Метод інтервенції або як змусити лікуватися

Як мотивувати на лікування

Медична інтервенція – це метод психологічного втручання в життя і особистий простір пацієнта. Основною метою є стимуляція позитивних змін в мисленні людини з боку особистості, для плідної співпраці з лікарем-психологом, на благо кінцевого результату.

Метод медичної інтервенції, передбачає виконання широкого спектру різних дій, в тому числі прийом медикаментів, для швидкої зміни поведінки хворої людини, поліпшення його психологічного стану і самопочуття. Даний метод застосовується в лікуванні широкого спектра психічних захворювань і залежностей, в тому числі алкоголізму та наркоманії.

Інтервенція та мотивація на лікування

Медична інтервенція відіграє основну роль в сучасному лікуванні психічних захворювань і залежностей. Вона необхідна, коли хворий не в повній мірі або зовсім не розуміє всієї небезпеки ситуації, що склалася, заперечує наявність проблеми і категорично відмовляється від проходження діагностичних, лікувальних та реабілітаційних заходів.

З метою усвідомлення хворим згубності своєї проблеми і підвищення мотивації до активних лікувальних заходів, лікарі психологи і психотерапевти виконують психологічну інтервенцію. Учасником програми інтервенції може стати не тільки лікар і хворий, але і знайомі пацієнта: батьки, діти (віком від 6 років), чоловік і жінка, друзі, а також люди, які вже мали досвід успішної боротьби з аналогічною або схожою проблемою.

Зворотний дзвінок

  Незалежно від того, хто виконує інтервенцію в особистий простір хворого, він повинен розуміти, що неправильно реалізована техніка допомоги, може надати зворотний ефект. Тому інтервенцію рекомендується проводити тільки профільним лікарям, які мають відповідну кваліфікацію.

  Як вмовити алкоголіка і наркомана лікуватися

  Змусити алкоголіка або наркомана лікуватися неможливо, а примусове лікування є малоефективним. Як правило, зрив відбувається вже в перші тижні після проведення примусового лікування, після чого потрібно починати спочатку, а кінцевий результат буде аналогічний. Єдиним способом є метод переконання, коли у хворого кардинально змінюється мислення в бік необхідності лікування. У такому випадку застосовується психотерапевтична інтервенція, яка передбачає застосування відразу декількох методів:
  • Підтримуюча психотерапія – спрямована на збереження поточного психологічного стану, з метою запобігання його погіршення;
  • Особистісно-реконструктивна психотерапія – спрямована на внутрішньоособистісні зміни, а також усунення внутрішньоособистісних конфліктів, які змушують хворого чинити опір лікуванню;
  • Перенавчальна психотерапія – спрямована на кардинальну зміну поведінки пацієнта, з метою формування стійкої мотивації.
  Залежно від індивідуальних психологічних особливостей пацієнта, лікар може змінювати методи і підходи.
  Гарантія анонімності
  Екстренна допомога 24/7
  Безкоштовна консультація

  Інтервенція як спосіб переконати залежного на лікування

  Для досягнення максимально швидкого і стійкого результату, лікарі застосовують різні форми психотерапії. Кожна з них дозволяє впливати на мислення пацієнта, підштовхуючи його до віри, що шлях медичного лікування алкоголізму або наркоманії є єдино вірним на даному етапі його життя.

  Лікарями практикується кілька різних форм психотерапії, в тому числі:

  • Індивідуальна (персональна) – лікар і пацієнт залишаються один на один, створюється максимально сприятлива довірча обстановка, необхідна інформація обговорюється і доноситься до хворого;
  • Групова – передбачає залучення інших людей, що мають аналогічну або схожу проблему;
  • Сімейна – проводиться в колі близьких людей (батьків, подружжя, дітей, братів / сестер). Дозволяє збудувати довірчі сімейні відносини і знайти взаєморозуміння між близькими людьми.
  • З урахуванням індивідуальних психологічних особливостей пацієнта, а також швидкості досягнення бажаного результату, психотерапія може бути короткостроковою або тривалою.

  На етапі переконання залежного до проходження лікування, лікар повинен проявляти всі свої професійні якості, використовувати творчий підхід і певну сміливість, що дозволяє пацієнтові надати довіру фахівця. Це дасть можливість змінити деструктивне мислення залежного і направити його на позитивні зміни в житті, шляхом лікування і повного позбавлення від згубної залежності.

  Поради психолога

  Якщо ваш близький страждає від алкоголізму або наркотичної залежності, не варто йти по шляху вибудовування ультиматумів або тривалих багаторазових умовлянь – хворий не почне самостійного лікування і не звернеться за допомогою до лікарів. Він буде вважати вас особистим ворогом, лише відсторонюючись від вірного шляху.

  Варто використовувати «м’який» спосіб медичної інтервенції. Він спрямований на поступову зміну мислення людини, до того моменту, коли він зрозуміє всю жалюгідність ситуації, що склалася і погодиться на добровільне лікування з подальшою реабілітацією.

  Виконувати інтервенцію повинні тільки підготовлені фахівці, які знають психічні особливості залежних людей. Некваліфікована допомога може лише погіршити ситуацію.

  Інше з блогу

  Контакти

  вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
  м. Київ, Україна

  Консультація 24/7

   Контакти

   Консультація 24/7

   Месенджери