Психічні розлади у наркозалежних

Психічні розлади серед наркозалежних

Наркотична залежність – це важке захворювання, що надає згубний вплив на фізичне і психічне здоров’я людини. Систематичне вживання наркотиків викликає звикання і сприяє розвитку ряду супутніх станів, які проявляються в різних формах: судоми, епілептичні припадки, депресії, психози і т.д.

Унікальний склад наркотичних речовин, чинить активний вплив на нервову систему, порушує природний психоемоційний фон людини. Під впливом речовин, наркоман стає активним, запальним, в деяких випадках агресивним – це призводить до ряду наслідків: від підвищеної тривожності до панічних атак.

Типи і особливості прояву психічних розладів у наркоманів

Специфіку прояву наркотичної залежності на психічний стан людини передбачити практично неможливо – це пояснюється тим, що кожна людина має свою психіку, що забезпечує індивідуальну реакцію людини на те, що відбувається в тій чи іншій ситуації.

Зверніть увагу! У випадках важкої залежності, психічні розлади можуть набувати стійкого необоротного характеру, тому при виявленні перших ознак – необхідно негайно звертатися в наркологічну клініку за допомогою!

Найпоширеніші психічні розлади серед наркоманів

Маніакально-депресивний психоз або біполярні розлади

Зворотний дзвінок

  Як правило, спостерігається у наркоманів, що вживають синтетичні наркотики, в тому числі спайс і солі, які викликають звикання вже після першого вживання. Супроводжується нестабільним чергуванням двох станів: депресії і ейфорії (зміна настрою може відбуватися моментально, без об’єктивних причин).

  У маніакальному стані хворий відчуває підвищену активність, ейфорію, гіперзбудливість. Його мова стає прискореної, в деяких випадках, мало розбірливою для оточуючих людей. Погіршується сон, наркоман приділяє на сон не більше 2-4 годин на день, з’являється апатія, знижується працездатність, хворому здається, що навколишній світ став дуже «тьмяним» і нецікавим. Залежно від форми прояву, залежний може відчувати безсоння або навпаки надмірну сонливість;

  Шизофренія

  Може супроводжуватися цілим комплексом симптоматичних проявів. Їх форма і інтенсивність прямо залежить від індивідуальних психічних особливостей хворого. Як правило, супроводжується зміною особистості, маренням, галюцинаціями, тривожними розладами і депресією;

  Гарантія анонімності
  Екстренна допомога 24/7
  Безкоштовна консультація

  Невроз

  Відноситься до розладів невротичного типу, супроводжується порушеннями сну, підвищеною тривожністю і лабільністю. Також можуть бути присутні неприємні фізіологічні симптоми: гострі головні болі, тахікардія, тремор верхніх кінцівок, підвищена пітливість і т.д .;

  Депресія

  Є постійним супутником більшості наркозалежних людей. Характеризується важким станом пригніченості особистості, відсутністю виражених емоцій, втратою інтересу до колишніх цінностей.

  Незважаючи на прояв стійких психічних розладів, більшість наркоманів шукають підтримки у близьких, а також потребують якісного комплексному лікуванні. Спроби усунення окремих симптомів, як правило, не приносять необхідного ефекту, тому за допомогою необхідно звертатися в спеціалізовані наркологічні клініки, де лікарі-наркологи забезпечують комплексний підхід до діагностики та лікування проблем.

  Інше з блогу

  Контакти

  вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
  м. Київ, Україна

  Консультація 24/7

   Контакти

   Консультація 24/7

   Месенджери