Моя дитина наркоман: перші дії

Моя дитина наркоман - що робити

Наркоманія є однією з найгостріших медичних проблем в Україні. Особливо важкою вона стає для батьків, чия дитина потрапила у згубну залежність. Більшість батьків, які зіткнулися з цією проблемою, починають панікувати і не знають, які заходи необхідно вживати – вони роблять кроки, лише відштовхуючи дитину від сім’ї, посилюючи і так складну ситуацію.

Дуже важливо знайти правильний підхід до залежного, адже практично всі наркомани заперечують свою проблему навіть у разі прямого викриття, намагаються обдурити своїх близьких, розповідають про те, що вживання – це просто безневинні пустощі, яке можна без зусиль припинити в будь-який момент.

Не погоджуйтеся з залежним, не закривайте очі на проблему

Батькам завжди хочеться вірити в краще, що проблеми просто немає – багато закривають очі, погоджуючись зі своїми дітьми в тому, що вживання скоро закінчиться, що це складний вік або період в житті. Самозаспокоєння може тривати до тих пір, поки проблема не стає критичною або зовсім непоправною.

Варто зрозуміти і прийняти, що дитина стала наркоманом, а без професійної допомоги, усунути проблему вкрай складно, іноді – неможливо. Без усвідомлення проблеми, зробити подальші кроки дуже складно, адже про реальний ризик для психологічного і фізичного здоров’я дитини багато хто воліє не думати.

Передзвоніть

  Якщо ви виявили те, що ваша дитина приймає наркотики – негайно зверніться до фахівця, наркологи разом з професійними психологами зможуть знайти правильний підхід до залежного, забезпечивши якісну діагностику і правильне лікування.

  Як поговорити з дитиною і мотивувати її на лікування

  Одним з найбільш ефективних способів, який дозволяє зрозуміти людині власну залежність, є відверта розмова з близькими людьми. Для цього, батьки можуть використовувати так званий метод інтервенції: збирається сімейна рада, і в процесі розмови, батьки визначають для своєї дитини ряд умов з якими останній повинен погодитися.

  На цьому етапі, дитині дуже важливо відчути турботу і допомогу своїх близьких. Суть розмови повинна звестися до того, що батьки будуть всіляко підтримувати залежного і допомагати йому, але тільки в разі, якщо він погодитися пройти курс лікування наркозалежних. Також дуже важливо дати йому вибір – варто вказати, що при відмові від лікування, батьки не будуть його змушувати, а дозволять жити без них, далі вживаючи наркотики.

  Головним завданням даного методу є установка правил членами сім’ї, а не наркоманом, він повинен зрозуміти, що йому потурати більше не будуть.

  Гарантія анонімності
  Екстренна допомога 24/7
  Безкоштовна консультація

  Що робити, якщо дитина повністю заперечує свою наркозалежність

  Якщо ви зіткнулися з повним запереченням проблеми наркозалежним, а методика сімейної розмови не дала потрібний ефект, необхідно провести мотиваційне лікування. Варто розуміти, що даний метод лікування є не зовсім гуманним, адже залежного проти його волі ізолюють від наркотичних засобів та проводять комплексну детоксикацію від наркотиків, що дозволяє вивести з організму залишки наркотичних речовин та їх похідні, паралельно знімаючи абстинентний синдром (фізично нестерпні муки) для проведення подальшої реабілітації.

  Куди звернутися за професійною допомогою?

  Якщо ви чітко усвідомлюєте проблему і готові боротися за здорове майбутнє своєї дитини, яка потрапила в згубну наркотичну залежність – зверніться в спеціалізовану наркологічну клініку «МЕДЛЮКС». У нас працюють досвідчені висококваліфіковані фахівці та є всі необхідні умови для правильної діагностики, якісного лікування та ефективної реабілітації наркозалежного!

  Інше з блогу

  Контакти

  вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
  м. Київ, Україна

  Консультація 24/7

   Контакти

   Консультація 24/7

   Месенджери