Ремісія – допомога і підтримка залежного

Ремісія - допомога та підтримка наркомана

Ремісією називають етап перебігу захворювання, на якому основна маса патологічних симптоматичних проявів алкогольної або наркотичної залежності відбувається в прихованій формі, але, при будь-якій зручній можливості – вони відкриваються і відбувається зрив з усіма наслідками, що випливають.

У період ремісії хворий повинен мати стійку мотивацію до подолання захворювання, повністю утримуватися від вживання алкогольних напоїв і наркотичних речовин, а також повинен вести здоровий спосіб життя.

У момент ремісії, людина яка страждає від залежності не відчуває занепокоєння і відчуває себе добре – це триває до тих пір, поки він не потрапляє в будь-які складні ситуації і обставини, здатні стати каталізатором до вживання наркотиків або алкоголю, в тому числі: стресові ситуації, важкі етапи в житті, звільнення з роботи, сварки з близькими людьми або їх втрата.

Як правило, навіть при разовому вживанні наркотика чи алкоголю – відбувається зрив, що приводить до відновлення систематичного вживання – процес лікування від алкоголю і наркотиків, а так само реабілітацію необхідно починати знову, з самого початку.

Допомога і підтримка залежного в період ремісії

Допомога і підтримка залежного в період ремісії, є одним з ключових факторів успішного одужання і повернення до нормального життя. У цей період, дуже важливо, щоб підтримка була всебічною: як від фахівців наркологічної клініки, психологів, так і від близьких людей.

Передзвоніть

  При цьому, залежний повинен забезпечувати ефективний самоконтроль – стійка мотивація, прищеплена психологами, повинна стати стимулом, для того, щоб не зірватися в новий виток. Одним із критичних моментів є період в 10-12 місяців після припинення вживання. Через рік, людина вже відчуває впевненість в своїх силах, у нього починають з’являтися думки про те, що проблема вирішена і в подальшому не варто її боятися. Однак, посилення негативного настрою і стресові фактори можуть підштовхнути до «невеликого» або «разового» вживання, що критично неприпустимо.

  Рекомендації родичам по підтримці залежного в період ремісії

  В процесі ремісії дуже важливо не вчиняти психологічний тиск, ваш близький повинен бути налаштований на повне одужання. Скандали в сім’ї, регулярні голосіння, необгрунтовані вимоги можуть «вбити» клин в психіку залежного, тим самим спровокувавши його на повторне вживання, що переростає в рецидив.

  Гарантія анонімності
  Екстренна допомога 24/7
  Безкоштовна консультація

  Надайте допомогу і підтримку залежному в період ремісії, дотримуючись наступних правил:

  • Не варто проявляти надмірну активність в процесі ремісії. Людина повинна відчувати свою важливість, усвідомлювати, що саме він є основою для власного одужання – ніхто за нього це зробити не може;
  • Не потрібно згадувати при особистому спілкуванні з людиною про його минуле, а також про його поведінку в період вживання;
  • Не варто давати нездійсненних обіцянок, які здатні викликати помилкову мотивацію. Наприклад, що ви купите новий автомобіль своїй залежній дитині після одужання. Мотивація повинна бути обґрунтованою, і в першу чергу, виходити від самого хворого;
  • Підтримуйте будь-які позитивні прагнення близького, допомагайте у вирішенні завдань і проблем, але не беріть на себе провідну роль;
  • Чи не покладайте на себе всі домашні обов’язки, праця допомагає у відновленні залежного;
  • Регулярно консультуйтеся з фахівцями наркологічного центру – вони дадуть цінні поради і допоможуть зробити ремісію успішної.

  Інше з блогу

  Контакти

  вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
  м. Київ, Україна

  Консультація 24/7

   Контакти

   Консультація 24/7

   Месенджери