снюсів викликає стійку психічну та фізичну залежності.

  Більшість дітей і підлітків, які вживають снюс, у результаті отримують нікотинову залежність і стають активними курцями сигарет. За відсутності своєчасних заходів, залежність може перерости у більш важкі форми.

  Що шкідливіше снюс чи сигарети?

  Всі курильні та жувальні тютюнові вироби завдають істотної шкоди здоров’ю організму. Вони викликають нікотинову залежність, що загрожує важкими наслідками для психічного та фізичного здоров’я. Сьогодні лікарі не беруться говорити про те, який наркотик шкідливіший: снюс чи цигарки.

  Але з упевненістю можна сказати, що наявність більшої кількості нікотину, а також більше 30 канцерогенних речовин у складі снюсів, з більшою ймовірністю можуть спровокувати залежність та розвиток онкологічних захворювань. При цьому прямий зв’язок між вживанням снюсу та появою раку не встановлено. Прийом снюсу є одним з різновидів наркоманії.

  Гарантія анонімності
  Екстренна допомога 24/7
  Безкоштовна консультація

  Залежність у підлітків

  Висока популярність снюсу у школярів і підлітків пояснюється високою доступністю засобу, також воно дешевше за класичні сигарети – фактор ціни часто є визначальним у процесі вибору дітьми, що мають обмежені кошти. Також снюс набагато простіше вживати непомітно, ніж курильні речовини, що залишають виражений запах на руках і тілі – батьки не відчувають диму і не підозрюють, що їхня дитина вживає шкідливі речовини.

  Виражена нікотинова залежність формується у підлітка вже після кількох вживань снюсу, потім можливий прояв певних симптомів ломки. При виявленні залежності важливо отримати консультацію нарколога. Більшість із тих, хто вживає, починає курити сигарети протягом трьох років після першого прийому снюсу.

  Наслідки вживання снюсу

  Нікотин є речовиною-інсектицидом, тому тривалий прийом снюсу може призвести до цілого комплексу несприятливих наслідків психічного та фізичного здоров’я людини. Крім різкого звуження судин, підвищення тиску, головного болю та занепаду сил, вживання снюсу може призвести до низки важких наслідків:

  • Карієс, пародонтит, виразкові ураження ясен та інші патології ротової порожнини;
  • Порушення вуглеводного обміну в організмі, що переростає на цукровий діабет;
  • Нікотин поступово ушкоджує судини, викликаючи формування атеросклеротичних бляшок, розвиток захворювань судин та серця;
  • Підвищує можливість розвитку онкологічних захворювань.

  Лікування залежності від снюсу

  Насамперед, при уподібненні снюсу формується психологічна залежність від нікотину, що надходить у кров при вживанні тютюну. Самостійно залишити вживати дуже важко – лише 5% людей вдається це зробити. Тому терапія передбачає щільну роботу лікаря психотерапевта клініки МЕДЛЮКС у Києві. Важливо правильно мотивувати пацієнта на повне лікування – він повинен усвідомити всю згубність проблеми та сам захотіти її вирішити.

  У процесі лікування може використовуватися психотерапія, некатинозамісна терапія, медикаментозне лікування, а також гіпноз, націлений на формування у людини огиди до тютюну.

  Інше з блогу

  Контакти

  вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
  м. Київ, Україна

  Консультація 24/7

   Контакти

   Консультація 24/7

   Месенджери