Галлюциногенні гриби

Галюциногенні гриби та види

Галлюциногенні чи псилоцибінові гриби – поширений наркотик рослинного походження. Є різновидом отруйних грибів, що містять у собі речовини, що впливають на психіку людини і викликають різні галюцинації (психоделічний тріп). Згідно з кримінальним кодексом України, зберігання та розповсюдження галюциногенних грибів заборонено законом, тому їх не можна легально купити у Києві та інших містах країни.

Перше вживання псилоцибінових галюциногенних грибів буває навмисним чи випадковим. Гриби на кшталт дії дуже схожі з LSD, де вони провокують фізичного звикання, але викликають гостру психічну залежність.

Що таке галюциногенні гриби та види

Галюциногенні гриби – різновид грибів, що містять високу концентрацію психоделіка, що надає прямий стимулюючий ефект на психіку з проявом у вигляді яскравих емоцій та відчуттів, а також галюцинацій.

Є два види галюциногенних грибів:

 • Мухомори – дуже токсичні, містять триптамін, буфотенін, диметилтриптамін, у деяких випадках мускарин. Мусцімол, що міститься в шапці гриба, забезпечує яскравий галюциногенний ефект. При вживанні мухоморів, є високий ризик необоротних тяжких наслідків або смерті, тому їх не використовують;
 • Псилоциби – практично нетоксичні. У складі міститься псилоцин, що забезпечує виражений галюциногенний ефект. Вони не викликають прямої летальності у людини, через що вважаються порівняно безпечними для фізичного здоров’я.

Зворотний дзвінок

  Ознаки вживання псилоцибінових грибів

  Враховуючи механізм впливу псилоцину на організм людини, ознаки вживання грибів є вираженими та помітними для оточуючих. Зовнішня поведінка «грибоїдів» досить схожа на поведінку людей, які вжили велику дозу алкоголю. До основних ознак можна віднести:

  • Сильне розширення зіниць;
  • Надмірна активність, виражена збудженість, стрімкі рухи кінцівками;
  • Сухість у ротовій порожнині, постійна спрага;
  • Озноб, підвищена пітливість, відчуття тремтіння по всьому тілу;
  • Неконтрольоване сечовипускання, рідше дефекація;
  • Параноїдальні думки;
  • Судомні явища.

  Фахівці МЕДЛЮКС зазначають, що при виявленні ознак вживання грибів близькою людиною, необхідно негайно отримати консультацію нарколога щодо подальших дій та лікування наркозалежного.

  Вплив псилоцибів на організм – ефект

  Отруєння галюциногенними псилоцибіновими грибами настає не відразу, а приблизно через годину після вживання. Дія грибів на організм починається з поступового збудження нервової системи, людина може губитися в часі та просторі (відчуття уповільнення або прискорення часу).

  Рухи стають загальмованими, потім з’являються галюцинації: наркоман може бачити спливаючі образи людей або предметів – це може викликати непередбачувану реакцію: від надмірної радості та почуття щастя, до тваринного страху та почуття смерті. Непоодинокими наслідками ефекту дії грибів є спроби суїциду.

  Вчені про лікувальні властивості псилоцибінових грибів

  Вченими проводилося безліч досліджень щодо вивчення властивостей галюциногенних псилоцибінових грибів. Було виявлено, що псилоцин є сполукою з дуже низьким показником токсичності, а також потужною психостимулюючою дією, яка може мати позитивний ефект при лікуванні різних психічних захворювань.

  Псилоцин, що знаходиться в галюциногенних грибах, здатний покращувати автобіографічні спогади, за рахунок посилення взаємодії різних ділянок мозку – це може допомогти при лікуванні людей з деменцією та іншими проблемами, пов’язаними з порушенням роботи пам’яті. Проте вчені у Києві зазначають, що вживання грибів у неконтрольованих дозах призводить до гострих порушень психіки.

  Гарантія анонімності
  Екстренна допомога 24/7
  Безкоштовна консультація

  Отруєння галюциногенними грибами – перша допомога

  Отруєння псилоцибіновими галюциногенними грибами становить схожу небезпеку, як і передозування іншими наркотиками. Будь-які спроби самолікування або невчасна наркологічна допомога, що загрожує незворотніми наслідками, аж до летального результату.

  При отруєнні галюциногенними грибами необхідно виконати такі дії:

  • Викликати нарколога на будинок чи швидку невідкладну допомогу з поясненням причин оператору. Як правило, у Києві та інших містах України швидка приїжджає протягом 15-20 хвилин;
  • Дайте випити наркоману кілька склянок води, бажано щоб викликало блювоту – це дозволить промити шлунок;
  • При непритомності, покладіть хворого на бік, а під голову покладіть подушку. Голова має бути повернена на бік, це запобіжить захлинунню блювотними масами;
  • Забезпечте приплив свіжого повітря до приміщення та дочекайтеся лікарів.

  Галлюциногенні гриби – наслідки вживання

  Наслідки вживання галюциногенних грибів, аналогічно іншим психоделікам, бувають дуже тяжкими для фізичного та психічного здоров’я людини. При цьому летальні наслідки від передозування зустрічаються вкрай рідко, часто до смерті призводить неадекватна поведінка, спричинена впливом грибів на психіку.

  До найпоширеніших наслідків вживання псилоцибінових грибів відносять: підвищення тривожності, занепокоєння, запаморочення, слабкість у м’язах, напади нудоти та блювання, сильні візуальні та слухові галюцинації, розвиток гострих психозів, втрата координації рухів.

  Лікування залежності від галюциногенних грибів

  Лікувати залежність від галюциногенних грибів легше, ніж героїнову або інші психофізичні залежності – це пов’язано з тим, що псилоцин не викликає залежність фізично, тому основний упор роблять на роботу з психікою наркомана. Основою лікування є консультації психіатра, групові заняття, залучення близьких, а також соціально-психологічна реабілітація з подальшою підтримкою.

  Під час персональних занять та відвідування груп у клініці МЕДЛЮКС психолог визначає глибинні причини пристрасті до галюциногенних грибів, він також знаходить шляхи, що дозволяють повністю усунути тягу людини до вживання в подальшому. Основне завдання лікування – повернення людини до нормального життя, де є щастя, близькі та робота, але немає місця наркотикам.

  Інше з блогу

  Контакти

  вул. Микільсько-Ботанічна 6/8,
  м. Київ, Україна

  Консультація 24/7

   Контакти

   Консультація 24/7

   Месенджери